Burasi Turkiye...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
Fazla vergi konusunda Mobilator'e katılmıyorum.Vergi verilir fakat bununda bir adabı var.Eğer vergilerimi milletvekillerinin lüks spor arabalar alması için veriyorsam, (hatta arabalarını beğenmeyip daha iyisini istiyorlar sık sık) kaçak elektrik kullananı devlet belirleyemiyorda onların parasını "vergi" adı altında ben veriyorsam, elektrik faturasında onu geçti araba aldığımda bile TRT'ye para veriyorsam bu durum doğal karşılanamaz.İngiltere'nin ulusal yayın kuruluşu ile bir kıyaslama yapalım BBC ile.Tıpkı TRT gibi BBC'de vergiler ile geçiniyor ve yaptığı belgeseller, programlar uluslararası platformda dehşet tutuluyor ve hatta araştırmaların referansı olarak gösteriliyor.Bu büyük olaya rağmen BBC için TRT'ye verdiğimizden çok daha az vergi ödeniyor, üstüne üstlük BBC kendi programları dışında reklam vermiyor...Bir "Seven Ages of Rock" belgeseli -ki diğer BBC belgesellerine göre çerez niteliğindedir- bütün TRT programlarını 3'e katlar...Bu durumda azıcık düşündüğümüzde bu vergilerin çoğunun bize elektrik-su-yol olarak dönmediğini yolsuzluklar ile birilerinin cebine gittiğini görüyoruz.Milletvekillerine 5.600 $ maaş veriyoruz cebimizden üstüne 2 yılda emekli olma hakkı ve emekliliğin ardından ömür boyu 6.000 liraya yakın bir para -birde kendilerine yıpranma payı eklediler şimdi-.Bu ülkede asgari ücret 800 lira açlık sınırı ise 1300 lira kabul ediliyor.İngiltere Kraliçesi boş masraf yapıyor diye "UFO" ile ısınmaya başlamışken bizimkiler yeni akıllı bina yapıyor arabalarını beğenmiyorlar.lÜstüne birde peynirin fiyatı belli ekmeğin fiyatı belli 800 lira büyük para diyorlar.Herhangi bir siyasi parti taraftarı değilim, bu yolsuzluğun sebebinide hükümete v.s bağlamayacağım.Ben kendimi bildim bileli bu böyle hatta babamın, dedemin zamanında da bu böyleymiş...Sebebi ise yöneticilerden çok bunlara karşı sessiz kalan halk yani bizleriz.

feelsawake bende benzer durumları çok yaşadım diş olmasa bile başka durumlarda.Ameliyata girmesi gereken durumu ölümcül olan ama sıra bekleyen insanlar gördüm.Durum buyken tıpta yeterliyiz deniliyor.Baştan söyleyeyim kimsenin dinine karşı bir duruşum yok fakat sizce 85.000 cami varken yaklaşık 8.000-9.000 hastane olması normal mi ? Hastanelere doktor atamayıpta ilahiyat mezunlarını ruhsal bilmemne uzmanı adı altında sokmak için öneride bulunulması normal mi ? Din ile çözeceği bir sorun varsa camiye kiliseye v.s gider hastanenin amacı bellidir...Daha neler görürüz bilmiyorum...

sonunda benim gibi düşünen birisi daha...

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Baştan söyleyeyim kimsenin dinine karşı bir duruşum yok fakat sizce 85.000 cami varken yaklaşık 8.000-9.000 hastane olması normal mi ? Hastanelere doktor atamayıpta ilahiyat mezunlarını ruhsal bilmemne uzmanı adı altında sokmak için öneride bulunulması normal mi ? Din ile çözeceği bir sorun varsa camiye kiliseye v.s gider hastanenin amacı bellidir...
Cok haklisin. Bizim mahalleye 2 tane cami daha yapiliyor ama dogru duzgun hastane,okul yok. Cami yapilmasina karsi degilim ama cuma namazinda bile anca yarisi dolan bi semtte daha cami yapilmasina gerek yok diye dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Su at gozluklerimizi biraz cikarsak iyi olucak aslinda..

SorgulayanAdam

SorgulayanAdam

Üye
Evet, burasi berbat ve ölmekte olan bir ülke.
Not:Burda klavye ile dünya yi kurtarın sonra secim sandıklarının başına. Tuhaf..!

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
    Konu Sahibi
Su an 17 yasindayim ama,zamani gelince cok iyi cevabimi vericem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...