format atacam ama??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
format atacam ama??
selam maxicep ailesi ben pc me format atacam ama benim silinmesini istemediğim bir film arşivi var 40 gb falan.Ben onları nasıl korurum.

nalcam22

nalcam22

Üye
mesela sstem c de kurulu ise dye at onları sadece cyi sil tekrar cyekur sistemi d deki dosyalara bişi olmaz

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
benim her sürücüye format atmam lazım pc çok yavaş of ya başka türlü koruyamazıyım.

Türe

Türe

Üye
D ye at o dosyayı . Formattan sonra da sistemini c ye kur

yusuf1998x

Üye
arkadaşının hardiskini pcne bagla onları kopyala sonra çak formatı sonra arkadaşının hardiskten geri aktar :D

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye
yedekleme proğramı kullan ama daha basiti d'ye at hiçbir biçimlendirme uygulama d sürücüsüne bilgisayarın yavaşlama sorunu yazılımsaldır büyük ihitimal d sürücüsüne herhangi bir biçimlendirme yapma format at sonra performansa bak olmadı halaa yavaş diyorsan başka bir konu aç pc özelliklerini soğutucularını ayrıntılı yaz bi bakarız

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
öncelikle tam tarama yap sağlam bir virüs programı ile hatta format atacakmışsın kur virüs programını kaldır başka virüs programıyla tara malvare fighter ya da combofix gibi yazılımlarlada tarama yap birşey bulursa virüs tehdit falan sil onları sonra yedeklemeyi c'ye yap, D'yi hızlı biçimlendir. Daha sonra yedeğini alacaklarını d'ye al formatı atmadan tekrar d'yi tarat. Temiz olduğundan emin olunca c'yi formatla sistemi kur sonra onları tekrar c'ye al d'yi yavaş biçimlendir. Daha sonrada haftada 1 disk birleştirme yap :oke:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle tam tarama yap sağlam bir virüs programı ile hatta format atacakmışsın kur virüs programını kaldır başka virüs programıyla tara malvare fighter ya da combofix gibi yazılımlarlada tarama yap birşey bulursa virüs tehdit falan sil onları sonra yedeklemeyi c'ye yap, D'yi hızlı biçimlendir. Daha sonra yedeğini alacaklarını d'ye al formatı atmadan tekrar d'yi tarat. Temiz olduğundan emin olunca c'yi formatla sistemi kur sonra onları tekrar c'ye al d'yi yavaş biçimlendir. Daha sonrada haftada 1 disk birleştirme yap :oke:

Abi yedek alacağım dosya 40 gb c de o kadar yer yok.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Abi yedek alacağım dosya 40 gb c de o kadar yer yok.

o zaman sıkıntı harici alacağın bir arkadaşın yokmu ya da 32 gb bir flaş disk al 8 gb falan da arkadaşlarından bulursun c'de ne kadar yerin var sıkıştırmayla falan halledemezmisin.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi

o zaman sıkıntı harici alacağın bir arkadaşın yokmu ya da 32 gb bir flaş disk al 8 gb falan da arkadaşlarından bulursun c'de ne kadar yerin var sıkıştırmayla falan halledemezmisin.

C nin toplam boyutu 45 gb zaten yarısını xp yiyor.O zaman ben benim hard diski çıkarıp baska pc ye takıp kopyalasam sonrada formatı atıp geri kopyalarım

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
mantıklı :oke:

besim.farhan

besim.farhan

Üye

super fikir hakikaten...

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
yeni harddisk alsam şöyle 320 gb falan kaça malolur.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
yeni harddisk alsam şöyle 320 gb falan kaça malolur.
neden hard disk alıyorsunki 320 gb hard diske piyasayı tam bilmiyorum ama iyi bir marka için 80-100 tl verirsin diye tahmin ediyorum bunun yerine çok 130 tlye falan 500 gb harici alabilirsin hatta onu yapana kadar 160 tlye 1 terabayt seagateler var taşınabilirlik açısından iyi sağlamda zaten hem her yere götürebilirsin dosyalarını ya da takarsın pcde kalır haricilere işletim sistemini bile kurabiliyorsun artık.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
harici hdd lere işletım sıstemı kuruldugunu bilmıyodum bak

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hariciye işletim sistemi kurabilirsin ama performans vermez pc çok yavaş çalışır.
usb2 nin hızı 30mb saniyedir. kasa içinde takılı olan diskin 3 te 1 performansını verir.

comando_legend

comando_legend

Üye
Birader hdd alacaksan da ssd al pahalıdır ama pc hızlanır. Sonuçta pc nin en yavaş parçası hdd. Ben 120 gb ssd alacam 1-2 aya

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
ssd de harddisk çesidimi

comando_legend

comando_legend

Üye
ssd de harddisk çesidimi

Evet ve normalinden 2 kat hızlı okuma yazma, pc nin daha çabuk açılması, oyun performansı vesaire. Dediğim gibi biraz pahalıdır kampanyaya denk getirmek lazım

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
onların özel girişleri varmı yoksa klasık sata mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...