Lumia 620 ! ekran saati ve fm radio hk.

Sponsorlu Bağlantılar

sympatico

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 620 ! ekran saati ve fm radio hk.
Lumia 620 kullanıcısı arkadaşlar bi sorum olacak , şimdi fm radyo l 620 ye gelmeyecek dendi bi suru bik bik açıklamalar yapıldı filan , bugun wpcentral sıtesınde dolastım baya , ustune basa basa tft ekrandan dolayı lm620 ye ekran saatin de gelmeyecegini yazmışlar ( benim dusuncem de oyle cunku sıyah rengi gostermek için bile ışık kullanıyo , karanlıktada baya belli oluyo ) wp hakkinda haber yapan turk sıtelerı de aynı şeyi yazmıslar , reklam olmasım diye ısım veremiyorum biliyosunuz işte

sorum şu : benim bu nedenlerle telefonu geri iade , degişim vb. haklarım var mi ?

Dayanagımda şu , bunlar en başta dıgerleri ne guncellemesi alırsa aynısını sizde alicaksınız demislerdi , fm radyo gelmeyecek diye bi bilgilendirme yapmamıslardı , sonuçta 750 lira saydım

ıkınci el pazar fıyatları çok duşuk oldugundan , eger oyle bi hakkım varsa onu kullanayım diyorum

fikırlerınızı paylaşırsanız sevinirim.

IVI-Elia

Üye
iyi de 920 ninki de IPS LCD çalışma prensibi hakkında fark olmaz zannetmiyorum

papakudioflu

papakudioflu

Admin
öncelikle böyle bir hak talep edersen herhangi bir kazanım saglaman imkansız. Zira güncellemeyle gelen özellikler cihaz satışı sırasında pazarlama ve reklam aracı olarak kullanılmadı. Tam aksine fm radyo olmadığı resmi sitede belirtilmiş. Ekran saati konusunda da her kafadan bir ses çıkıyor. LCD ekranları bölgesel olarak çalıştıramazsınız bu doğru ama aynı özelliği LCD ekrana sahip lumia920 kullanabiliyor. FM radyo konusunda da lumia620'nin kapak tasarımı dan dolayı olmayacağı söyleniyor ama bu da bir saçmalık. Zira bugüne kadar ki bütün fm radyo olan cihazlara küçük modlamayla kulaklıksız fm radyo çalıştırılıyordu.

sympatico

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 620 tft lcd -
lumia 920 ıps lcd , ikısınin arasında fark varmış , 920 alacakmış ama 620 ye yokmuş uvey evlat şuan 620

fm radyoda bize haksızlık yapıyolar diyorum başka bisey demiyorum

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Ali Kemal'in dediği gibi, FM Radyo gelmedi diye iade hakkın bulunmuyor.
Çünkü sana cihazı satarlarken FM Radyo var veya gelecek diye satmadılar.

Hatta 920 kullanıcıları olarak bize bile vermek zorunda değiller, çünkü bizler de 920'yi alırken FM radyo olmadığını bilerek, sonradan verileceğini düşünmeden aldık. Cihazın pazarlama özelliklerinde de öyle bir şey yazmıyordu.

620'ye FM radyo gelemeyecek olmasının nedeni hakkında çeşitli söylenti ve teoriler var.
Ancak bunların hiçbiri resmi olarak doğrulanmadı. Nokia'dan bu konuda herhangi bir detay verilmedi.

Ekran saatiyle ilgili bildiğim kadarıyla bugüne kadar herhangi bir konu açmadık veya bunun üzerinde konuşmadık.
Açıkçası ben 620'ye ekran saati gelmeyecek diye bir şey duyduğumu hatırlamıyorum!

Resmi sitede "çift tıkla uyandırılan ekranın" (Glance Screen'in) donanım sınırlamaları nedeniyle Lumia 520 ve 521'e gelmeyeceği belirtiliyor. 620 ile ilgili bir bilgi yok. Demek ki bu ekran (uyku ekranı) 620'ye gelecek ancak üzerinde ekran saati olacak mı ancak güncellemeden sonra belli olur.

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
ıps ve tft fark etmez. Önemli olan lcd ve led farkı. LCD (likit crystal display) bölgesel olarak çalışmaz. Yani ekranın herhangi bir noktasını açık diğer bölümlerini kapalı yapamazsınız. Fakat Nokia bu uygulamada sensorleri de kullandığı için aynen aramalardaki gibi sensor telefon cepteyken ekranı kapatıyor. Bu konuda aşırı bilgi kirliliği oldu ama bu iki özelliğin lumia620'ye gelmeyeceği resmi olarak açıklanmadı. Sadece internet sitelerinde bu yönde fikir beyanları oldu.

• Beğen

sympatico

Üye
    Konu Sahibi
Guncellemeyi beklemekten ve verilenlerle idare etmekten - daha dogrusu kabullenmekten - başka çare yok anlaşılan

• Beğen
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
  • Beğen
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Amber güncellemesi ile Bluetooth 4.0 desteği geliyor.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-, n000k ve bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Amber güncellemesi ile Bluetooth 4.0 desteği geliyor.

Nokia Amber güncellemesi aynı zamanda Lumia 920'de fotoğrafların renklerindeki keskinliği ve sıcaklığı otomatik olarak düzeltecekmiş. Bunun yanısıra odaklanma zamanı, galeride fotoğrafların (yakınlaştırıldığında dahi) keskinliği, batarya ömrü iyileştirmesi gibi pek çok iyi iyileştirme de getirecekmiş.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-, Esendağlı, Sensation ve 1 kişi daha
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici

Nokia Amber güncellemesi aynı zamanda Lumia 920'de fotoğrafların renklerindeki keskinliği ve sıcaklığı otomatik olarak düzeltecekmiş. Bunun yanısıra odaklanma zamanı, galeride fotoğrafların (yakınlaştırıldığında dahi) keskinliği, batarya ömrü iyileştirmesi gibi pek çok iyi iyileştirme de getirecekmiş.
Amber ile baya iyi çekmeye başlamış 920.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine- ve bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
  • Beğen

blackcemre

Üye
En dandik telefonlarda bile fm radyo var lumia 620 ye gelmiyor. neden kim çıkardı bunu

- - - Eklendi - - -

Batarya iyileştirmeleri bütün Nokia wplere gelecek mi amberle.

• Beğen
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye

Yalnız sayfayı incelerken şu karşılaştırmada bir şey dikkatimi çekti.
Amber güncellemesi iyileştirmeler getiriyor orası tamam da, bu kadar da fark olamaz diye düşündüm.

Dikkat edilirse (Amber güncellemesiz) ilk resimde arkadaki Panasonic marka telefona odaklandığı için bulanıklık var.

(Amber güncellemeli) ikinci resimde ise ön taraftaki nesneye odaklanmış, Panasonic telefon ise buğulu :oke:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
o resim benim de dikkatimi çekti. Lumia920 macro modda zaten oldukça iyiydi. Beyaz dengesi sorunluydu ki o da diğer resimlerde görüldüğü kadarıyla giderilmiş.

Esendağlı

Esendağlı

Üye

Özgür L920 de galeride foto yakınlaştırmada genel bir sorun varmı.sormamın nedeni şu zaman zaman teknoloji marketlere gittiğimde mutlaka lumiaları bir ziyaret ederim,yalnız 920 de foto yakınlaştırmada 2 parmakla yakınlaştırma yapamadım anca çift tıklama ile yapabildim oda öyle akıcı falan da değil yani galeri kısmı bana pek konforlu gelmedi oysa 720 de bu işlemi harika bir şekilde yapabiliyorsun

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Özgür L920 de galeride foto yakınlaştırmada genel bir sorun varmı.sormamın nedeni şu zaman zaman teknoloji marketlere gittiğimde mutlaka lumiaları bir ziyaret ederim,yalnız 920 de foto yakınlaştırmada 2 parmakla yakınlaştırma yapamadım anca çift tıklama ile yapabildim oda öyle akıcı falan da değil yani galeri kısmı bana pek konforlu gelmedi oysa 720 de bu işlemi harika bir şekilde yapabiliyorsun

Ben herhangi bir sorun göremedim.
Şimdi girdim film rulosunda birkaç fotoğrafı açtım, yakınlaştırdım.
Bir sıkıntı yok :oke:

alical33

alical33

Üye
Arkadaşın incelediği telefonda erişilebilirlik ayarlarındaki ekran büyüteci açıksa çift parmakla yaklaştırmaya tepkime veremeyebiyor