Almanya'da Okumak Istiyorum..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Almanya'da Okumak Istiyorum..
Merhabalar maxicep ailesi,
Uzun zamandir bu konuyu arastiriyorum.Universitede okumam icin bu yolun benim icin daha mantikli oldugu gorusundeyim.Senelik 15 Bin liraya geliyor.Fakat bu normal ihtiyaclarin tutari.Ordaki universiteleri cogu ucretsiz ya da harclari cok az.Orda calisip kendimi finanse ederim diye dusunuyorum.Siz ne dusunuyorsunuz?
Sevgiler..

Jomolocco

Jomolocco

Üye
kendine guveniyorsan neden olmasin

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Kendime guvenim tam,fakat orda olankardan veya tecrube edin,is birilerine de ihtiyacim var

restmod

restmod

Üye
Almancayi ogrenmen lazim ilk basta bizim bi arkadasta bi bucuk kursa gitti vize vermeleri en az bir yil suruyor onuda hesaba katman bir yil gec baslayacaksin yani

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Abi Almayan'da 3 milyon turk var... orda zorluk cekmezsin bence Ama dilleri zor

SorgulayanAdam

SorgulayanAdam

Üye
İngilizce biliyorsan dilleri cok basit kelimeler benzer ing ile

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
Abd ye git rahat et adamim

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
İngilizce biliyorsan dilleri cok basit kelimeler benzer ing ile

İlk başta öyle görünüyor telafuz falan çok benzermiş gibi duruyor ama öyle değil işte.Her kelimenin ayrı ve neden o şekilde olduğu bilinemeyen, ezberlenmesi gereken artikelleri, düzensizce değişen çoğul halleri, İngilizceden ve Türkçe'den alışık olmadığımız düzensiz gramerler falan.Neredeyse her şeyi ezberlemek gerekiyor.İngilizcede sadece 200-300 düzensiz kelime ezberlerdik 2. 3. halleri için almancada her kelimenin artikelini ve çoğul halini falanda ezberliyoruz.

Ben lisemin bir yılını öğrenci değişim projesi ile Almanya'da okudum.Tabi daha sonra Türkiye'de aynı sınıfı tekrar okumam gerekti.Almanca zaten görüyorduk iyice öğrenmiş oldum bu sayede.Almanya'dan bizim okula gelenlerde vardı aynı proje ile.Arkadaşlarından ayrı düşmek, ülkenden ayrı düşmek insana çok koyuyor başlarda.Sanırsam aile bağlarım çok kuvvetli olmadığından 2. döneme kalmamış alışmıştım o duruma.Gayet güzel arkadaşlıklar edindim, iyi insanlarla tanıştım bu sayede.Eğerki yurtdışında iyi bir yerde okumak gibi bir imkanın varsa kaçırma sakın.Ama dil bilmeden de gitme...Dil bilmeden gidip Almanya'da yaşayan Türkler gibi konuşayım deme hem büyük şehirlerde yaşayan Almanlara hemde turistlere rezil olursun.Mesela tschüss kelimesi tam olarak ç-ş şeklinde okunmaz.Böyle nasıl diyeyim değişik bir şekilde telafuz edilir bildiğin üzere.Almanya'ya gittiğinde türklerde bu kelimenin direkt olarak "çüş" olduğunu farkedeceksin.Almanlarda alışmışlar artık duyduklarında gülüp dalga geçmekle yetiniyorlardı.Dil bilmeden gidip orada bulunan eşten dosttan öğrenirsen çüş demeye başlarsın benden söylemesi.

iPandemonium

iPandemonium

Üye
1500$ Üniversite var ,denkliği felanda var ,bende allahın izniyle seneye gidiyorum yurtdışına ,niye almanya peki ?

ka_za

ka_za

Üye
En ucuz ve is imkani fazla ülke sizce hangisi?

hikmet366

hikmet366

Üye
kendine güveniyorsan neden olmasın

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Deger verip mesaj attiginiz icin cok tesekkur ederim.Ben bu konuyu uzun suredir arastiriyorum ve bana cok uygun oldugunu dusunuyorum. DAAD denen bir kurum var .Alman konsolosluguyla direkt iliskili.Onlarla Akare Fuarinda gorustum.Tek sorun 1 donem gec basliycam.O aradada Dil egitimi alicam.Zaten A2 Almanca da biliyorum.Ingilizce zaten bildigim icin belli bir asinalik oluyor.Zaten Almanca Ingilizceden daha eski.Sizlerin de arastirmanizi tavsiye ederim.Farki goruceksiniz..

hikmet366

hikmet366

Üye
Deger verip mesaj attiginiz icin cok tesekkur ederim.Ben bu konuyu uzun suredir arastiriyorum ve bana cok uygun oldugunu dusunuyorum. DAAD denen bir kurum var .Alman konsolosluguyla direkt iliskili.Onlarla Akare Fuarinda gorustum.Tek sorun 1 donem gec basliycam.O aradada Dil egitimi alicam.Zaten A2 Almanca da biliyorum.Ingilizce zaten bildigim icin belli bir asinalik oluyor.Zaten Almanca Ingilizceden daha eski.Sizlerin de arastirmanizi tavsiye ederim.Farki goruceksiniz..

bir ara düşünürüm

NowOrNewer

NowOrNewer

Üye
almanca ogrenmek istiyirdum fakat artikeller yuzunden baslamadan biraktim.

Türe

Türe

Üye

İlk başta öyle görünüyor telafuz falan çok benzermiş gibi duruyor ama öyle değil işte.Her kelimenin ayrı ve neden o şekilde olduğu bilinemeyen, ezberlenmesi gereken artikelleri, düzensizce değişen çoğul halleri, İngilizceden ve Türkçe'den alışık olmadığımız düzensiz gramerler falan.Neredeyse her şeyi ezberlemek gerekiyor.İngilizcede sadece 200-300 düzensiz kelime ezberlerdik 2. 3. halleri için almancada her kelimenin artikelini ve çoğul halini falanda ezberliyoruz.

Ben lisemin bir yılını öğrenci değişim projesi ile Almanya'da okudum.Tabi daha sonra Türkiye'de aynı sınıfı tekrar okumam gerekti.Almanca zaten görüyorduk iyice öğrenmiş oldum bu sayede.Almanya'dan bizim okula gelenlerde vardı aynı proje ile.Arkadaşlarından ayrı düşmek, ülkenden ayrı düşmek insana çok koyuyor başlarda.Sanırsam aile bağlarım çok kuvvetli olmadığından 2. döneme kalmamış alışmıştım o duruma.Gayet güzel arkadaşlıklar edindim, iyi insanlarla tanıştım bu sayede.Eğerki yurtdışında iyi bir yerde okumak gibi bir imkanın varsa kaçırma sakın.Ama dil bilmeden de gitme...Dil bilmeden gidip Almanya'da yaşayan Türkler gibi konuşayım deme hem büyük şehirlerde yaşayan Almanlara hemde turistlere rezil olursun.Mesela tschüss kelimesi tam olarak ç-ş şeklinde okunmaz.Böyle nasıl diyeyim değişik bir şekilde telafuz edilir bildiğin üzere.Almanya'ya gittiğinde türklerde bu kelimenin direkt olarak "çüş" olduğunu farkedeceksin.Almanlarda alışmışlar artık duyduklarında gülüp dalga geçmekle yetiniyorlardı.Dil bilmeden gidip orada bulunan eşten dosttan öğrenirsen çüş demeye başlarsın benden söylemesi.

Tek harfle bile anlamı değişen kelimeler var ve cidden rezil etmeye müsait

iPandemonium

iPandemonium

Üye
En ucuz ve is imkani fazla ülke sizce hangisi?
En ucuza birşey diyemem ,ama iş imkanı diye birşey yok ,Sen üniversiteye git ,ye iç yat ,disko karı kız eğlen ,aradada derslere gir ,üniversiteyi bitir o tecrübeyle iş ara bulamazsın,benim görüşüm iş tamamen sana bağlı ,ne kadar atılımcı ne kadar kendini geliştirirsen o kadar çok tercih edilirsin ,kısacası kendini geliştirmeyle bitiyor bu sorun :oke:

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle bi arastirin derim

ozakin70

ozakin70

Üye
almanca ogrenmek istiyirdum fakat artikeller yuzunden baslamadan biraktim.

Yillarca ingilizcede the ya alismisiz:D
İlk sefer benide bayagi zorladi ama sonra ogrendik bi sekilde akilda kaliyor sadece biraz sabir ve merak yeter:thumbup:

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt