Kasmaması Gerekirken Kasıyor.(

Sponsorlu Bağlantılar

ParduSS

ParduSS

Üye
    Konu Sahibi
Kasmaması Gerekirken Kasıyor.(
Bu siteden The Walking Dead Survival İnstinct adlı oyunu test ettim. En üst düzeyde sonuç verdi fakat oyunda epeyi bir kasıyor. Neden böyle yapıyor??? Kasayı fln temizlesem performans artarmı??? Overclock yapsam nekadar perfformans artışı yaşarım??? LÜTFEN YARDIMCI OLUN...

Buğra

Buğra

Admin
sistem özelliklerinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Advanced system care uygulamasını kullanın. Eğer kasada çok toz var ise temizleyin

comando_legend

comando_legend

Üye
oyunun grafik ayarları en yüksekte olabilir biraz düşür 1920x800 falan yap bakalım nolcak

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye
kasma ne tür bi kasma normal sistemde gezinirkende kasma oluyor mu ya da ne tür bi soğutma sistemin var o.c. yapmayı ne kadar biliyorsun birde bu fotolardan birşey anlaşılmıyo cpu-z ile performans değerlerini koy bi bakalım eğer sadece bu oyunda kasma yapıyorsa sorun yazılımsal eğer başka grafik uygulamalarındada sorun yaşıyorsan işlemcinin termal macununu değiştirerek işe başlaya bilirsin mesela :) :oke:

sena5135

sena5135

Üye
işlemciylede alakalı olabilir ama ekran kartının sürümüde önemli sen ekran kartının güncellemseini indir bide sistem özelliklerini detaylı yaz başlangıç menüsündeyken dxdiag yaz ordan sistem özellikleri çıkıyor zaten

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
aşırı sısınmadan ötürü kasma yapabilir :oke:

fk555897

fk555897

Üye
Bios ayarlarına gir orada fan controller i kapat. Sorun düzelir. Smart fan control de olabilir.

Superfan

Superfan

Üye
Driverları bir kontrol et derim.

MrExpert

MrExpert

Üye
Ekran kartı driverı yüklü değilsede kasabilir..

fk555897

fk555897

Üye
Öncelikle şunu söyleyeyim. Ekran kartı driver'ı yüklü değilse sistem gereksinim test sitelerinde de yetersiz kalır ve bilgisayar ekran kartını tanımaz. Benim önerimi yapmanı öneririm.

carez2

Üye
kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim o tür sitelerde net bi garanti yok örneğin benim pc çok külüstürdü işte ekran kartı yoktu motherboard kullanıodum pes2010 u o tür sitelerde kaldırırmı diye kontrol ettiğimde hayatta açmaz tarzı bildirimler geliodu ama 2.0px hatası ile oyunu açıp rahatca hic kasmadan oynuyordum sadece görüntü biraz daha düşüktü... gelelim senin olayına sistemin gayet iyi oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle
Minimum Sistem Gereksinimleri
Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz veya AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.0 GHz İşlemci
AMD Radeon HD4670 veya nVidia GeForce 8800GT 512 MB Ekran Kartı
2 GB RAM
9 GB Harddisk Alanı

işlemcin e ramin rahat yetiyor ekran kartının ne olduğunu göstermemişsin onu yazarsan daha iyi yardım olurum oyunun istediği minimum 512 mb lik ekran kardı istio kasmaması için 1gb ister o :) eger ekran kartın 1gb ise sorun sistemden değil oyundadır oyunu bi daha başka bi siteden indir. sorun devam ederse oyunun çözünürlük ayarlarını biraz düşür bi değişiklik var mı diye bak ekran kartının güncellemelerini kontrol et ekran kartın ne kadar güncel ise o kadar iyi verim verir kolay gelsin

- - - Eklendi - - -

Öncelikle şunu söyleyeyim. Ekran kartı driver'ı yüklü değilse sistem gereksinim test sitelerinde de yetersiz kalır ve bilgisayar ekran kartını tanımaz. Benim önerimi yapmanı öneririm.
ekran kartı driveri yoksa oyunu hiç açmaz arkadas oyun kasıyor diyor biraz daha bilincli yorumlar yapalım saygılar :)

staryum

staryum

Üye
Bir ekleme yapayım :) WİNDOWS 8 2-3 sene once cikan oyunlari zor acar uyumluluk denetle de win7 modunda baslatir ama sonradan format atmissan 8 yapmissan ekran karti vs 8e uyumlu olmayabilir.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Bir ekleme yapayım :) WİNDOWS 8 2-3 sene once cikan oyunlari zor acar uyumluluk denetle de win7 modunda baslatir ama sonradan format atmissan 8 yapmissan ekran karti vs 8e uyumlu olmayabilir.

Zor açar mevzusu nasıl bişey ya :kop:
Sonradan Format atıp win8 yapmak ile kendinden gelen win8 farkı ne? Ekran kartının win8 le bir alıp veremediği birsey yok. Driverı yüklersen çalışır. Tabi 10 yıllık bir ekran kartının varsa win8 yükleme zaten xp kullan.

yusuf1998x

Üye
ne alaka nası sallıyon yaa sen yorum yapma staryum heryerde yanlış şeyler diyonn