Burasi Turkiye...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Burasi Turkiye...
Herkese merhabalar,
17 yasindayim ve dislerimde sorun var tel takilmasi gerekiyor.2010 yilinda randevu aldim ve 4 sene sonra olabilecegini soylediler.1 hafta once tekrar hastaneye gittim sormak icin (Capa Dis Hekimligi) henuz 2006-2007'nin hastalarini tedavi ettiklerini soylediler.Yani bir dort sene daha yolu var.Benim anlamadigim malzemeyi de size aldiriyorlar.Personel mi yok koskaca ulkede?Ben evlenip,coluk cocuga karisinca mi tel takilacak.Daha sonra karar verdim.Yazin Fethiye'de calisip ozel hastanede yaptirtmaya.Ne denebilir bilmiyorum.Eminim aranizda bunu yasamis birileri vardir..

• Beğen
Tepkiler: avcitalip

avcitalip

avcitalip

Üye
Herkese merhabalar,
17 yasindayim ve dislerimde sorun var tel takilmasi gerekiyor.2010 yilinda randevu aldim ve 4 sene sonra olabilecegini soylediler.1 hafta once tekrar hastaneye gittim sormak icin (Capa Dis Hekimligi) henuz 2006-2007'nin hastalarini tedavi ettiklerini soylediler.Yani bir dort sene daha yolu var.Benim anlamadigim malzemeyi de size aldiriyorlar.Personel mi yok koskaca ulkede?Ben evlenip,coluk cocuga karisinca mi tel takilacak.Daha sonra karar verdim.Yazin Fethiye'de calisip ozel hastanede yaptirtmaya.Ne denebilir bilmiyorum.Eminim aranizda bunu yasamis birileri vardir..

bu ülkede çok yolsuzluklar dönüyor hangi birini yazalım... yapacak birşey yok herkes susuyor konuşsa ayağını kaydırırlar adamın...

- - - Eklendi - - -

eğitim bazında da bu tarz sorunlar var mesela ben hocaya 80 puanlık kağıt veriyorum adam bana 20 veriyor hakkımı arıyorum elime sopayla vuruyor falan filan boşver git özele emin ol daha iyi yaparlar ama şuda var senin belki durumun var ama cebinde ekmek alacak parası olmayan vatandaşlarımız var bu vatandaşlarımıza yazık değil mi ? herşey para mı ya ?

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Ne bileyim,en basitinden bakarsak.Hadi benim canim iPhone almak istedi.Disaridan buraya bir geliyor vergisiyle beraber cuzzi bir miktar oluyor.Ben araba almak istiyorum.Disaridan geliyor.Ve yine alamiyorum.Gercekten kisitlamak insani biktiriyor.Verdiigimiz vergilerin de haddi hesabi yok.Ama sirf bu yuzden Almanya'da yasamak istiyorum.Insan da heves birakmiyorlar be abicim..

avcitalip

avcitalip

Üye
Ne bileyim,en basitinden bakarsak.Hadi benim canim iPhone almak istedi.Disaridan buraya bir geliyor vergisiyle beraber cuzzi bir miktar oluyor.Ben araba almak istiyorum.Disaridan geliyor.Ve yine alamiyorum.Gercekten kisitlamak insani biktiriyor.Verdiigimiz vergilerin de haddi hesabi yok.Ama sirf bu yuzden Almanya'da yasamak istiyorum.Insan da heves birakmiyorlar be abicim..

ben zaten üniversite'yi bitirdikten sonra durmayı pek düşünmüyorum ama iş durumuna da bağlı tabiki :evet:

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
Herkese merhabalar,

Hastane olarak yaşadığın sıkıntıya birşey diyemem.Yalnız yaklaşık 6 sene öncesi hatda daha da geriye gidelim.Benzer olarak dişlerimde sorun vardı düzelmesi gereken yerler ve kaplama olmasını gerektiren yerler.15-16 yaşlarında tel taktırmaya karar verdik.Aldığım cevap ise 18 yaş kemiğinin olması.Yani kemiğin rayına oturması gerektiğini belirttiler.18'e geldiğim vakit ise uyum olmadığı kanısına vararak 19 yaşıma yakın bir zamanda yeniden gelmemi söylediler ve bu andan itibaren şükürler olsun dedim.İşin özü biraz da kemiklerin gelişimiyle ilgili.Ne derece doğrudur bilemem ama genel bir bakışla mantıklı duruyor.Yine anlıyacağın üzere 3-4 yıl kadar da bir zaman zarfı geldi geçti.Sana gelirsek 1-1.5 yıl kadar bir zamanın var biraz daha beklemen gerekiyor gibi yada dişlerinde ki sorun farklı olabilir kesin birşey söylemek yersiz olur.Aynı sıkıntıyı yaşayan biri olarak sonuca vardığım nokta bu.Son olarak tercihini birde özelden yana kullan.

MrExpert

MrExpert

Üye
Ban yiceğimi bilmesem söyleyeceğim çok şey var ...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Ben başka bir durumun olduğunu düşünüyorum. Benim diş tedavilerim de sıkıntılı geçti, bekledim vs. ama normal. Sağlık sorunu yaşayan bir çok insan vardı.

Ülkemizde de memnun olmadığım bir şey yok Allah'a şükür. Yaşam şartlarımız iyi, kamu hizmetleri idare eder, vergiler fazla olabilir, ama hayatımızda o kadar çok gereksiz harcama yaparken (Genelden bahsediyorum) devletime diğer ülkelere oranla fazla vergi vermek zoruma gitmiyor. Vergi kalkınmanın temelidir sonuçta.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Bana 2005te randevu alip 2007de yaptilar capada.

SorgulayanAdam

SorgulayanAdam

Üye

Ülkemizde de memnun olmadığım bir şey yok Allah'a şükür. Yaşam şartlarımız iyi, kamu hizmetleri idare eder, vergiler fazla olabilir, ama hayatımızda o kadar çok gereksiz harcama yaparken (Genelden bahsediyorum) devletime diğer ülkelere oranla fazla vergi vermek zoruma gitmiyor. Vergi kalkınmanın temelidir sonuçta.

:kop2:

avcitalip

avcitalip

Üye
Ben başka bir durumun olduğunu düşünüyorum. Benim diş tedavilerim de sıkıntılı geçti, bekledim vs. ama normal. Sağlık sorunu yaşayan bir çok insan vardı.

bak abi ben hiçbirşeyi siyasi düşünmem ne sağcıyımdır ne solcuyumdur benim için doğru olan benim görüşümdür...

abi senin tuzun kuru merak ediyorum ne iş yapıyorsun ? belki o vergi sana koymuyor çünkü maddi durumun iyi fakat maddi durumu çok kötü olan insanlarımız da var :evet:

ülkemizde Memnun olmadığım hiçbir şey yok Allah'a şükür demişsin abi yolun düşerse Zonguldak'a gel sana neler göstereceğim neler...

sanada tavsiyem kendini bir görüşe bağlama bazı insanların yüzünden :oke:

mesela benim eniştem Zonguldak Ak Parti İl Başkanı fakat ben AKP'li miyim değilim yukarıda yazdığım gibi tarafsızım,herkezden çok farklı düşündüğüme inanıyorum CHP'liler de MHP'liler de AKP'liler de ve bir sürü parti taraftarı arkadaşlarımla siyasi konuda anlaşamadığım konu yok mesela neden çünkü her şeyi sorguluyorum ne neden niçin yapılıyor diye

bak şimdi ülkeye Patriot Füze kalkanı kuruldu ben buna son derece karşıyım bu füze kalkanları bizi Suriye'den mi koruyacak ? hayır tabikide işin içinde başka şeyler de var bunu azcık aklını kullanan bir insan anlayabilir...

neyse forum kurallarından ötürü fazla siyasete girmek istemiyorum...

- - - Eklendi - - -

-En yakıt Türkiye'de satılıyor,Sebep : Vergiler
-En çok vergi Türkiye'de alınıyor,Sebep : aç gözlü partililer(af edersiniz adamlar 17.500 TL aylık maaş alıyorlar diye biliyorum,tabi vergiler yüksek olur)

- - - Eklendi - - -

Ban yiceğimi bilmesem söyleyeceğim çok şey var ...

banlanır mıyım acaba ? :ehe burası konu dışı bölümü,mesajımız silinir olur biter :evet:

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Telefon acisindan vergi vermiyorum. 1500 tllik One X i 900 tlye aldigim icin mutluyum. Vergi kalkinmanin temeli olabilir ama turkiyede soygun uygulaniyor

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Herkese merhabalar,

Konu başlığı yanlış orası ıstanbul orda insanlara hizmet 0 orada yaşamadgm için dua ediyorum

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Fazla vergi konusunda Mobilator'e katılmıyorum.Vergi verilir fakat bununda bir adabı var.Eğer vergilerimi milletvekillerinin lüks spor arabalar alması için veriyorsam, (hatta arabalarını beğenmeyip daha iyisini istiyorlar sık sık) kaçak elektrik kullananı devlet belirleyemiyorda onların parasını "vergi" adı altında ben veriyorsam, elektrik faturasında onu geçti araba aldığımda bile TRT'ye para veriyorsam bu durum doğal karşılanamaz.İngiltere'nin ulusal yayın kuruluşu ile bir kıyaslama yapalım BBC ile.Tıpkı TRT gibi BBC'de vergiler ile geçiniyor ve yaptığı belgeseller, programlar uluslararası platformda dehşet tutuluyor ve hatta araştırmaların referansı olarak gösteriliyor.Bu büyük olaya rağmen BBC için TRT'ye verdiğimizden çok daha az vergi ödeniyor, üstüne üstlük BBC kendi programları dışında reklam vermiyor...Bir "Seven Ages of Rock" belgeseli -ki diğer BBC belgesellerine göre çerez niteliğindedir- bütün TRT programlarını 3'e katlar...Bu durumda azıcık düşündüğümüzde bu vergilerin çoğunun bize elektrik-su-yol olarak dönmediğini yolsuzluklar ile birilerinin cebine gittiğini görüyoruz.Milletvekillerine 5.600 $ maaş veriyoruz cebimizden üstüne 2 yılda emekli olma hakkı ve emekliliğin ardından ömür boyu 6.000 liraya yakın bir para -birde kendilerine yıpranma payı eklediler şimdi-.Bu ülkede asgari ücret 800 lira açlık sınırı ise 1300 lira kabul ediliyor.İngiltere Kraliçesi boş masraf yapıyor diye "UFO" ile ısınmaya başlamışken bizimkiler yeni akıllı bina yapıyor arabalarını beğenmiyorlar.lÜstüne birde peynirin fiyatı belli ekmeğin fiyatı belli 800 lira büyük para diyorlar.Herhangi bir siyasi parti taraftarı değilim, bu yolsuzluğun sebebinide hükümete v.s bağlamayacağım.Ben kendimi bildim bileli bu böyle hatta babamın, dedemin zamanında da bu böyleymiş...Sebebi ise yöneticilerden çok bunlara karşı sessiz kalan halk yani bizleriz.

feelsawake bende benzer durumları çok yaşadım diş olmasa bile başka durumlarda.Ameliyata girmesi gereken durumu ölümcül olan ama sıra bekleyen insanlar gördüm.Durum buyken tıpta yeterliyiz deniliyor.Baştan söyleyeyim kimsenin dinine karşı bir duruşum yok fakat sizce 85.000 cami varken yaklaşık 8.000-9.000 hastane olması normal mi ? Hastanelere doktor atamayıpta ilahiyat mezunlarını ruhsal bilmemne uzmanı adı altında sokmak için öneride bulunulması normal mi ? Din ile çözeceği bir sorun varsa camiye kiliseye v.s gider hastanenin amacı bellidir...Daha neler görürüz bilmiyorum...

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
SorgulayanAdam

SorgulayanAdam

Üye
Fazla vergi konusunda Mobilator'e katılmıyorum.Vergi verilir fakat bununda bir adabı var.Eğer vergilerimi milletvekillerinin lüks spor arabalar alması için veriyorsam, (hatta arabalarını beğenmeyip daha iyisini istiyorlar sık sık) kaçak elektrik kullananı devlet belirleyemiyorda onların parasını "vergi" adı altında ben veriyorsam, elektrik faturasında onu geçti araba aldığımda bile TRT'ye para veriyorsam bu durum doğal karşılanamaz.İngiltere'nin ulusal yayın kuruluşu ile bir kıyaslama yapalım BBC ile.Tıpkı TRT gibi BBC'de vergiler ile geçiniyor ve yaptığı belgeseller, programlar uluslararası platformda dehşet tutuluyor ve hatta araştırmaların referansı olarak gösteriliyor.Bu büyük olaya rağmen BBC için TRT'ye verdiğimizden çok daha az vergi ödeniyor, üstüne üstlük BBC kendi programları dışında reklam vermiyor...Bir "Seven Ages of Rock" belgeseli -ki diğer BBC belgesellerine göre çerez niteliğindedir- bütün TRT programlarını 3'e katlar...Bu durumda azıcık düşündüğümüzde bu vergilerin çoğunun bize elektrik-su-yol olarak dönmediğini yolsuzluklar ile birilerinin cebine gittiğini görüyoruz.Milletvekillerine 5.600 $ maaş veriyoruz cebimizden üstüne 2 yılda emekli olma hakkı ve emekliliğin ardından ömür boyu 6.000 liraya yakın bir para -birde kendilerine yıpranma payı eklediler şimdi-.Bu ülkede asgari ücret 800 lira açlık sınırı ise 1300 lira kabul ediliyor.İngiltere Kraliçesi boş masraf yapıyor diye "UFO" ile ısınmaya başlamışken bizimkiler yeni akıllı bina yapıyor arabalarını beğenmiyorlar.lÜstüne birde peynirin fiyatı belli ekmeğin fiyatı belli 800 lira büyük para diyorlar.Herhangi bir siyasi parti taraftarı değilim, bu yolsuzluğun sebebinide hükümete v.s bağlamayacağım.Ben kendimi bildim bileli bu böyle hatta babamın, dedemin zamanında da bu böyleymiş...Sebebi ise yöneticilerden çok bunlara karşı sessiz kalan halk yani bizleriz.

feelsawake bende benzer durumları çok yaşadım diş olmasa bile başka durumlarda.Ameliyata girmesi gereken durumu ölümcül olan ama sıra bekleyen insanlar gördüm.Durum buyken tıpta yeterliyiz deniliyor.Baştan söyleyeyim kimsenin dinine karşı bir duruşum yok fakat sizce 85.000 cami varken yaklaşık 8.000-9.000 hastane olması normal mi ? Hastanelere doktor atamayıpta ilahiyat mezunlarını ruhsal bilmemne uzmanı adı altında sokmak için öneride bulunulması normal mi ? Din ile çözeceği bir sorun varsa camiye kiliseye v.s gider hastanenin amacı bellidir...Daha neler görürüz bilmiyorum...

bu adam uyari almadiysa ben de sorgulayan değilim neden çünkü insanların gozunu açmak istiyor.

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar bir konuya daha deginmeliyim.Okulda bir kiz arkadas vardi.Onda da benim dislerimdeki gibi prblem vardi.Annesi hemsire oldugu icin yine ayni hastaneye 8 yasindayken randevu almislar.Ve kiz 15-16 yaslarinda ancak tedaviye alinmis.Sadece ben degilim yani bircok ornek var.Bir ornek daha vermek gerekirse,benim abim kareteci ve kolunda 2 sene once tumor cikti.Cok sukur iyi huylu bir tumormus.Yalniz alinmasi gerekiyor su an 19 yasinda ve Bezmi Alem Tip Fakultesinden almistik.Fakat sira cok yavas ilerliyor.Soyle ki,en son 2 hafta once gittik ve hala onunde 40 kisi varmis.Haftada bir ameliyat ediyorlarmis.Doktor acik acik anneme soylemis.Parayi basarsaniz hemen yapilabilir diye.Abimin kolu iyiden iyiye sisti ve sporcu oldugu icin ufakta olsa risk oluyor.Ya amacim siyaset yapmak degil.Fakat gercekten durmadan kisitlamalar bunaltti beni.Yine sukrediyoruz durumumuza fakat nereye kadar.Ne diyebilirim bilmiyorum :(

ka_za

ka_za

Üye

bu ülkede çok yolsuzluklar dönüyor hangi birini yazalım... yapacak birşey yok herkes susuyor konuşsa ayağını kaydırırlar adamın...

- - - Eklendi - - -

eğitim bazında da bu tarz sorunlar var mesela ben hocaya 80 puanlık kağıt veriyorum adam bana 20 veriyor hakkımı arıyorum elime sopayla vuruyor falan filan boşver git özele emin ol daha iyi yaparlar ama şuda var senin belki durumun var ama cebinde ekmek alacak parası olmayan vatandaşlarımız var bu vatandaşlarımıza yazık değil mi ? herşey para mı ya ?

Şikayet hatlarını ara direk müfettiş yolluyolar hocanin basi baya derde girer. Olmadi çökecen öyle adama

restmod

restmod

Üye
Kardesim dis tedavisi o kadar kolay bisey degil kemiklerin gelisimini tamamlamasi lazim 10 senedir tedavi goren arkadasim var tel maske vs kullandi hep zamani gelince sonundada ameliyat oldu 23 yasindayken ileri tarihe atmalarinin illaki bi sebebi vardir ozelede gitsen hemen yapcaklarini dusunmuyorum disimin cerrahi operasyonla alinmasi gerekiyordu benimde muayene olduğum gun hallettiler (capa dis hekimligi) .

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim,yine sinifimda bi kiz arkadasim var ve onunda disleri cok bozuk.Ozele basvurdu.Dolgularini falan hallettiler.2 haftaya takicaklar telini.Yaklasik 2 sene surucekmis.Yani alakasi yok acikcasi..

ka_za

ka_za

Üye
Kardesim dis tedavisi o kadar kolay bisey degil kemiklerin gelisimini tamamlamasi lazim 10 senedir tedavi goren arkadasim var tel maske vs kullandi hep zamani gelince sonundada ameliyat oldu 23 yasindayken ileri tarihe atmalarinin illaki bi sebebi vardir ozelede gitsen hemen yapcaklarini dusunmuyorum disimin cerrahi operasyonla alinmasi gerekiyordu benimde muayene olduğum gun hallettiler (capa dis hekimligi) .

5 yılın ustunde kullandım tel. Özelde yaptırdım. Bende ilk gittigimde bekletti beni süre gelissin diye ama benim diş gelisimim gec oldugu halde 11-12 yaşında takıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...