Flightradar24: Mağazadaki en iyi uygulamalardan biri! (Güncellendi)

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Flightradar24: Mağazadaki en iyi uygulamalardan biri! (Güncellendi)

Flightradar24 uygulaması, neredeyse dünyadaki bütün uçakları ve gittikleri rotaları gerçek zamanlı olarak takip ediyor. Uygulama bulunduğunuz konumu kullanarak bölgenizi tespit ediyor. Ardından etrafınızdaki uçakları görebiliyor, uçaktan uçağa geçip detaylı uçuş bilgilerini alabiliyorsunuz. Uygulama başlı başına harikaydı zaten. Ancak aldığı son büyük güncellemeyle birlikte gerçekten akılları baştan alacak bir düzeye ulaştı.

Uygulamanın yeni (v2.0) versiyonu iki inanılmaz özellik sunuyor:
sanal gerçeklik ve “kokpit manzarası”. (Aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin).

Birincisinde, kamera butonuna dokunarak Sanal Gerçekliği aktif hale getiriyor ve kamerayı kullanarak etrafınızda gerçekleşen uçuşları görebiliyorsunuz.

İkinci yeni özellik ise seçtiğiniz herhangi bir uçuşa dair 'sanal kokpit manzarası'. Demek istediğimiz şey kokpitin içi değil tabi ki. Kokpitten yani pilotun gözünden o an dışarısı nasıl görünüyorsa eş zamanlı olarak onu görüyorsunuz. Tabi ki uygulama bunu (irtifa, hız, rota vb) uçuş bilgilerini kullanıp hesaplamalar yapmak suretiyle 3D sanal harita üzerine yansıtarak yapıyor. Üstünüzden geçen bir uçağın sesini mi duydunuz? Hemen kokpitine atlayın ve bitene kadar uçuşu izleyin. Gerçekten uygulamanın hakkını vermek gerekiyor, mağazadaki en gelişmiş ve süper uygulamalardan biri.

Eğer etrafınızdaki rastgele uçuşlarla uğraşmak istemiyorsanız, elbette istediğiniz belirli bir uçuşu seçip onu takip edebiliyorsunuz. Ailenizden ya da arkadaşlarınızdan uçakla yolculuk eden mi var? Flightradar24 ile uçaklarını takip edin, kokpitten manzarayı izleyin ve daha nicesini yapın.

Ücretli (7,00 TL) olan söz konusu uygulamada, uygulama içi satın alma özelliği de bulunuyor. Ayrıca 2,00 TL'ye "model grafikleri" satın alarak her uçuş için "genel uçak resmi görmek yerine" uçağın gerçek görüntüsünü ve modelini görebilirsiniz. Bu gerçekten inanılmaz bir özellik. Belki o kadarı gereksiz ama zaten uygulamayı satın almışken, 2 TL daha vermek bizi batırmaz :)

Uygulama iOS, Android, Windows 8 (RT olmayan) ve Windows Phone 8 için erişebilir durumda. Ancak "kokpit manzarası" özelliği yalnızca Windows Phone 8'de yer alıyor :kıskıs: Sonunda geliştiriciler artık WP8'e ciddi anlamda yönelmeye başladılar. Belirli özellik ve uygulamaların ilk önce WP8'e gelmesi gerçekten heyecan verici.

Sonuç olarak 7,00 TL vermeye değer mi (denene imkanı yok)? Evet, bizce değer. Uygulama tıpkı telefonunuzu tutup uzayı ve yıldızlaı görebildiğiniz sanal gökyüzü uygulamalarına benziyor. Belki çok öncelik teşkil eden bir uygulama değil ama kullanması gerçekten çok eğlenceli...

Uygulama ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
Özellikle 2:18'den sonrasına dikkat :blink::oha:

Çeviri ve düzenleme: bulutsuzgece

[video=youtube;4RrLpuE-TQ0]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4RrLpuE-TQ0#![/video]

Güncelleme 30 Mayıs 2013

Arkadaşlar uygulama kampanyaya girdi. Şu anda
2 TL'den satışta.
Kaçırmayın!

• Beğen
Tepkiler: Nextman, ferit.61, Sensation ve 2 diğerleri

papakudioflu

papakudioflu

Admin
buna benzer bir uygulamayi iphone'umdda kullanmiştim ama bu kadar gelişmiş degildi. Bilgiler cok teşekkurler dostum:oke:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Valla videosunu izleyince bayağı etkilendim.
Hele gerçek zamanlı kokpit manzarası çok manyak bi özellik gibi geldi bana :islik

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
güzel uygulamaya benziyor tesekkürler :tşk:

tezgelegemen

Üye
şu anda satın alıyorum. böyle güzel bir uygulamayı paylaştığınız için teşekkürler.

tezgelegemen

Üye
2 gündür kullanıyorum ve gerçekten işlevsel hatta hobi olabilecek bir uygulama. Haritada konumunuzu buluyor ve konumunuz yakınından geçen yada haritada dünya üzerindeki herhangi bir yerden geçen uçakları görüyor ve üzerine tıkladığınızda o uçağın hangi havaalanından kalkıp nereye gittiğini öğrenebiliyorsunuz. Ekstra ne olduğunu bilmediğim bilgilerde veriliyor o uçak hakkında. Kamera moduna alırsanız kamerayı kullanarak telefontan etrafa bakarken o anda karşınızda gördüğünüz uçağın bilgilerine erişebiliyorsunuz. Diyelim üzerinizden bir uçak geçiyor telefonu ona doğru tutuyorsunuz ve uçağın nereden gelip nereye gitmekte olduğunu görebiliyorsunuz. Ve geldik en can alıcı özelliğine o gördüğünüz uçağın veya haritada geçmekte olan herhangi bir uçağın kokpitten manzara görüntüsünü hareketli olarak izleyebiliyor, hatta o anda uçağın hızını, irtifasını, havaalanına kalan mesafesini vs. senkronize bir şekilde görüyorsunuz. Ancak bu görüntü tabiki gerçek değil, google earth vs. haritası üzerinde uçağın rotasını canlı izliyorsunuz ta ki uçak hava alanına inene kadar canlı olarak takip edebiliyorsunuz. 7TL fiyat bazılarına yüksek gelebilir ama android ve ios'lu arkadaşların yanında onların telefonunda olmayan bir yazılımla hava atmanın tadı paha biçilemez :D (android ve ios versiyonlarında cocpit view yok)

• Beğen
Tepkiler: Sensation ve bulutsuzgece
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Süper bu özellikler:alkis

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
2 gündür kullanıyorum ve gerçekten işlevsel hatta hobi olabilecek bir uygulama. Haritada konumunuzu buluyor ve konumunuz yakınından geçen yada haritada dünya üzerindeki herhangi bir yerden geçen uçakları görüyor ve üzerine tıkladığınızda o uçağın hangi havaalanından kalkıp nereye gittiğini öğrenebiliyorsunuz. Ekstra ne olduğunu bilmediğim bilgilerde veriliyor o uçak hakkında. Kamera moduna alırsanız kamerayı kullanarak telefontan etrafa bakarken o anda karşınızda gördüğünüz uçağın bilgilerine erişebiliyorsunuz. Diyelim üzerinizden bir uçak geçiyor telefonu ona doğru tutuyorsunuz ve uçağın nereden gelip nereye gitmekte olduğunu görebiliyorsunuz. Ve geldik en can alıcı özelliğine o gördüğünüz uçağın veya haritada geçmekte olan herhangi bir uçağın kokpitten manzara görüntüsünü hareketli olarak izleyebiliyor, hatta o anda uçağın hızını, irtifasını, havaalanına kalan mesafesini vs. senkronize bir şekilde görüyorsunuz. Ancak bu görüntü tabiki gerçek değil, google earth vs. haritası üzerinde uçağın rotasını canlı izliyorsunuz ta ki uçak hava alanına inene kadar canlı olarak takip edebiliyorsunuz. 7TL fiyat bazılarına yüksek gelebilir ama android ve ios'lu arkadaşların yanında onların telefonunda olmayan bir yazılımla hava atmanın tadı paha biçilemez :D (android ve ios versiyonlarında cocpit view yok)

İzlenimlerin için teşekkürler.
Okurken en az senin kadar mutlu oldum açıkçası :tebessüm:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Uygulama şu an 2 TL.
Bence kaçırmayın :oke:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Teşekkürler Özgür indirdim:)

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Ben de aldım :)
Hatta az önce bir tane İstanbul uçağını izledim :)
İznik üzerinden geçiyordu :kop2:

ferit.61

ferit.61

Üye
Bilgi için teşekkürler ustam..
Hemen indirelim fırsat kaçmadan...

"""""""""
Denedim az önce İstanbul Antalya uçağı vardı, ilginç ve çok güzel gerçekten.
Zaten çevrede uçan tüm uçakları gösteriyor..

Tek merak ettiğim umarım interneti fazla yemez.
Paket var ama sanırım video izleme kadar yemez...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yahu kredi kartı yok ki alalım. Kontör ile satın alma seçeneği gelmedikçe böyle güzel şeyleri kaçırıyoruz. :(

sympatico

Üye
Az önce bende satın aldım ve suan mutluyum , içimde kazık yemiş gibi bi his yok en azından.

Aynı uygulamanın aynı geliştirici tarafından yayınlanmış magazada ucretsiz premium versiyonu da var aralarındaki fark ne acaba ? Bulutsuzgece arkadaşımıza sormak isterim , merak ettim

ÖEY

ÖEY

Üye
Marketten ilk alış verişimi bu uygulamayla yapmış oldum :D Vatana millete hayırlı uğurlu olsun :d: Güzel bir uygulama bu arada beğendim, haber verdiğin için sağ ol:oke:

Bu arada ben cüzdan uygulamasına kredi kartımı tanıtıp ondan sonra markete girip uygulamayı satın aldım. Herhalde doğru bir yol izledim değil mi? Bir de PIN oluşturdum. İnşallah bazı arkadaşların başına gelen fazla para çekme olayını yaşamam:hmmm

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Az önce bende satın aldım ve suan mutluyum , içimde kazık yemiş gibi bi his yok en azından.

Aynı uygulamanın aynı geliştirici tarafından yayınlanmış magazada ucretsiz premium versiyonu da var aralarındaki fark ne acaba ? Bulutsuzgece arkadaşımıza sormak isterim , merak ettim

This app is ONLY available to users with an active Flightradar24 Premium account diye yazıyor. yani internet sitesinde premium üyeliği olanlar yani paralı üyeler için. zaten uygulamaya girişte kullanıcı adı ve parola istiyo :) her yol pamuk ellere çıkıyo sonuçta :)

sympatico

Üye
This app is ONLY available to users with an active Flightradar24 Premium account diye yazıyor. yani internet sitesinde premium üyeliği olanlar yani paralı üyeler için. zaten uygulamaya girişte kullanıcı adı ve parola istiyo :) her yol pamuk ellere çıkıyo sonuçta :)
tamamdır

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
sayenizde ilk paralı alışverişimi de yapmış oldum :D

Bu arada ben cüzdan uygulamasına kredi kartımı tanıtıp ondan sonra markete girip uygulamayı satın aldım. Herhalde doğru bir yol izledim değil mi? Bir de PIN oluşturdum. İnşallah bazı arkadaşların başına gelen fazla para çekme olayını yaşamam:hmmm

harfiyen aynısını yaptım ben de. sorun olmaz heralde o kadar PIN koyduk filan :)