Cenabet

Sponsorlu Bağlantılar

Emip

Emip

Üye
    Konu Sahibi
Cenabet
Evet Okulda Din Sınavı olduğu haberim yoktu ve girdim Ve Cenabettim Günahmıdır ? Kısa Ve net cevap istiyorum ?

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Cenabet olarak gezmen günah birdefa...

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949 ve yusufucan
BYFECI

BYFECI

Üye
En baştan günah zaten. Cenabet gezilir mi.

yusufucan

yusufucan

Üye
Bir insanın cenabet gezmesi günah değildir. Ancak bir vakit namazı geçirecek kadar cünüb durmak namazın aksamasına neden olacağı için caiz değildir. Bu durumdan dolayı namaz kazaya kalmışsa hem kaza edilmeli hem de tevbe istiğfar yapılmalıdır.

Alıntıdır...

Emip

Emip

Üye
    Konu Sahibi
ben din sınavına cenabet girmeyi soruyorum günahmı

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Degil 'bencee'

Preloader

Preloader

Üye
Dostum günah olduğunu sanmıyorum ama elbette ki günahtır veya değildir diyenler olacaktır.Dinde görüş ayrılıkları olabilir.BENİM GÖRÜŞÜM günah değildir.Ama dediğim gibi doğrusunu Allah (c.c) bilir...

İyİ FoRuMLaR ;)

Fakat şimdi de şöyle düşünüyorum cunüp bi şekilde bastığımız toprak veya yiyip içtiklerimiz ve kuran okumak günah din sınavın da dua ve ayet-i meallerle ilgili olduğu için günah da olabilir...

Mert

Mert

Üye
Her şeyi geçtim. Tek merakım uğursuzluk getirdiği inancı gerçek mi psikolojik mi? :D

messevim

messevim

Üye
cenabet iken sadece camii ve mescid e girmek günahtır.

Türe

Türe

Üye
:nono: o halde gezmek gunahtir. Maksimum diger namaz vaktine kadar abdest almak lazimdir. Degilse melekler lanet okur sen alana kadar.

• Beğen
Tepkiler: Dede
messevim

messevim

Üye
kaynak belirtirmisniz

ben imam hatip çıkışlıyım. içiniz rahat olsun.

- - - Eklendi - - -

:nono: o halde gezmek gunahtir. Maksimum diger namaz vaktine kadar abdest almak lazimdir. Degilse melekler lanet okur sen alana kadar.

orası öyle. diğer namaz vaktine kadar alınması gerekir. almazsa attığı her adım günah olarak yazılır. bundan ayrıyeten cünüp iken camii ve mescid e girmek günahtır. kuran a dokunmakta öyle. ama kuran dinlemekte sıkıntı yok.

messevim

messevim

Üye
kuran okunur namaz kılınır diyorsunuz doğrumu anladım sadece cami ve mescide girilmez

hayır yanlış anlamayın lütfen. cünüp iken girilmemesi gereken yerler belli. orasıda camii ve mescid diyorum.

insanda normal abdest yokken namaz ve kuran okuyamiyor. cünüp iken nasıl okusun?

Turan

Turan

Üye
Meleklerin lanet okuduğunu yeni öğrendim. :hmmm

comando_legend

comando_legend

Üye
meni çıktıktan sonra her türlü cenabetsin mekan farketmez

Türe

Türe

Üye
“Melekler, cünüp, köpek ve resim bulunan eve girmezler"

Cenabet iken imkan varsa hemen gusul abdesti almak gerekir. Cenabetken mecbur kalmadıkça yeyip içmeyiniz. Fazla zaman harcamayınız. En kısa zamanda gusul abdesti almaya çalışınız. İmkan yoksa teyyemmüm yapınız..
Uyku için ise üzerinden 2 vakit geçerse melekler lanet okur..

comando_legend

comando_legend

Üye
Ve iki namaz arasını geçirmek günah, namaz kılmamak daha günah.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
cenabet iken sadece camii ve mescid e girmek günahtır.

hayır yanlış anlamayın lütfen. cünüp iken girilmemesi gereken yerler belli. orasıda camii ve mescid diyorum.

insanda normal abdest yokken namaz ve kuran okuyamiyor. cünüp iken nasıl okusun?

cep telefonu alırken bile garanti şartları madde madde en ufak ayrıntısına kadar yazıyor
bir önerme ile cevap vermek yanlış olur. üsteki cümleden bir sürü yan anlam çıkarta bilirim

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo
IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Dostum sen yazili olarak yaptin sonucta sana Kur-an'i Kerim okutmadi. Ama Allah(c.c.)'nin adini agzina almamaliymissin. Cunup durumda gezmekte hos degil okulda bize din dersinde meal dagitiyorlar ordsn isliyoruz mecburen oyle giremiyorum derse

Üst Alt