Battery Sense Uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
liwestime1

liwestime1

Üye
    Konu Sahibi
Battery Sense Uygulaması
Battery sense uygulamasında live tile güncellenmemesi sorunuyla karşı karşıyayım arka plan görevlerinde izin verdiğim halde live tile ve lock screen de batarya durumum hiçbir şekilde güncellenmiyor taa ki uygulamayı açıp alttaki refresh butonuna basana kadar. bu sorunun çözümünü bilenler yardımcı olabilirse şimdiden teşekkür ederim yoksa uygulamaya boşuna 2 TL vermiş olucam :(

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Battery Sense'i kullanan arkadaşlar varsa eminim yardımcı olacaklardır.
Ben "Battery" uygulamasını kullanıyorum.
Gerek güncelleme hızı gerekse özellikleri gayet iyi.
Eğer denemek istersen indirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: liwestime1
liwestime1

liwestime1

Üye
    Konu Sahibi

Teşekkür ederim modum deniyorum hemen :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ben battery Level for wp8 kullanıyorum bazen bende de aynı sıkıntı oluşuyor

liwestime1

liwestime1

Üye
    Konu Sahibi
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
düzenli olarak live tile güncelleyen ve istatistik ölçen bi program sanırım şimdilik yok

WP, -kendin programı açıp kapatmadığın sürece- live tile'ların otomatik düzende "belli aralıklarla" güncellenmesine izin veriyor.
Bildiğim kadarıyla o sürece hala yarım saat.
Yani sen hava durumu yada batarya programını hiç bir şekilde açmayıp kendi haline bırakırsan, live tile kendini en erken yarım saatte güncelleyebilir. (Bunun altındaki aralıklarla ör: 20dk veya 5dk gibi bir aralıkla güncelleme yapamaz)

Ancak programı açıp kapattığında hemen güncellenir.
Örneğin batarya uygulamasını açtın kapattın, live tile'da %88 yazıyor.
Eğer uygulamaya tekrar girmezsen live tile kendini yarım saat yada daha fazla bir süre sonra günceller ve yarım saat sonra birden %75 yazdığını görürsün.
Ama yarım saat beklemeden uygulamayı 2 dakika sonra tekrar açıp kapattığında live tile'daki göstergenin %87 olduğunu görürsün.

liwestime1

liwestime1

Üye
    Konu Sahibi

WP, -kendin programı açıp kapatmadığın sürece- live tile'ların otomatik düzende "belli aralıklarla" güncellenmesine izin veriyor.
Bildiğim kadarıyla o sürece hala yarım saat.
Yani sen hava durumu yada batarya programını hiç bir şekilde açmayıp kendi haline bırakırsan, live tile kendini en erken yarım saatte güncelleyebilir. (Bunun altındaki aralıklarla ör: 20dk veya 5dk gibi bir aralıkla güncelleme yapamaz)

Ancak programı açıp kapattığında hemen güncellenir.
Örneğin batarya uygulamasını açtın kapattın, live tile'da %88 yazıyor.
Eğer uygulamaya tekrar girmezsen live tile kendini yarım saat yada daha fazla bir süre sonra günceller ve yarım saat sonra birden %75 yazdığını görürsün.
Ama yarım saat beklemeden uygulamayı 2 dakika sonra tekrar açıp kapattığında live tile'daki göstergenin %87 olduğunu görürsün.

30 dakikada bir olduğunu biliyordum ama 3 saat civarı geçmesine rağmen otomatik olarak hiç güncellenmedi. Uygulama kapatılıp açıldığında anında güncellendiğini biliyorum. Battery uygulaması kullanmayan biriydim ama son 3 gündür telefonumda ciddi batarya sıkıntısı yaşıyorum çok çabuk bitiyor 2-3 hafta öncesine göre ve kullanım sıklığımda aynı. O yüzden battery uygulamalarını bi kurcalamak istedim bataryayı sömüren bi uygulama olduğunu düşünüyorum. En kötü ihtimal düzelmezse servise vermeyi düşünüyorum ki inşallah servislik bi durum olmaz.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
30 dakikada bir olduğunu biliyordum ama 3 saat civarı geçmesine rağmen otomatik olarak hiç güncellenmedi. Uygulama kapatılıp açıldığında anında güncellendiğini biliyorum. Battery uygulaması kullanmayan biriydim ama son 3 gündür telefonumda ciddi batarya sıkıntısı yaşıyorum çok çabuk bitiyor 2-3 hafta öncesine göre ve kullanım sıklığımda aynı. O yüzden battery uygulamalarını bi kurcalamak istedim bataryayı sömüren bi uygulama olduğunu düşünüyorum. En kötü ihtimal düzelmezse servise vermeyi düşünüyorum ki inşallah servislik bi durum olmaz.

Hımmm, bir kaç gün de benim söylediğim uygulamayı bir dene bakalım. :hmmm
Sonucunu ve deneyimlerini bizlerle paylaşırsan seviniriz. :oke:

liwestime1

liwestime1

Üye
    Konu Sahibi

Hımmm, bir kaç gün de benim söylediğim uygulamayı bir dene bakalım. :hmmm
Sonucunu ve deneyimlerini bizlerle paylaşırsan seviniriz. :oke:

Peki deneyeceğim :) Sonucu paylaşırım tabiki bide bu tarz sorunlar olduğu zaman ister istemez canı sıkılıyor insanın.

dücane

dücane

Üye
Ayni sorun bendede vardi, hem battery sense hemde Amazing weather hd arka planda acik olmalarina ragmen güncellemiyorlardi, telefonu resetledim, simdi takir takir calisiyor ikiside.

Fakat resetlemek herkesin isine gelmez, iyice düsünüp karar ver...

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Güç tasarruf modundaysa yada arka plan'da engelli ise 30dk da geçse güncellenmez :)

serinaga

serinaga

Üye
Yahu bir şey soracağım, bir ara bu uygulamalardan birini yükledim ama hatırlamıyorum hangisi idi, şarjı önemli ölçüde etkilemişti, birkaç gün deneyip silmiştim, yükleyen ve kullanan arkadaşlar nasıl şarj durumunda çok büyük bir etkisi oluyor mu ?

liwestime1

liwestime1

Üye
    Konu Sahibi
Ayni sorun bendede vardi, hem battery sense hemde Amazing weather hd arka planda acik olmalarina ragmen güncellemiyorlardi, telefonu resetledim, simdi takir takir calisiyor ikiside.

Fakat resetlemek herkesin isine gelmez, iyice düsünüp karar ver...
Resetlemekten kastınız fabrika ayarlarına döndürmek mi? Başka türlü çözümü olmalı.

- - - Eklendi - - -

Güç tasarruf modundaysa yada arka plan'da engelli ise 30dk da geçse güncellenmez :)

Güç tasarrufunda değil vede arka plan uygulamalarında engelli değil.

- - - Eklendi - - -

Yahu bir şey soracağım, bir ara bu uygulamalardan birini yükledim ama hatırlamıyorum hangisi idi, şarjı önemli ölçüde etkilemişti, birkaç gün deneyip silmiştim, yükleyen ve kullanan arkadaşlar nasıl şarj durumunda çok büyük bir etkisi oluyor mu ?

Battery Sense uygulamasının şarjla alakası yok sadece belirli istatistikler tutuyor vede Live Tile olarak kalan şarjı görebiliyorsun.

PureFood

PureFood

Üye

Bendensin :D Özelleştirme imkanı çok güzel.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt