bu işlemciye alabileceğim en iyi ekran kartı nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
bu işlemciye alabileceğim en iyi ekran kartı nedir?
Pentium 4 HT 3.2 ghz işlemcim var buna göre darboğaz yaratmayacak en iyi ekran kartı nedir.

yusuf1998x

Üye
asus 6570 gddr3 1gb 128bit ya da
powercolor 5670 gddr3 1bg 128bit ama psu kaç w?

NovaThor

NovaThor

Üye
Sana soyle soyleyim. İ7 islemcimin yaninda gt630m ekran kartim crysis 3 u orta ayarda hafif takilmalarla oynuyo. Bence sen gt680 falan al fiyatini tam olarak bilmiyorum ama kendi ekran kartinla takas edip ustune biraz para katarsan alirsin ;)

BYFECI

BYFECI

Üye
işlemci ye baglı

alembizim

alembizim

Üye
eger güncel oyunları oynamak için ekran kartı alıyosan boşuna masraf etme o işlemciyle olmaz cod4 vb oyunları oynayacaksan hd 5XXX serisi işini görür yada ikinci ele bak HD4XXX bence hiç masraf yapma psu kaç watt oda bütcen varsa oyun oynayacaksan yeni bir pc toplamaya bak...

yusuf1998x

Üye
benim işlemci amd athlon 64 x2
ram 4gb
psu:300w
asus 6570 le 1440 900 çözünürlükte battlefield3 medium ayarda 30 fps alıyorumm :D tavsiye ederim işini görür.

Archonn

Archonn

Üye
Sana soyle soyleyim. İ7 islemcimin yaninda gt630m ekran kartim crysis 3 u orta ayarda hafif takilmalarla oynuyo. Bence sen gt680 falan al fiyatini tam olarak bilmiyorum ama kendi ekran kartinla takas edip ustune biraz para katarsan alirsin ;)

Dediginiz gtx680 pentium 4 le çalışacak bir gpu değil :)
Ayrıca kullandığı ekran kartının üzerine 1000 tl'cik koyup ancak alabilir gtx 680 i :D

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Gtx 680 diyen nasıl demiş bilemiyorum ama p4 onunla eşit seviye gitmez. işlemciye bak ekran kartına bak. hem psu yeterli değil. 5670 alın. şuan çıkan oyunları düşük-orta ayarlarda oynatır. :oke:

NovaThor

NovaThor

Üye
hmm

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
ben güncel oyunları değilde şöle 2008-2009 oyunlarını oynamak istiyorum .left 4 dead prototype falan.ben güncel oyunları oynamak için komple pc dizmek zorunda kalırım.şimdi siz diyosunuz ki ati radeon 5000 serisinden birini alırsam sorun olmaz?

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
ben güncel oyunları değilde şöle 2008-2009 oyunlarını oynamak istiyorum .left 4 dead prototype falan.ben güncel oyunları oynamak için komple pc dizmek zorunda kalırım.şimdi siz diyosunuz ki ati radeon 5000 serisinden birini alırsam sorun olmaz?

Radeon HD 5670 işinizi görecektir. Emin olun.:oke:

Archonn

Archonn

Üye
Saol kardeşim.Peki psu 450w alsam yeterlimi.

1 gb modeli icin psu degistirmenize gerek yok sanirim.
Su anki ekran kartiniz nedir ona gore bir karsilastirma yapalim.
Bir de psu nun uzerinde yazan 12v degerini soylerseniz daha iyi olur.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi

1 gb modeli icin psu degistirmenize gerek yok sanirim.
Su anki ekran kartiniz nedir ona gore bir karsilastirma yapalim.
Bir de psu nun uzerinde yazan 12v degerini soylerseniz daha iyi olur.

1 gb ekran kartına 300w psu yeteceğine emin misin.Bende hiç harici ekran kartı olmadı.şu anda 64 mb onboard ekran kartım var.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
1gb 5670 ekran kartı için 300w psu yeterli. 450w a çıkarırsanız tabiki daha güzel olur.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
nvidia almanı tavsiye etmem. oyun için amd-ati daha iyi iş çıkarıyor. tabiki nvidia da da oyun oynanır fakat pahalıdır biraz.
yani şöyle anlatayım AMD Radeon HD 5670 performansındaki bir kartı atıyorum fiyatı 160tl. nvidiada bu performansdaki bir kart daha pahalı. açıkcası amd hem ucuz hem işlevi büyük. nvidia alıcam diyosan gt-630m lere bak fiyat aralığına uygun o kart var bitek.

yusuf1998x

Üye
ben asus 6570 al hem gpusu daha yeni birazda overclock yaptınmı hd 5670 le aynı performansı alırsın ben asus 6570 kullanıyorum gayet memnunum :D

Archonn

Archonn

Üye
1 gb ekran kartına 300w psu yeteceğine emin misin.Bende hiç harici ekran kartı olmadı.şu anda 64 mb onboard ekran kartım var.

Psu almayi dusunurseniz 5670 yerine 4850 alın. Hatta elinizdeki işlemciden kurtulup e7200, e8400,hatta q6600 alın.Bizi sınırlandıran psu çünkü.
Yok 5670 alacağım derseniz de zaten kartin enerji tüketimi 60w, 250w psu ile bile kullanan var ama verimliligi yüksek bir psu olmasi sart. O yüzden psu 'nun 12v değerini sordum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt