stres testi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
stres testi

prime95 ile iki buçuk saatlik testten 2-3 dakika sonra aldım bu ekran görüntüsünü =) e43300 e 1.8ghz den 2.7ye çıkardım sizde riskli mi? normalde zaten o kadar yük binmiyor işlemciye sizce bu şekilde kullanmaya devam etmelimiyim

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
overclock ederek iyi etmişsin ama kasa soğutman sınıfta kalmış.
özellikle iyi bir işlemci fanı lazım. 100 derece çok çok riskli bir sıcaklık.
chipset sıcaklıgıda maşallah 92 yi vurmuş. kasa fanlarını yüksek performans fanıyla değiştir.
imkanın varsa ekstra fan takmak için kasada fan deliği kesimi yap :oke:

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
şuan kullandıgım fan;

ondan önce bu fanı almıştım;

ögrenciye bu fan fazla diye degiştirdim keşke degiştirmeseydim =(

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
2 fanda yetersiz kalır zaten :)
612s al en iyisi :aha:

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
Allahtan ögrenci işi dedik üstad benim sistem e4300 1.80 işlemci 3gb ddr 2 ram x1050 512mb paylaşımlı ekran kartı var ekran kartını degiştirsem hangi oyunları oynarım? bi crysis 3 gta 5 oynayamam ama pes13 fifa13 eurotruck sim. 2 ekran kartını degiştirsem idare eder mi? Yada ögrencinin neyine deyip overclocktan ve ekran kartından vazgeçip oyun oynamamak mı gerçi hala oynayamıyorum ama...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
crysıs3 ıcın işlemcıyı c2d sersinden e6700 alıp overclock yaparsın.yada daha ıyısı
ekran kartı 5770 ve üzerı kart işini görür.
rami 4gb tamamla 500w power alıp win8 kurdun mu tamamdır.
toplamda 300 tl yapar 2. elden alışverıs yaparak.

yada bencede oyun oynama :ehe

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
en iyisi oynamamak bilgisayarı overclocktanda çıkarayım madem riskli diyon prime 95 stress testi yapmadıgım zaman 39-max70 arası oynuyo sıcaklık işlemcidende olmayım daha fazla masraf çıkmasın bus driver cs fm 2012 devam...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
en iyisi oynamamak bilgisayarı overclocktanda çıkarayım madem riskli diyon prime 95 stress testi yapmadıgım zaman 39-max70 arası oynuyo sıcaklık işlemcidende olmayım daha fazla masraf çıkmasın bus driver cs fm 2012 devam...

en iyisi :ehe millet 2600k ile 5ghz görüyor.
sen 1.8 ghz de dur elindeki sağlam kalsın :D

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
doğru söylüyon bide stres testi yapıp 100 dereceye çıkıyoz su kaynar o sıcaklıkta fanı söküp az su koyaydım üstüne iyiydi :D

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
285 tl bişey degil tofaşa ferrari tamponu taktırmak gibi bişey....

- - - Eklendi - - -

overclocktan çıkartım bilgisayarım-özelliklerde e4300 @ 1.80Ghz 2.40 Ghz olarak gösteriyor?

- - - Eklendi - - -

psu degiştirmeden ocsiz crysis 3 açar mı 3 yıl idare etse güncel oyunları açsa yeter

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11167-28-20g-hd5570-gddr3-1gb-128bit-ati-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=58440

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...