Atrix Kernel Rehberi

Sponsorlu Bağlantılar

Metalist_Angel

Metalist_Angel

Üye
    Konu Sahibi
Atrix Kernel Rehberi
»Kernel nedir? ne işe yarar?

Android, Linux kernel üzerine kurulmuş ve türetilmiştir.Linux da kernel, cihazınızın donanımını cihazınıza gösteren,
nasıl neler yapacağını anlatan, sisteme bak bu donanımla şöyle konuşacaksın, şurdan açıp kapayacaksın,
arada sinemaya götürüp yemeğe çıkartacaksın, iki bira içireceksin sonra da iş yaptıracaksın tarzı yönetimi
sağlayan çekirdek yazılımdır. Windows'daki aygıt sürücülerine benzetebilirsiniz.

Genellikle kernelleri işlemci hızlandırmak için kullanırız. Ancak bunun dışında gelişmiş kerneller
cpu ve gpuyu(grafik işlemcisi) hızlandırır, wifi-bluetooth vb. bağlantıları yönetir, usb disk ayarlarını yapılandırır,
ses gücünü değiştirir vs...
kernel sebebiyle wifi bağlantısı bozulan bunun için sıfırdan rom kuran onca insan var

»Nasıl yüklenir?

-indirdiğiniz kernel dosyasını telefona atın.
-CWM recoveryde her ihtimale karşı backup alıp, wipe cache yapın.
-apply zip from sd den kernel dosyasını yükleyip reboot yapın, bukadar
-telefonda işlemci frekans ve voltaj ayarı yapmak için cpu master kullanabilrisiniz.

==KERNELLER==

»Atrix 4G AT&T İçin Kerneller;

>Gingerbread 2.3.4/5/6 sürümleri için 2.6.32.56 tabanlı kerneller

ATT 1.4GHZ Elite Kernel =>

ATT 1.5GHZ Elite Kernel =>

»Tüm Atrixler için overclock kerneller;

Overclock Kernel, Max 1.45 GHz version =>

Overclock Kernel, Max @ 1.3 GHz =>

Enhanced Stock Kernel, Max @ 1.0 GHz =>

»Atrix Cyanogenmod7 kerneller;

Cyanogen 1.4 ghz Elite version =>

Cyanogen 1.5 ghz Elite kernel=>

CyanoElite 1.6GHz Ultimate kernel => http://www.maxicep.com/attachments/159315d1366889359/

Faux Overclock Kernel, Max 1.45 GHz =>

Faux Overclock Kernel, Max 1.3 GHz =>

»Atrix Cyanogenmod9 kerneller;

CM9 1.0GHz kernel =>

CM9 1.3GHz kernel =>

CM9 1.45GHz kernel =>

Ekli dosyalar

KayraBey

KayraBey

Üye
Teşekkürler

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
rica ederim

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Rica ederim

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Linklerin bazilari kirik duzeltmeye calisicsm

Sarangni

Sarangni

Üye
CM Rom faux 1.3 GHZ kernel kullanıyorum şuan kadar sıkıntısız.

Sarangni

Sarangni

Üye
Orjinal rom sevemedim. Gereksiz blur uygulamalar çok, Status bar gps, wifi gibi bildirimler mevcut degil, ram tüketimi fazla, çok fazla özelleştirme yapılamıyor. CM Rom bunların hepsi yapıla biliyor

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Orjinal rom sevemedim. Gereksiz blur uygulamalar çok, Status bar gps, wifi gibi bildirimler mevcut degil, ram tüketimi fazla, çok fazla özelleştirme yapılamıyor. CM Rom bunların hepsi yapıla biliyor
biliyorum fakat cm7 arayüzü pek hoşuma gitmiyor mrom güzel göründü ama onuda denemek nasip olmadı onun haricindekilerdede telefon düzgün çalışmıyor o tüzden orjinaldeyim 3.1 kerneli çıkana kadar :)

- - - Eklendi - - -

biliyorum fakat cm7 arayüzü pek hoşuma gitmiyor mrom güzel göründü ama onuda denemek nasip olmadı onun haricindekilerdede telefon düzgün çalışmıyor o tüzden orjinaldeyim 3.1 kerneli çıkana kadar :)

Sarangni

Sarangni

Üye
Kendi görsel paylaşayım ara yüz olarak biraz fikir verir sana. CM7 Nightly Sürümü. JB statüs bar için pach kurmak gerek. Launcher TFS Shell.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
sen mrom kullanmıyor muydun :)

- - - Eklendi - - -

tüm kernel linkleri güncellendi

Sarangni

Sarangni

Üye
Backuplar var romdan roma geçiyorum. Bu ara Nightly hoşuma gidiyor. :D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Bende bi ara baya gecis yaptim :D cm7 ve turevleri hosma gitmiyor cm9 10 flnda duzgun calismiyor o yuzden orjinalde takiliyok att icin yapilan ics guzel ama interneti kullanamiyorsun o kotu

Sarangni

Sarangni

Üye
Bu ara kimse rom işiyle uğraşmıyor zaten herkes Kernel 3.1 bekliyor resmen çıktığı zaman romlar arka arkaya gelecektir.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Insallah