Wi-Fi Konusunda Bir Sorum Var Umarım Çözümü Vardır Diye Umuyorum :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Wi-Fi Konusunda Bir Sorum Var Umarım Çözümü Vardır Diye Umuyorum :)
arkadaşlar yeni evimizde interneti 3 komşu ortak kullanıyoruz bu sayede faturayı hafifletiyoruz 8 Megabit Sınırsız internet...

her neyse modem üst katta evin diğer ucunda duruyor ve bizim ev uzunlamasına bir ev yani kare falan değil dikdörtgen diye tarif edeyim :ehe

internet sinyali bir önceki odaya kadar(mutfak) 2-3 diş şeklinde geliyor fakat bizim odaya gidince bağlantı direkt kopuyor kendi bilgisayarımı ise wi-fi alıcısını tavana bantla yapıştırmakla çözüme ulaştırdım oda zaten arada kopup kopup duruyor yani sinyal yetersiz geliyor kendisi de çok az diyor zaten :evet:

telefonlar ve başka bilgisayarlar hiçbir şekilde bizim odadan interneti kullanamıyor çünkü çekmiyor belki onlarıda tavana kadar yaklaştırsam onlarda bir ihtimal görecekler :) şimdi telefonlarda wi-fi hotspot özelliği var bu sayede mobil veriden gelen interneti bilgisayara aktarabiliyorsunuz,bunun tam tersi bir sistem var mı ? yani bilgisayardan wi-fi hotspot yapmak kısacası :)

veya daha kolay bir çözüme ulaşabilirmiyim ? aklınızda birşey varmı,elimde bir tane daha fazladan motorola modem var fakat oda televizyon kablosuyla çalışıyor(Uydunet'in)

birde benim aklımda şöyle birşey var,o wi-fi modem benim modemim yani alsam hiçbirşey demezler,rica edip telefon kablosunu mutfaktan içeri salıp modemi mutfağa koymak bu sayede sinyal sorunu büyük ölçüde bence çözülür fakat bu seferde onların lan kablosu kısa gelecek fakat onlarında kendi kablolu modemleri var biz taşınmadan önce onu kullanıyorlardı sadece telefon kablosunu slipter mi splinter mı ne öyle bir ayırıcı var bilirsiniz onunla ayırıp bir tanesini onların modemine bir tanesini bizim modeme versek sıkıntı olur mu ?

düşüne düşüne yazdığımdan çok devrik cümleler kullanmış olabilirim kusura bakmayın,konunun belki android ile pek alakası yok ama telefonlarımızın hepsi android...

ozgur_473

Üye
modem al dir fazla ugrasma kabloydu yok tavana bantlamaydi falan:)

ozgur_473

Üye
kablolu modem deil zaten lan girisli wifi modem komsundan kendi evine kablo cekicen iki modem olmus olcak

ozgur_473

Üye
ben arkadasla ortak kullaniyorum aramizda 3 ev var dogal olarak wifi cekmedigi icin boyle biseyler uydurdum:)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yukarda adslin antenini aliminyum folyo ile kapla yada yeni anten al daha büyük link vereyim aynı sorun bende vardı aldım bitane düzeldi :D

www.maxicep.com/gereksiz-mesajlar-ve-deneme-mesajlari/biraz-abarttim-galiba-761362.html

bu ne abi ya :ehe nereden ne kadara aldın ? nasıl montaj edebilirim ? adı ne olarak geçer ? :)

aslında abartı değil bence...

- - - Eklendi - - -

ben arkadasla ortak kullaniyorum aramizda 3 ev var dogal olarak wifi cekmedigi icin boyle biseyler uydurdum:)

komşu gelince denemek istiyorum cidden :ehe

MrExpert

MrExpert

Üye
Vatandan 30tl ye almıştım sen adsli sok götür ona uyumlu anteni sana verirler hstta takarlar...

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Vatandan 30tl ye almıştım sen adsli sok götür ona uyumlu anteni sana verirler hstta takarlar...

abi burada sadece Gold ve TeknoSA var onlarda da böyle çeşit yok yani sıradan ürünler,gittigidiyor üzerinden falan alabilirim yani alırsam :evet:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konuyu üstünkörü okudum.Wifi çekim gücünü artması için bir püf noktasıda wifi kanal ayarlarıdır unutmayın.Ben Tplink 8db antenini almıştım zamanında sonuç; çok bir değişim yok.Kanal ayarlarını ölçüm yaparak sabitleyiniz.:oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
bunu alsam bizim okuldan evdeki wi-fi çeker mi acaba :ehe(150 M falan mesafe var yaklaşık) :ehe

şaka şaka :) bunu alsam işimi görür mü ? ;

- - - Eklendi - - -

Konuyu üstünkörü okudum.Wifi çekim gücünü artması için bir püf noktasıda wifi kanal ayarlarıdır unutmayın.Ben Tplink 8db antenini almıştım zamanında sonuç; çok bir değişim yok.Kanal ayarlarını ölçüm yaparak sabitleyiniz.:oke:

abi o ayarlardan gram anlamıyorum nasıl yapmalıyım ki ? :) istersen müsait olduğun zaman seni team wiewer'dan bizim modeme sokayım ? :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
bunu alsam bizim okuldan evdeki wi-fi çeker mi acaba :ehe(150 M falan mesafe var yaklaşık) :ehe

şaka şaka :) bunu alsam işimi görür mü ? ;

- - - Eklendi - - -

abi o ayarlardan gram anlamıyorum nasıl yapmalıyım ki ? :) istersen müsait olduğun zaman seni team wiewer'dan bizim modeme sokayım ? :)

Modem marka model nedir ? Çünkü bu ayarda net sürekli kesilip tekrardan bağlanır.Googledada aratırsan çok net bulursun basit bir ayar çoğu modemde :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Modem marka model nedir ? Çünkü bu ayarda net sürekli kesilip tekrardan bağlanır.Googledada aratırsan çok net bulursun basit bir ayar çoğu modemde :oke:

Airties RT-206v2 abi :) şu anda müsait isen gelebilirsin abi :evet:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
RT206 nın anten değişiyormu bilemem ama..
şuan piyasada satılmakta olan.
AP-300, AP-301, AP-302 gibi repeater wifi cihazlarıyla wifi güçlendirme yaparsın.
airtieste buna MESH deniyor bir araştır :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
RT206 nın anten değişiyormu bilemem ama..
şuan piyasada satılmakta olan.
AP-300, AP-301, AP-302 gibi repeater wifi cihazlarıyla wifi güçlendirme yaparsın.
airtieste buna MESH deniyor bir araştır :oke:

köprüleme diyorsun abi ama buda = kablo yani :)

Heroata

Heroata

Üye
Androidse ayarlardab wifi tether veya ag paylasimindan telefonunu modem iletici yapablrsn. Pc ile modemin ortasina koy telefonu

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Androidse ayarlardab wifi tether veya ag paylasimindan telefonunu modem iletici yapablrsn. Pc ile modemin ortasina koy telefonu

abi tam tersi olacak :

pc ye wi fi ile gelen neti wi fi ile telefona aktaracağım :evet:

- - - Eklendi - - -

pc'nin wi-fi'si alıcıyı tavana bantla yapıştırdığım için sinyali alıyor :evet: fakat telefon alamıyor :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...