Lumia 520: 599TL Lumia 720: 999TL ayrıntılar iceride

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumia 520: 599TL Lumia 720: 999TL ayrıntılar iceride

Nokia'nïn MWC2013 kapsamında tanıttıgï iki yeni Lumia cihazı Lumia520 ve Lumia720'nin çıkış tarihleri ve fiyatları merakla bekleniyordu.

Nokia Türkiye ile yaptıgımïz uzun görüşmelerden sonra bu konuda sizlerle paylaşabilecegimiz net bilgilere ulaşabildik.

Nokia Türkiye'den edindigimiz bilgilere göre Lumia 520'nin Türkiye'de satışa çıkış tarihi Haziran ayı içinde olarak düşünülüyor. Tavsiye raf fiyatï ise 599TL olacak.

Lumia720 ise biraz daha erken bir tarihlerde bizlerle olacak. Mayıs ayı icinde raflardaki yerini alacagı belirtilen Lumia720'nin tavsiye edilen raf fiyatı ise 999TL olarak belirlenmiş.

• Beğen
Tepkiler: EroL

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
haber için teşekkürler fiyatları gayet iyi

mdh_ua

mdh_ua

Üye
bak şimdi sinirim bozuldu ya mayıs nedir 999 nedir ver nisanda 900den alalım 620ye kaldık iyimi

bu arada :tşk:

Duran.Y

Duran.Y

Üye
hazirana çok var daha ya fiyat 50tl daha eksik olsa L520 için harika olurdu, haber için teşekkürler.

gkcll

gkcll

Üye
yuh be çok uzak ikiside 620 gibi hızlı olmaları gerek ti

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Ali Kemal abinin istihbaratının kuvvetli olduğunun bir diğer göstergesi :) Fiyatlar cihaz özelliklerine göre gayet uygun. Operatörler güzel güzel kampanyalar yaparak taksitlendirirler zaten.

• Beğen
Tepkiler: n000k
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Ali Kemal abinin istihbaratının kuvvetli olduğunun bir diğer göstergesi :) Fiyatlar cihaz özelliklerine göre gayet uygun. Operatörler güzel güzel kampanyalar yaparak taksitlendirirler zaten.

teşekkurler Erol:bigstar:
Operatörlerle ilgili henuz bir bilgi paylaşilmadi. Görüşmeler sürüyormuş. Zaten bu fiyatlar Nokia'nın belirledigi önerilen perakende fiyatı. Üçlü operatör anlaşması olursa fiyatlar bir miktar daha düşebilir.

SheFy

SheFy

Üye
720 pahalı 850TL olmalıydı.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
fiyatlar cihazlara göre son derece makul,teşekkürler Ali abi,kaynaklara selam söyle :ehe

• Beğen
Tepkiler: n000k
SheFy

SheFy

Üye
fiyatlar cihazlara göre son derece makul,teşekkürler Ali abi,kaynaklara selam söyle :ehe

520 nin fiyatı oldukça iyi ama 720 1000 TL fiyat bari 1 GB Ram olsaydı. 520 den tek farkı kamerası, +0,3" ekranı. Başka büyük bi fark yok. Bence 720 için fiyat pahalı olmuş, almayı düşünüyordum halbuki

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi

520 nin fiyatı oldukça iyi ama 720 1000 TL fiyat bari 1 GB Ram olsaydı. 520 den tek farkı kamerası, +0,3" ekranı. Başka büyük bi fark yok. Bence 720 için fiyat pahalı olmuş, almayı düşünüyordum halbuki

lumia720, lumia620 ile lumia820 arasında kalanlar icin, lumia820'ye gucu yetmeyip lumia620 almak zorunda kalanlara iki cihazin ortasinda daha ulaşilabilir bir alternatif oluşturulmak icin cikarilmiş bir cihaz.

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap

lumia720, lumia620 ile lumia820 arasında kalanlar icin, lumia820'ye gucu yetmeyip lumia620 almak zorunda kalanlara iki cihazin ortasinda daha ulaşilabilir bir alternatif oluşturulmak icin cikarilmiş bir cihaz.

Yani mantıklı bir algılayış iyi güzelde.Bunu fiyatdan ayrı telefona da yansıtmaları da gerekirdi Kemal abi.620 ile aralarında ki fark hissedilmiyecek boyutlarda.Ama rakamlar yine göze batıyor.Lumia 920'ler seninde dediğin gibi 1.150 Tl'ye kadar geriliyecek sen bir yana Nokıa'nın belirlediği yeni taban fiyatı olacak.Şimdilik yansıtılmıyor o ayrı.999 Tl veren insan 150 daha koyar telefonu katlar mantıkda bir yerden sonra israfa dönüşüyor.720'de onlardan biri olmaya aday.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bence lumia 720 piyasa telefonu dedikleri ikonlardan birisi olmaya aday. Bir kere bataryası,microsd kart destegi,wireless şarj destegi ve degiştirilebilir arka kapakları, ayrıca ince yapısı ve f/1.9 lensiyle baya iddialı bir cihaz aslında. Piyasaya baktıgında bu fiyatta,100TL altında veya üstünde bu performansta bir cihaz var mı?

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
bence lumia 720 piyasa telefonu dedikleri ikonlardan birisi olmaya aday. Bir kere bataryası,microsd kart destegi,wireless şarj destegi ve degiştirilebilir arka kapakları, ayrıca ince yapısı ve f/1.9 lensiyle baya iddialı bir cihaz aslında. Piyasaya baktıgında bu fiyatta,100TL altında veya üstünde bu performansta bir cihaz var mı?

Lumialar toplu giriş yaptığında ki henüz 920'nin 4.partlar gelmedi 720'yi arada kaynayan bir telefon olarak görmek mümkün olacak Kemal abi.920'nin fiyatının nasıl bir iniş yapacağını bizzat sen söyledin aldığın bilgiler doğrultusunda.1000 tl 920'lerin yeni taban fiyatının yani 1150 Tl olacağı dönemde mantıksız kalıyor.150 Tl koyarak hissedilir farka varmak mantıklı değil mi.Bu düşüş hemen olmıyacak ki biraz zamana ihtiyaç var en azından beklenir.Benim dayatmam bu yönde.Ama şu an için verdiğin bilgilere katılmamak elde değil.An itibariyle alınası bir telefon.Ben tamamıyla kıyaslamara giriştim.Tabi en önemlisi Kemal abi senin anlatımların insanıda sürüklemiyor değil :)

n000k

n000k

Üye
Lumialar toplu giriş yaptığında ki henüz 920'nin 4.partlar gelmedi 720'yi arada kaynayan bir telefon olarak görmek mümkün olacak Kemal abi.920'nin fiyatının nasıl bir iniş yapacağını bizzat sen söyledin aldığın bilgiler doğrultusunda.1000 tl 920'lerin yeni taban fiyatının yani 1150 Tl olacağı dönemde mantıksız kalıyor.150 Tl koyarak hissedilir farka varmak mantıklı değil mi.Bu düşüş hemen olmıyacak ki biraz zamana ihtiyaç var en azından beklenir.Benim dayatmam bu yönde.Ama şu an için verdiğin bilgilere katılmamak elde değil.An itibariyle alınası bir telefon.Ben tamamıyla kıyaslamara giriştim.Tabi en önemlisi Kemal abi senin anlatımların insanıda sürüklemiyor değil :)

iyide 920 nin fiyatı hemen düşüceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz derim.. en az 6 ay daha bu fiyattan satılır..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
lumia920'nin bayi geliş fiyatı düştü ama bu bayilere yönelik bir teşvik de olabilir.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Lumia 520'nin fiyatı "599 TL" beklenen fiyat. Gayet iyi ve makul.
Ancak Lumia 720'nin "899 TL" olması gerekiyordu. 100 TL bindirmişler. Olmadı :dry:

kursat99

kursat99

Üye
İyi güzel de 520 nin fiyatı çok uygun ama Haziran olmamalıydı. Ali Kemal abi %100 eminsin değil mi? Ben en geç nisan sonu çıkar diye düşünmüştüm. Şimdi valla hiç olmadı ya. Yanlışsam düzelt Ali Kemal abi de Lumia 520 Hindistan da çıkmadı mı?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
İyi güzel de 520 nin fiyatı çok uygun ama Haziran olmamalıydı. Ali Kemal abi %100 eminsin değil mi? Ben en geç nisan sonu çıkar diye düşünmüştüm. Şimdi valla hiç olmadı ya. Yanlışsam düzelt Ali Kemal abi de Lumia 520 Hindistan da çıkmadı mı?

hayir cikmadi. Sadece ön talep toplanmaya başladi. Nisan'ın 25-26'sïnda cikicakti yanliş hatirlamiyorsam. Fiyat şu anda belirttigim gibi aldigim bilgi bu yönde. Fakat daha iki aydan fazla bir zaman işaret ediliyor cikişinao zamana kadar ne olur bilmiyorum bu rakamin cok fazla da altinda beklemeyin.

Üst Alt