5 yaşındaki çocuğun App Store maliyeti 2500$ oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
5 yaşındaki çocuğun App Store maliyeti 2500$ oldu
İpad ile oyun oynamayı seven küçük çocuk App Store'dan ipad parasından pahalı harcama yaptı.

Daha önce kullanıcıların App Store’da yaptığı yüksek harcamalarla ilgili bazı haberlere denk gelmiş olabilirsiniz. İngiltere’de de böyle bir olay yaşandı, ancak olayın kahramanı ise 5 yaşındaki Danny Kitchen. Danny, iPad’de ücretsiz oyun oynamak için ailesinden iPad’in şifresini istedi. Ancak bu istek büyük bir kabusa sebep oldu. Zira uygulamayı indiren çocuk ekstra özellikleri açmak için ücretleri ödeyince neredeyse 15 dakika içinde 1,710.43 pound yani 2,570 dolarlık meblağ kredi kartından çekildi.

Olay ise Kitchen ailesine iTunes’dan gelen satın alma mailleri ve bankanın yüklü miktardaki çekimi haber vermesiyle ortaya çıktı. Kitchen ailesi bu durum karşısında şok oldu. Ancak Apple ise durumla ilgili olarak ücretin iadesini kabul etti. Böylece bu ilginç olay kapanmış oldu.

fk555897

fk555897

Üye
Apple'ın yaptığı çok saçma bişey.

emreolol

Üye
yok bide alsalardi

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Neden ?

ka_za

ka_za

Üye
Nie kabul etmişki?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Durum ortada

ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
çocuğun eline telefon verilirmi

esokmen

esokmen

Üye
Aslinda parayi geri vermeseler de olurdu

• Beğen
Tepkiler: Yigit315
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Veriliyor malesef susmuyorlar yoksa apple doğru yapmış hee ne olur bir şekilde uygulamaların falan desteğini falan kesebilir ama apple parayı vermese nolurdu düşünün yeğeniniz susmadı verdiniz eline mecbur başınıza böyle bir olay geldi apple vermese nolurdu hakkı olarak vermeyebilir ama apple gibi firmanın buna ihtiyacı yok bence doğru kararı vermiş.

furkan5800

furkan5800

Üye
Veriliyor malesef susmuyorlar yoksa apple doğru yapmış hee ne olur bir şekilde uygulamaların falan desteğini falan kesebilir ama apple parayı vermese nolurdu düşünün yeğeniniz susmadı verdiniz eline mecbur başınıza böyle bir olay geldi apple vermese nolurdu hakkı olarak vermeyebilir ama apple gibi firmanın buna ihtiyacı yok bence doğru kararı vermiş.

Kesininlikle katılıyorum sana, apple ben olsam ben de iade ederdim

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Apple Iyi Yapmis :oke:

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Bence apple ücreti vermekle iyi etmiş. Diğer firmalar bu kadar anlayışlı olmayabilir.

fk555897

fk555897

Üye
Ben olsam iade etmezdim.

- - - Eklendi - - -

Eğer yeğenim parayla uygulama alsa hiç bildirmezdim. Harcadıysa canı sağolsun.

Legendary.

Legendary.

Üye
Az bi para değil :hmmm

Ama apple doğru yapmış :oke: Halis abinin de dediği gibi adamların o paraya ihtiyacı yok :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
mesela aynı olay androidde olsa nolur mesela samsung vermedi diyelim haber olsa müşteri bile kaybettirir.

Legendary.

Legendary.

Üye
Aynen :hmmm Sonuçta sen dünya devi bi markasın 3ün 5in lafını yapmıyacaksın :D

fk555897

fk555897

Üye
Aynı olay Android de olsa parayı google verir.

skylinegti

skylinegti

Üye
5 yaşındaki çocuğa ipad veren zihniyette hata sonrada diyorlar benim çocuğum asosyal pc başından kalkmıyor diye hata ailede...

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
5 yaşındaki çocuğa ipad veren zihniyette hata sonrada diyorlar benim çocuğum asosyal pc başından kalkmıyor diye hata ailede...

öyle yaramaz çocuklar varki gördülermi vermek zorunda kalabiliyorsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt