Galaxy S4 , Floating Touch ile Gelebilir !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 , Floating Touch ile Gelebilir !
Samsung'un 14 Mart'ta tanıtılacak olan yeni amiral gemisi Galaxy S4, Sony'nin daha önce Xperia Sola modelinde kullandığı Floating Touch özelliğini kullanabilir.

09/03/2013 17:00

Bugün 9 Mart 2013. Galaxy S4 ise 14 Mart 2013'te tanıtılacak. Merakla beklenen 4. nesil Galaxy S modeli için yeni iddialar gelmeye devam ediyor.
Samsung'un Galaxy Note modellerinde yer alan S-Pen adlı Stylus kalemiekrana yaklaştırdığınızda, Air View özelliği sayesinde hafif bir mesafeden de kotnrolü etkin kılıyordu.
Samsung, Floating Touch adlı teknolojiyi Galaxy S4'te kullanarak, ekranaolarak dokunmadan kontrol edebilme özelliğini ekleyecek.SamMobile.com'da yer alan habere göre, daha önce Sony'nin Xperia Sola modelinde kullandığı bu teknolojinin Galaxy S4'te kullanılma ihtimali epey yüksek.
Floating Touch nedir?
Floating Touch'ı kısaca özetlemek gerekirse ekrana dokunmadan, yani belli bir mesafe yukarıdan elinizi yaklaştırdığınızda bile, hareketlerinizi telefonun algılaması olarak düşünebiliriz. Böylece parmağınızı değdirmeden, onu fare gibi kullanabiliyorsunuz.
Floating Touch (Süzülen dokunuş) adı verilen yeni teknoloji sayesinde, desteklenen cihaz sahiplerinin WEB'de gezinirken parmağını ekrana dokundurmadan, birkaç milimetre yukarıda tutarak bir mouse gibi kullanabilecekleri biliniyor. Tıp kı S-Pen ile yaklaştırdığınızda aktif olan Air View, şimdi parmağınızla kullanılabilecek.
Galaxy S4, Hangi ekranı kullanacak?
Samsung, Galaxy S4'te yaklaşık yüzde 25 daha az güç tüketen yeniAMOLED materyali Green PHOLED tabanlı ekranı kullanacak. İddialara göre yeni ekranın içerisinde yeşil ve sarı renkleri veren birimler de olacak ama henüz tam olarak yeni ekran türüyle ilgili kesin bir bilgi yok.
Ek özelliklerle dikkat çekecek!
Samsung, Galaxy S4'te Smart Scroll, Pause, Stay gibi yeni yazılım özellikleri ekleyecek ve kullanıcılarına sezgisel kullanım imkanı sunacak. Rakiplerinin güçlü donanımlarına cevap verecek olan Samsung, ek yazılım özellikleri ve kullanıcı deneyimiyle onların önüne geçmeye çalışacak. Bakalım firma Galaxy S3'teki başarısını tekrarlayabilecek mi?

ALINTI.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Sağlar bence şuan için çok ciddi bir rakibi yok.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Samsung yenilik konusunda çok iyi keşke destek konusunda da bu kadar iyi olabilseydi...

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
Samsung yenilik konusunda çok iyi keşke destek konusunda da bu kadar iyi olabilseydi...
Nexus'u saymazsak android'in en çok destek veren firması kuşkusuz samsung.Birçok cihazına jelly bean verdi.

Edit:Lütfen bir samsung fanboyu zannetmeyin.

PriZm

PriZm

Üye
Galaxy S'e JB vermeyen bir firmadan destek verdiği beklenemez.

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
tapatalk

tapatalk

Üye

Nexus s almış bu mantikla ben nexusu satip yeni nexus alana kadar ROM kurmaya gerek yok

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Vay arkdaş :hmmm

Şehriyar

Şehriyar

Üye

Google'ın kendi cihazlarına verdiği destekten sonra en iyi destek veren firma Samsung. Bu bir gerçek hTC , Sony ve LG vasat bu konuda.
Yanılıyorsun..
Sony neredeyse tüm cihazlarına ics verdi. Lg hakkında bir fikrim yok ama şöyle bir örnek verecek olursam,
Önceki telefonum Galaxy Sl i9003 tü benim. Bununla tamamen aynı donanıma sahip LG optimus black 3.x kernel güncellemesiyle birlikte ics aldı.
Diğer bir örnekte galaxy s ten. Nexus s ile aynı donanıma sahip olduğu halde desteklemez denip ics güncellemesi verilmedi.
Bana göre bu sıralama Google, Sony, Lg, Htc en son Samsung...

Hee bak bu sadece yazılım desteği bakımından yanlış anlaşılmasın. Bi teknik servis desteği var ki diğer hiçbirinde yok :)
2 kere anakart değiştirtmiştim :)

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Bence iphone 5s daha etkili olacak bu benim kişisel yorumum. ama samsungun son 2 yıldır çıkardığı telefonlara bayılıyorum süper.

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi

Yanılıyorsun..
Sony neredeyse tüm cihazlarına ics verdi. Lg hakkında bir fikrim yok ama şöyle bir örnek verecek olursam,
Önceki telefonum Galaxy Sl i9003 tü benim. Bununla tamamen aynı donanıma sahip LG optimus black 3.x kernel güncellemesiyle birlikte ics aldı.
Diğer bir örnekte galaxy s ten. Nexus s ile aynı donanıma sahip olduğu halde desteklemez denip ics güncellemesi verilmedi.
Bana göre bu sıralama Google, Sony, Lg, Htc en son Samsung...

Hee bak bu sadece yazılım desteği bakımından yanlış anlaşılmasın. Bi teknik servis desteği var ki diğer hiçbirinde yok :)
2 kere anakart değiştirtmiştim :)

Aslında doğru :hmmm Samsung erkenden verip bitiriyo erkenden de kesiyor desteği. :ehe Evet servisi çok iyi :evet:

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Bu arada konuya dönecek olursak bu floating touch olayını ben öteki telefonumda yapmıştım o kadar da ahım şahım bir özellik değil terminalden 2 dakika bile sürmüyor :)

Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada konuya dönecek olursak bu floating touch olayını ben öteki telefonumda yapmıştım o kadar da ahım şahım bir özellik değil terminalden 2 dakika bile sürmüyor :)

Peki kaç cm uzakta algılıyor en fazla :hmmm

PriZm

PriZm

Üye

Ama senin yaptıgın büyük ihtimal dokunmatik hassasiyeti ile alakalı.Bu floating touch olayında air-view anında önizleme gibi özelliklerde var

• Beğen
Tepkiler: Şehriyar
Türe

Türe

Üye
    Konu Sahibi
Bu Floating touch teması kamera ile kurmuyor di mi ? Ekran algılıyor yakınlıktan ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt