Galaxy W Android 4.0.4 Cyanogenmod 9 Rom Final(06.06.2013)

Sponsorlu Bağlantılar

safo95

safo95

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy W Android 4.0.4 Cyanogenmod 9 Rom Final(06.06.2013)

BU KONUDA ANLATILAN HERŞEY İÇİN CWM RECOVERY KULLANILMASI GEREKLİ VE ZORUNLUDUR.CWM KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLI SORUNLARLA İLGİLENİLMEYECEKTİR.

CWM YÜKLEMEK İÇİN:
Samsung Galaxy W CWM Yükleme

Çalışanlar:
-Ses
-Arama yapma ve alma
-GPS
-Pusula
-Yakınlık Sesörü
-Wifi
-Bluetooth
-USB Depolama
-Donanım destekli grafiksel işlemler
-Donanım destekli video oynatma
-Kamera
-USB Tethering(Winxp sp3 ve uzeri gerekir)

Ekran Görüntüleri:

Yapılan Değişiklikler:
2013-06-06: CM9 Final Release
-Bluetooth açılışı sırasında adres(diğer cihazları) bulma sorunu çözüldü.
-Scorpionişlemcisinde neden olan sorunlar için biyonik optimizasyona geri dönüldü.
-Çekirdek sürümü 3.0.80'e yükseltildi.
-Kamerada desteklenmeyen fonksyonlar kaldırıldı.

İndirme Linkleri:
ROM:

GAPPS:

Kurulum Videosu:
Yasal Uyarı: Yukarıdaki video MaxiCep.com sunucularında barındırılmamakta olup videonun içeriğiyle ilgili tüm yasal sorumluluk videonun yüklü olduğu siteye aittir.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Videoyu hazırlayan Ercan DEMİRCİ'ye teşekkürler.

Kurulum Adımları:

KESİNLİKLE CWM RECOVERY KULLANIN
Samsung Galaxy W CWM Yükleme

1)CM9 romunu ve CM9 gapps dosyasını indirin ve sd karta atın.

2)Telefonunuzu kapatın ve recovery modda açın.(Ses açma+home+güç tuşuna aynı anda basılı tutun)
3)Cwm kullanarak tam bir yedek alın.(backup and restore/backup)

4)Wipe data, wipe cache, advanced/wipe dalvik cache, mounts and storages/format system

5)cm9 rom dosyasını "install zip from sd card/choose zip from sdcard" yolunu izleyerek seçin.

6)cm9 gapps dosyasını "install zip from sd card/choose zip from sdcard" yolunu izleyerek seçin.

7)Yükleme tamamlanınca "advenced/fix permission" seçin.

8)Bütün işlemler bitince "reboot system now" tıklayın telefonunuz yeniden başlatılacaktır.İlk açılış uzun zaman alabilir bekleyin..

Yeni Sürüme Geçiş:Daha önceki cm9 sürümlerinden yenisine geçerken sadece rom dosyasını indirip yüklemeniz yeterlidir.wipe ve format işlemlerini yapmanıza ve gapps dosyasını yüklemenize gerek yoktur.

Cm9 Ekstralar
Radyoyu Kullanmak İçin :
1) spirit radyo uygulamasını indirin ve yükleyin.
2)Spirit radyoyu açın ve ayarlara gidin.
3)Regional Band kısmına bulunduğunuz ülkeyi seçin.
4)Audio/Method kısmına "qdspv2 Altern" seçin.

Hafıa Kartı ile Dahili Hafıza Değiştirme(SDSWAP):
http://www.maxicep.com/android-modif...ml#post5231618

Başka bir yöntem: SdSwap Cm9 veya Cm10 kullanıyorsanız, Ayarlar>Depolama>Seçenekler>Depolama Yapılandırması>Dahili Hafızayı Kullan'ı seçin ve yeniden başlatın.(HoLyCooL)

Performans ve Stabiliteyi Artırma
Galaxy W CM9 Rom FİNAL Sürüm Ayarları!

Build.Prob Modları:
Android build.prob duzenlemeleri(ise yariyor)

Windows 8 Driver Sorunu için Çözüm:
http://www.maxicep.com/android-modif...ml#post5768238

Yazılım rootludur.Yükledikten sonra root işlemi yapmayınız.
Orjinal Rom Geri Yükleme

1)Yukarıdaki linklerden gerekli dosyaları indirin ve rardan çıkarın.
(Linkler sorun çıkarırsa sayfasından idirebilirsiniz.)

2)Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altında hata ayıklama modunu ve adb modunu açık yapın.Recovery moda girin ve "wipe data", "wipe cache", "mounts and storages/format system" işlemlerini yapın ve ardından odin ile yükleme yapın.

Odin yüklemesi için videodan yararlanabilirsiniz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Yasal Uyarı: Yukarıdaki video MaxiCep.com sunucularında barındırılmamakta olup videonun içeriğiyle ilgili tüm yasal sorumluluk videonun yüklü olduğu siteye aittir.

Orjinal Konu:

ANLATIM VİDEOLARI İÇİN ERCAN DEMİRCİ'YE TEŞEKKÜRLER.

BU ROMUN YÜKLENMESİ YADA SONRASINDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN MAXİCEP AİLESİ, GELİŞTİRİCİLER YADA PAYLAŞANLAR SORUMLU TUTULAMAZ.SORUMLULUK VE RİSKLER TAMAMEN KİŞİYE AİTTİR.

ARKADAŞLAR ROMU YÜKLEDİM VE SORUNSUZ ÇALIŞIYOR KİMSE TARAFINDAN PAYLAŞILMADIĞI İÇİN "sadikbircan" ADLI ARKADAŞIN KONUSUNDAN ALINTI YAPMIŞ BULUNMAKTAYIM.(ROM ÇALIŞIYOR VE STABİL)

ÖNERİLER:
1)ÖNCELİKLE ROM İÇİNDE GEREKSİZ UYGULAMALAR SİLİNMESİ İÇİN ROM TOOLBOX PRO YU İNDİRİNİZ.(silinecek gereksiz uygulamalar : APOLLO MUZİK PLAYER / OI DOSYA YÖNETİCİSİ)
Nasıl Silinir : öncelikle rom toolbox pro yu indirip programı açın.Tools bölümünden root browser i seçin.Sırasıyla "System>app" klasörüne girerek istediğiniz programı silebilirsiniz..

2)APOLLO BENCE HİÇ GÜZEL BİR MÜZİK UYGULAMASI OLMADIĞINDAN ŞİDDETLE POWERAMP MÜZİK PLAYER 'İ TAVSİYE EDERİM .(İNGİLİZCEDİR AMA ÜST DÜZEY Bİ İNGİLİZCE GEREKTİRMİYOR)
POWERAMP MUZİK PLAYER

3)DOSYA YÖNETİCİSİ "OI DOSYA YÖNETİCİSİ" SORUN ÇIKARDIĞINDAN(ÇOKLU SEÇİMLERİ GÖNDERMEME VB.) ONUN YERİNE AŞAĞIDA PAYLAŞMIŞ OLDUĞUM DOSYA YÖNETİCİSİNİ KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM.HER ÖZELLİĞİ ÇALIŞIYOR VE HIZLI.

4)TUNE İN RADİO PRO : İNTERNET ÜZERİNDEN RADYO DİNLEMENİN EN İİ PROGRAMI.RADYO ÇALMAYA BAŞLADIĞI ANDAN 30 DK BOYUNCA ÇALINANLARI ÖNBELLEĞE ALIYOR.İSTEDİĞİNİZ ŞARKIYI TEKRAR TEKRAR DİNLEYE BİLİR KAYIT TUŞU İLE ŞARKIYI KAYIT EDEBİLİRSNİZ.SONRA SHAZAM A DİNLETEREK ŞARKIYI BULABİLİRSİNİZ.

5)ŞEFFAF HAVA DURUMU:HAVA DURUMU VİDGET İ TAVSİYE EDERİM.

6) GOOGLE MAPS CM ÇALIŞAN SÜRÜM (İSTEK ÜZERİNE)

• Beğen
Tepkiler: ismaillbayram, artistsefa, rtaymus07 ve 2 diğerleri

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Tesekkurler konu hazirlamak icin emeginiz icin.
Konu sizin eger sorunu yada yukleyemeyen olursa yardimlarinizi esirgemeyin lutfen.

iyi forumlar

-Emre

-Emre

Üye
madem ingilizce bilmiyorsunuz kalkismayin böyle islere ben yazacaktım sınavım bitince.

safo95

safo95

Üye
    Konu Sahibi
Tabiki sorunu olana yardim edebildigimce edebilirim / ingilizce ile ne alakasi var zaten yapilan degisiklikler kisminda anlasilmayacak birsey yok

blackcat67

blackcat67

Üye
madem ingilizce bilmiyorsunuz kalkismayin böyle islere ben yazacaktım sınavım bitince.

ingilizce olan birşey yok gayet güzel çevrilmiş sen anlamıyorsan o ayrı bir mesele tabi konu için:tşk:

-Emre

-Emre

Üye
gayet iyi cevrildiyse soylesene kredi ivendor ne demek??

safo95

safo95

Üye
    Konu Sahibi
ivendor adamın adı geliştirmedeki yardımcı olan adamın ismi :S

bartowski24

Üye
bi finali getiremedi gitti adam :@

safo95

safo95

Üye
    Konu Sahibi
hertürlü sorunun çözümünü yazılıyor gereksizleri düzenleme fırsatı daha yeni buldum .

-Emre

-Emre

Üye
ivendoru biliyorum. ben sana kredi ivendor ne diye sordum =( neyse yeni kernelde ram kac

safo95

safo95

Üye
    Konu Sahibi
196-200 ü fln gördüm ama arada 160-170 lerde kalıyor.

-Emre

-Emre

Üye
ben toplam Rami sormuştum hala 352 mi?

blackcat67

blackcat67

Üye
şu cm10 da şarj sorunu bir çözülse çok bomba bir rom :D

MenzeLLeZi

MenzeLLeZi

Üye
sms gönderip alabiliyormuyuz peki ?

MenzeLLeZi

MenzeLLeZi

Üye
Zeki murende bizi goreceh mi ?? :))

Evet eksileri neler hocam goreceh mi gormeyecej mi

- - - Eklendi - - -

Zeki murende bizi goreceh mi ?? :))

Evet eksileri neler hocam goreceh mi gormeyecej mi

anlamadım kardeşim soruma cvp verirsen sevinirim adam yazmamış sms çalışıyor diye.

seytan_avcisi

seytan_avcisi

Üye
beyler birisi otgyi açıklayabilirmi?

Üst Alt