N900 için Adobe Flash Player 11.4.94 (gercek flash player)

Sponsorlu Bağlantılar

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
N900 için Adobe Flash Player 11.4.94 (gercek flash player)
Bilindigi gibi n900 lerde Tweak Flash uzerinden flash versiyonunu ismen degistirerek taklit flash ile siteleri kandirarak giriyorduk fakatt gecen zamanla birlikte asil altta calisan flashin eski olmasi yuzunden artik bu cozum kafi sonuc vermemeye baslamisti.Adamlar n900 un linux tabanli olmasindan faydalanarak yine farkli bir linux surumu olan ubuntu icin uretilmis olan adobe flash versiyonunu ufak tefek degisikliklerle n900 e port etmisler ve su anda n900 e bu flashi yukleyerek gercek anlamda son flash surumlerinden biri olan 11.4.94 surumune sahip olabiliyoruz. Dahasi bu artik ubuntu sayesinde surekli n900 icin guncellenecek hale getirilmis ve hatta su anda flashin 12 kusur versiyonu dahi yuklenebilir durumda kisacasi adobe ubuntu destegini devam ettirdigi surece bizde son flashla gezecegiz :) Yukaridaki linkten izahatlari alip guncelleyebilirsiniz.Not : Gazetevatan in sitesinde galaxy s3 4g nin oynatamadigi flash'i n900 de oynatabilmis durumdayim.

bgdesperado

Üye
bu guzel paylasim icin tesekkurler.eski flash ta youtubede fln olsun tam ekran yada ses tuslari gorunmuyordu (bende) bunda hepsi gorunur durumda.eskisine gore biraz yavas ilk acilmasinda kliplerin ama sonradan hersey yoluna giriyo :))

TESEKKURLER

byMaMe

byMaMe

Üye
ustalar bunu ne şekilde yüklediniz ayrıntılı anlatım olsa iyi olur ben beceremedim :(

bgdesperado

Üye

bunu (adobe flash playeri ) indirdikten sonra,telefonun ana menusune kopyala daha sonra ister kodlayarak istersen direk yukleme yapabilirsin arkadasim.

root
cd /home/user/MyDocs
dpkg -i adobe-flashplayer-11-4-94_armel.deb
reboot (ben oncelikle eski flash playerimi kaldirmistim dosya yoneticisinden.)

biraz gec cvp verebildim kusura bakma.arkadasim guzel paylasim yapmis tekrardan tesekkurler.

byMaMe

byMaMe

Üye
ustam şimdi bende tweak flash plug var terminalden root yapıp " apt-get install --reinstall adobe-flash* " diyerek yükleme yapmıştım sonrada tweak flash da 11.1.10 yapmıştım halende öyle duruyo youtube vs sitelerde tuşlar gözükmüyo tweak flas ı kaldırsam yetiyor mu yenisini yüklemeye ? geç cvp vermen önemli değil bi ara maemo bölümü şen bi bölümdü taki n9 ile meego gelene kadar :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ustam şimdi bende tweak flash plug var terminalden root yapıp " apt-get install --reinstall adobe-flash* " diyerek yükleme yapmıştım sonrada tweak flash da 11.1.10 yapmıştım halende öyle duruyo youtube vs sitelerde tuşlar gözükmüyo tweak flas ı kaldırsam yetiyor mu yenisini yüklemeye ? geç cvp vermen önemli değil bi ara maemo bölümü şen bi bölümdü taki n9 ile meego gelene kadar :)

sende bizi kotuledin oldu mu simdi :)

byMaMe

byMaMe

Üye

sende bizi kotuledin oldu mu simdi :)

ustam olur mu öyle hiç kötümelek ne demek :nono:insan o eski günleri arıyor ahh ahh:ağlarım: her hafta ne yeni çıktı ne oldu neler var hep buradan öğrenirdim halende öyle ama son zamanlarda çok sus pus olundu :vur:cry:

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ustam olur mu öyle hiç kötümelek ne demek :nono:insan o eski günleri arıyor ahh ahh:ağlarım: her hafta ne yeni çıktı ne oldu neler var hep buradan öğrenirdim halende öyle ama son zamanlarda çok sus pus olundu :vur:cry:

n900 ile haberleri tmo'dan takip etmelisin. halen arkasinda fazlaca gelistirici destegi bulunan bir isletim sistemi.

bgdesperado

Üye
wallahi ne soylesem yalan olabilir arkadasim (bana kalirsa ikisinide kaldirabilirsen kaldir yeniden adobeyi yukle yada sadece twin i kaldir ve dene bakalim) bu arada adobe versiyonu 11 deil 10 mus oyle diyo sitesinde.iyi gunler

byMaMe

byMaMe

Üye
peki yt deki görünmeyen tuşlar düzeliyor mu ? cvp geç verebiliyorum pek fazla vaktim olmuyor :(

bgdesperado

Üye
youtubedeki gorunmeyen tuslar duzeliyor.fakat goruntu kalitesini degistiremiyorsun pc deki gibi (benim icin sorun deil) . internetteki flash oyunlari oynayabildim. (eski flash oynatamiyordu sanirim oyle hatirliyorum)

yani kisacasi yuklersen pisman olmazsin bence.iyi gunler..

byMaMe

byMaMe

Üye
eyvallah kardeşim yükledim şuan istediğim gibi oldu sıkıntı yok :tşk: yenileri de inşallah çıkar :oke: