WP Mağazasına "Bildirim Merkezi" Uygulaması Her An Gelebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
WP Mağazasına "Bildirim Merkezi" Uygulaması Her An Gelebilir

Neredeyse gelmek üzere. Evet yanlış duymadınız. Tüm windows ekosistemi için birleşik bir bildirim merkezi uygulaması yolda. Ancak ne yazık ki bu gelecek olan Microsoft'un bir uygulaması ya da özelliği değil.

Liquid Daffodil adlı geliştirici, hazırlamış olduğu "
Unification" adlı uygulamayı onay için mağazaya gönderdi. Peki Unification tam olarak nedir.? Uygulama, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kullanıcılara kaçırdıkları bildirimleri göstermeyi hedef alarak mevcut eksikliği gidermeye çalışan, Windows Phone 7&8 ve Windows için geliştirilmiş bir bildirim merkezi.

Bildiğiniz gibi WP sisteminde canlı karolar harika, haber bildirimleri gerçekten mükemmel. Ancak kaçırılan bildirimlerin gösterildiği bir yer yok. Bir Windows Phone kullanıcısı bir bildirimi kaçırdı mı, bildirim ebediyyen kayboluyordu. Tabi ki bu durum Unification ile değişiyor.

Yukarıdaki ekran görüntülerinden görebildiğimiz kadarıyla, basit ancak kullanışlı bir uygulamaya benziyor. Uygulama aynı zamanda canlı karo desteği de sunuyor. Hiç tüm Twitter bildirimlerinizi üçüncü parti bir uygulama ve içeriğinde bir arada görmek istediniz mi? Artık bu mümkün. Ayrıca ileride bu bildirim merkezinin destekleyeceği uygulamaların sayısının artırılması planlanıyormuş. Uygulamayla gelenlerin listesi şöyle:

• Feed Me
  • giffgaff
  • MeTweets
  • Ovivo
  • Pepper
  • Picit
  • Pinsation
  • WPCentral

Uygulama onay alır ve mağazaya eklenirse, sizleri yine buradan bilgilendireceğiz.
Takipte kalın ;)

Detaylı bilgi için WPCentral'ın hazırlamış olduğu inceleme videosuna göz atabilirsiniz.

[video=youtube;PDZHK7cldYU]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PDZHK7cldYU[/video]

• Beğen
Tepkiler: teAtalay

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Süper :)

Teşekkürler :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Abi paylaşım için Teşekkür ederimde anlamadığım bir nokta var.Şimdi bu bildirim merkezi tam olarak neyin bildirimini bize veriyor yani sosyal ağlardaki bildirimler mi yoksa hani telefonla ilgili ne bileyim uygulama bildirimleri olur oyun bildirimleri yada bi güncelleme bildirimleri gibi birşeyi mi bizlere gösteriyor?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Sosyal ağların bildirimlerini tek noktada uygulamada topluyor.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
güzel haber teşekkürler

karaelci

karaelci

Üye
Güzel bir gelişme fakat ben bu programın onaylanmayıp, Microsoft' un "teşekkürler ama biz daha iyisini yapmak üzereyiz, size gerek yok" demesini bekliyorum :)

Her ne olursa olsun işletim sistemine gömülü bir bildirim merkezi şart. 3.Parti yazılımlarla bu iş olmaz.

Benim en çok hoşuma giden yöntem: geri tuşuna basılı tutunca açılan arka plan uygulamaları menüsünde ilk sayfanın bildirim merkezi olması fikriydi. Üst tarafta wifi,3g, parlaklık gibi ayarların, altta ise bildirimlerin olduğu ve diğer işletim sistemlerinden ayrı olarak tam ekran çalışan bütün uygulamalarda bile erişimi mümkün olan yeğane bir bildirim merkezi. :) Windows Phone' u farklı kılacak ve birçok kişi için tercih sebebi yapacak yapı bence bu.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Güzel bir gelişme fakat ben bu programın onaylanmayıp, Microsoft' un "teşekkürler ama biz daha iyisini yapmak üzereyiz, size gerek yok" demesini bekliyorum :)

Bana da öyle olacak gibi geliyor ama dur bakalım :hmmm

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
video wpcentral da yayınlanıp haber yapıldıysa,Microsoft un uygulamayı reddetmesi zor,zira şimdiden bir kamuoyu baskısı oluşmuş durumda.. Bence Microsoft biz bir turlu yapamadık ama size helal olsun demeli!

• Beğen
Tepkiler: PureFood
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
video wpcentral da yayınlanıp haber yapıldıysa,Microsoft un uygulamayı reddetmesi zor,zira şimdiden bir kamuoyu baskısı oluşmuş durumda.. Bence Microsoft biz bir turlu yapamadık ama size helal olsun demeli!
Yoruma bak be... :alkis

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Haydi hayırlısı

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
abi bence Microsoft un wp stratejisi şu anlık yanlış.. Ben olsam kullanıcı geri bildirimlerinden başlarım düzeltmelere.. Mesela şuan herkesin en önemli eksiği bildirim merkezi,deniyor ki wp Blue veya ondan önceki güncellemede gelecek,bence buna gerek yok yaparsın bildirim merkezini,ota olarak mevcut surumun son rakamını değiştirip yayınlarsın,elindeki mevcut müşteriyi de memnun etmiş olursun hem de kullanıcı elindeki cihazın sürekli güncel tutulduğunu hisseder. Koskoca Microsoft böyle şeylerden geri duruyor ya deli oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve nanotex
tanercoskun

tanercoskun

Üye
Bildirim merkezi şart ama bence sola çektiğimizde gelen menü sağa çektiğimizdede Bildirim ekranı tam ekran halinde hem sosyal ağları hemde sistem ile ilgili tüm bildirimleri gösteren ekran açılabilir :)

- - - Eklendi - - -

abi bence Microsoft un wp stratejisi şu anlık yanlış.. Ben olsam kullanıcı geri bildirimlerinden başlarım düzeltmelere.. Mesela şuan herkesin en önemli eksiği bildirim merkezi,deniyor ki wp Blue veya ondan önceki güncellemede gelecek,bence buna gerek yok yaparsın bildirim merkezini,ota olarak mevcut surumun son rakamını değiştirip yayınlarsın,elindeki mevcut müşteriyi de memnun etmiş olursun hem de kullanıcı elindeki cihazın sürekli güncel tutulduğunu hisseder. Koskoca Microsoft böyle şeylerden geri duruyor ya deli oluyorum.
Tamamen katılıyorum ve buradaki herkes yoruma katılır ve nedense Bu büyük firmalar kendi çizdikleri plan dan hiç şaşmazlar :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Haber icin teşekkurler dostum.

Yalnız bir noktayı atlamayalım bildirim merkezine benzese de aslinda sadece uygulamalardan gelecek bildirimleri gosteriyor. Yani şoyle soyluyeyim facebooktan bir bildirim aldiniz fakat kullandiginiz facebook uygulaması bu uygulamayi desteklemiyorsa o zaman o bildirimi alamayacaksiniz.

Keşke wph'nin yaptigi bildirim merkezi uygulamasi kaldirilmasaydi. O gercek bir bildirim merkeziydi.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Çok haklısın.

nanotex

nanotex

Üye
Kesinlikle..

PureFood

PureFood

Üye

Aynı şeyleri düşünüyoruz kardeşim.. Ağzına sağlık.

komando04

komando04

Üye
bence onaylanır ve buda bir extra olur mağazada,Microsoft yine yapar bildirim merkezi ek özelliğini ama,canında dediği gibi ilk olarak geri bildirimlere bir göz atması gerekir şu an en çok bildirim merkezi,dosya yöneticisi ve bağlantı yöneticisi en çok istenen şeyler,bunları yapmak onlar için hiç zor değil ama kendi çizdikleri yolun dışına çıkmak istemiyorlar,buda onlara göre bir tür strateji işte çok yanlış bir yol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...