[RM-596] Belle Refresh Next N8 19.03.2013 [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera] Güncel!!!

Sponsorlu Bağlantılar

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
[RM-596] Belle Refresh Next N8 19.03.2013 [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera] Güncel!!!
- Yusuf kardeşimin hazırladığı Cfw yi sizlede paylaşmak istedim birkaç eksiği halledip sonunda upload ettim.
- Gayet güzel hoş ve kullanışlı bir Cfw oldu.
- Yusuf'a teşekkür ederim herkes adına, umarım yararlı olmuşumdur.

- Cfw'de kabuk tema Fp2 temasıdır ilk 5 resimdeki gibidir yani. (Ama Avkon2 orjinaldir ve Menü iconları Anna iconlarıdır)
- Cfw diğer resimler gibi orjinal görünüme sahiptir orjinallik arayanlara.
- Resimdeki klasörsüz.
- Klasörsüz isteyen arkadaşlar ikisinide indirmeli Core ve Uda yı değiştirip flashlamalıdır..

C
fw hakkında şunları söyleyebiliriz.
1- Hemen hemen tüm bilinen modlar var.
2- Birçok mod tekrar düzenlenmiş ve hatalar giderilerek ve gerekli performans ayarlamaları yapılarak Cfw için en ideal seviyeye getirildi.
3- Cfw varsayılan tema Fp2 temasına benzeyen ama orjinalligi hiç bozmayan bi tema ile değiştirildi.(dahili olarak orjinal anna ikonları desteği ile birlikte. birçok uygulamanın ikonları tema değiştiği için varsayılan olarak anna ikonları olarak değişiyor.)
4- Telefona hard format atılsa bile fotoğraf ve video duzenleyici silinmiyor. Roma gömüldü ve C hafızasından 15 Mb kazanıldı.
5- Tema efektleri çalışmıyor. Sonradan Yusuf kardeşimin konusundaki imzada anlatımı uygulayarak tema efekti yapılabilir yada Maxi Mod ile. (Yer Açısından)
6- Telefon hafızası açılışta 220 Mb ile açılıyor. Hard format sonrası C tamamen silindiği için 280+Mb oluyor.
7- Widgetler tekrar düzenlendi ve gereksiz olanlar kaldırıldı. Sadece varolması gereken widgetler var. fazlası yok.

8- Pil kullanıma göre değişir ama şunu söyleyebilirim oldukça iyi gidiyor . :)
9- Kamera modu şuana kadar kulllandığım en iyi mod diyebilirim .

10- Menü klasörlü menüdür çok hoş. Eğer klasörsüz isteyen olursa ekte vereceğim .

Arkadaşlar her hangibir sorun veya sorunuz olursa ben ve Yusuf kardeşimiz burada olduğu sürece yardımcı olacağız . Hayırlı olsun iyi forumlar :)

Link altta arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: mısto61, Onnurda, .Murat. ve 2 diğerleri

hizan

hizan

Üye
hayırlı olsun kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: emre.koc
emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim kardeşim :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Kardeş eline sağlık şimdi indirip flash attım,ama meğer klasörlü menü imiş,resimlerde açık menü gözüküyor.keşke bunu belirtseydin.henüz deneme imkanım olmadığından bişiy diyemeyeceğim.tekrar teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: emre.koc
emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim çok özür diliyorum ben o dosyayıda ekte verecektim . Rica ederim kardeşim deneyip yorumlarsan bende ne eksik varsa hallederim ben baya kullandım bir sıkıntısı yoktu . :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Kardeşim çok özür diliyorum ben o dosyayıda ekte verecektim . Rica ederim kardeşim deneyip yorumlarsan bende ne eksik varsa hallederim ben baya kullandım bir sıkıntısı yoktu . :)
Rica edrim,sıkıntı yok:)

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar klasörsüz seçeneğide eklenmiştir . :)

murat5354

murat5354

Üye
Dün yükledim. Eline sağlık. Diğer cfw'lerdeki gibi widgetlerle dolu değil, daha sade. Şimdilik beğendim.

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
beğenmenize sevindim . Evet karışık bir cfw değil :) yusuf kardeşimin asıl eline sağlık

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
hadi bakalım hayırlı olsun herkese arkadaşlar. Cfwyi gerekli düzenlemeleri yapıp, upload ettiği için çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlar şunu söyleyebilirim şımdiye kadar bu kadar stabil ve hızlı bir cfw görmediğinize emin olabilirsiniz. Emre kardeşime tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Emeğine eline sağlık kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: Onnurda
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
iyi has güzelde şu güllü olan resim çok hoşuma gitti belki inanmayacaksınız ama sadece onun için ve batarya için flash attım ama resimi göremeyince üzüldüm ama gerçekten çok hızlı geçişler oldukca stabil ilk açıldığında hata oluştu widget kaldırıldı yazdı o uyarıyı neden aldım acaba birde daha önceki cfv de 2g yerine 3g yazıyordu ve batarya göstergesi renkliydi yinede ellerinize sağlık

Enola19

Üye
Cfw yi yüklemek istiyorum ancak bir sorunum var kullandığım cfw deki pil ve şebeke göstergesi benim hoşuma gidiyor bunu sizin cfw de kullanmak için hangi dosyaları değiştirmem lazım söylerseniz sevinirim.

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
hadi bakalım hayırlı olsun herkese arkadaşlar. Cfwyi gerekli düzenlemeleri yapıp, upload ettiği için çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlar şunu söyleyebilirim şımdiye kadar bu kadar stabil ve hızlı bir cfw görmediğinize emin olabilirsiniz. Emre kardeşime tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Emeğine eline sağlık kardeşim.

rica ederim ne demek kardeşim :) senin eline emeğine sağlık . Gayet hoş bir cfw

- - - Eklendi - - -

Cfw yi yüklemek istiyorum ancak bir sorunum var kullandığım cfw deki pil ve şebeke göstergesi benim hoşuma gidiyor bunu sizin cfw de kullanmak için hangi dosyaları değiştirmem lazım söylerseniz sevinirim.

kardeşim önceki cfw deki core dosyasını açıyorsun resource / apps içindeki avkon2.mif dosyasını alıp bu cfwdeki coreye atıyorsun hepsi bu kadar. :)

- - - Eklendi - - -

iyi has güzelde şu güllü olan resim çok hoşuma gitti belki inanmayacaksınız ama sadece onun için ve batarya için flash attım ama resimi göremeyince üzüldüm ama gerçekten çok hızlı geçişler oldukca stabil ilk açıldığında hata oluştu widget kaldırıldı yazdı o uyarıyı neden aldım acaba birde daha önceki cfv de 2g yerine 3g yazıyordu ve batarya göstergesi renkliydi yinede ellerinize sağlık

kardeşim o gül resmini bulup sana atacağım :) widget hatası şu yüzden yazıyor giriş ekranından kaldırıldığı için . O bir sorun değil merak etmeyin . O pil göstergesini de yukarda değişimini anlattım yapabilirseniz sizde yapın.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
Widget kaldırıldı uyarısı sistemde sosyal uygulamasının bulunmamasından kaynaklanıyor arkadaşlar. normalde sosyal uygulamasını kaldırmasydım eğer o zaman açılışta ekranda birde sosyal vidgeti olucaktı ama kaldırdığım için bulunamıyor ve hata veriyor okadar.
bu bir sorun değil kesinlikle. takılmayın.

TARII

Üye
Merhaba güzel program ama benimki çin malı 120tl lik elime geçti n8 biraz ağız çalısıyo bu program yuknenirmi yuklenince hazlanma filan fark edermi simdiden tskler

- - - Eklendi - - -

ayrıca Aldığım N8 yazoyo sadece nokıa filan degil ama n8 nokıa ile tiple resmen aynı

- - - Eklendi - - -

Merhaba güzel program ama benimki çin malı 120tl lik elime geçti n8 biraz ağız çalısıyo bu program yuknenirmi yuklenince hızlanma filan fark edermi simdiden tskler
-

ayrıca Aldığım N8 yazoyo sadece nokıa filan degil ama n8 nokıa ile tiple resmen aynı

çin malı aldık diye laf atmak yok :D

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba güzel program ama benimki çin malı 120tl lik elime geçti n8 biraz ağız çalısıyo bu program yuknenirmi yuklenince hazlanma filan fark edermi simdiden tskler

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Merhaba güzel program ama benimki çin malı 120tl lik elime geçti n8 biraz ağız çalısıyo bu program yuknenirmi yuklenince hızlanma filan fark edermi simdiden tskler
-

çin malı aldık diye laf atmak yok :D

merhaba kardeşim malesef yüklenmez şu nedenden ana kart farklı . Kısmet artık :)

TARII

Üye
hadi ya :(((
buna hangisini cf yukleye biliriz

murat5354

murat5354

Üye
kardeşim önceki cfw deki core dosyasını açıyorsun resource / apps içindeki avkon2.mif dosyasını alıp bu cfwdeki coreye atıyorsun hepsi bu kadar. :)

Ben de pil görüntüsünü değiştirmek istiyorum. Ancak şimdiye kadar modlarla hiç uğraşmadım. Flaş atmayı da üç ay önce öğrendim zaten. Senin bahsettiğin core dosyası RM-596'daki "RM-596_111.040.1511_79u_prd.core.fpsx" dosyası mı?
Bu dosyayı NokiaCooker ile açıp, E hafızası içerisinde yer alan avkon2'yi silip, istediğimiz avkon2 dosyasını kurup, sonra flaş mı atacağız?
Mesela şu adresteki ( http://www.maxicep.com/s-3-sistem-modlama/avkon2-blue-edit-itsvetkov-775163.html ) avkon2 dosyasını yukarıda bahsettiğim şekilde yükleyebilir miyim?

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
o dosyayı cooker ile açıp avkon2 yi içindeki resource app içine atıp kaydet sonra flash bu kadar. :)

Üst Alt