işlemcim çok sıcak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
işlemcim çok sıcak
arkadaşlar benim işlemci 80 derecede duruyor zararı olurmu. İşlemcim P4 ve o/c yok.

alembizim

alembizim

Üye
işlemci marka modeli ne onu belirtmemişsin? yük altındamı normaldemi oc li mi? 80 derece yüksek bi sıcaklık hele yük altında degilken bu sıcaklıktaysa yük altında bile yüksek fanın tırnakları tam olarak oturmuş mu kontrol et termal macunu degiştir olmadı fanı degiştir.Eger oc ile kullanıyorsan ocden çıkar.Ayrıca bu aylarda 80 derece ise yazın kaç derece olur?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
işlemcıyı belirttim

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
80 derece bikere çok. Yük altında değilken 80 ise baya bir çok.
1. İşemci fanını temizle.
2. Termal Macun sür.(yüksek düşüş bekleme termal sürmeyle 5-6 derece anca düşer)
3. Birde fanın yerine tam oturduğundan emin ol. Oturmadıysa oturttur.
Not: İşlemci fanın görevini yitirmiş olabilir. Eğer fan ölmüşse yenisini al
P4 işlemcilerde zaten sıcaklık sorunu mevcut. senin öyle 35-40 lara düşürmen değilde 55-60 dereceye düşürmen gerek p4 için yeterli bu seviye. Başarılar.:oke:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
80 derece bikere çok. Yük altında değilken 80 ise baya bir çok.
1. İşemci fanını temizle.
2. Termal Macun sür.(yüksek düşüş bekleme termal sürmeyle 5-6 derece anca düşer)
3. Birde fanın yerine tam oturduğundan emin ol. Oturmadıysa oturttur.
Not: İşlemci fanın görevini yitirmiş olabilir. Eğer fan ölmüşse yenisini al
P4 işlemcilerde zaten sıcaklık sorunu mevcut. senin öyle 35-40 lara düşürmen değilde 55-60 dereceye düşürmen gerek p4 için yeterli bu seviye. Başarılar.:oke:

7 yıldır aynı soğutucuyu kullanıyorum ömrü bitiyo olabilir mi.

alembizim

alembizim

Üye
yanlış bilmiyosam yıl olarak degilde belli bir saat olarak ömrü tabi 7 yılda bitmiştir sen en iyisi iyi bir termal macun ve fan al

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye
bende 2. pc de p4 2.41 o.c. ile 2.80 işlemci var tam yükte bile 60 dereceyi bulduğuna şahit olmadım hatta termal mecun yerinde sıvı nitrojen + diş macunu karışımı bi madde hazırlayıp onu sürmüştüm :D

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bende 2. pc de p4 2.41 o.c. ile 2.80 işlemci var tam yükte bile 60 dereceyi bulduğuna şahit olmadım hatta termal mecun yerinde sıvı nitrojen + diş macunu karışımı bi madde hazırlayıp onu sürmüştüm :D
sıvı nitrojen mi :kop:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi

Sıvı nitrojen mi işlemci buz kaplamıştır :)

qLaMoR

qLaMoR

Üye
kardeş izmir içindeysen yardım edebilirim

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Sıvı nitrojen mi işlemci buz kaplamıştır :)
nitrojen -195 derecede gaz haline geçer.
yukarda arkadaşın yazdıgı şekil
sıvı nitrojen ve diş macunu karışımı imkansız bir olay :kop:

sıvı nitrojenli soğutmalar için çok özel bakır bloklar ve anakart koruması gerekiyor.
öyle eline nitrojeni alıp yapılabilecek bişey değil

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Sonuç ne batuhan ısı düştümü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt