Gorilla Glass 2 vs LCD 2

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Gorilla Glass 2 vs LCD 2
Super LCD 2 dokunmatik ekran Gorilla Glass 2 ekranlarının arasında fark varmı ve hangisi daha iyidir

Seglopsi

Seglopsi

Üye
gorilla glass grafen'den yapilan dokunmatik ekranin uzerine kaplanan kirilip cizilmesini onleyen bir sistem.

lcd ekran ise dokunmatik ekranin altinda yer alan goruntu veren ledler ile goruntu veren ekrandir.

tamamen farkli seyler nasil kiyaslasak bilemedim.

- - - Eklendi - - -

super lcd gibi isimler ekranin daha dusuk guc tuketimini, daha iyi, keskin goruntu verdigini ifade ederler.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
gorilla glass grafen'den yapilan dokunmatik ekranin uzerine kaplanan kirilip cizilmesini onleyen bir sistem.

lcd ekran ise dokunmatik ekranin altinda yer alan goruntu veren ledler ile goruntu veren ekrandir.

tamamen farkli seyler nasil kiyaslasak bilemedim.

- - - Eklendi - - -

super lcd gibi isimler ekranin daha dusuk guc tuketimini, daha iyi, keskin goruntu verdigini ifade ederler.

mm anladım ben ikisinin ayrı ayrı kullanıldığını sanıyordum yani daha dayanıklı anlamına geliyor galiba 2 leri

pRime.

pRime.

Üye
biri cam biri ekran.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
pRime.

pRime.

Üye
biri görüntü oluşturuyor, diğeri görüntü oluşturanı koruyor. arada böyle bir fark var.

ipucu: görüntüyü oluşturan gorilla glass 2 değil.

avcitalip

avcitalip

Üye

abi gorilla glass telefonun içindeki ekranı çizilmelere ve ufak darbelere karşı koruyan bir malzemedir

lcd ise gorilla glass'ın arkasındaki ekranda görüntü oluşturan elektronik elemandır :oke:

yani şöyle düşün gorilla glass ekranın zırhıdır :evet: neyse sana birşey demiyorum burada bir telefoncu var gorilla glass'a amoled diyor :ehe okuldaki matematikçide amd diyor :evet: yani birşey demiyorum ne biliyim...

PriZm

PriZm

Üye
zihniyete gel reyiz :ehe

abi gorilla glass telefonun içindeki ekranı çizilmelere ve ufak darbelere karşı koruyan bir malzemedir

lcd ise gorilla glass'ın arkasındaki ekranda görüntü oluşturan elektronik elemandır :oke:

yani şöyle düşün gorilla glass ekranın zırhıdır :evet: neyse sana birşey demiyorum burada bir telefoncu var gorilla glass'a amoled diyor :ehe okuldaki matematikçide amd diyor :evet: yani birşey demiyorum ne biliyim...
AMD mi diyor :zuhaha:

PriZm

PriZm

Üye
:zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha::zuhaha:

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi arkadaşlar bir videoda one x plus ile adam çivi cakiyordu gerçekten bu kadar sağlam mı ?

pRime.

pRime.

Üye
hayır değil. ekrana çivi çakarsan büyük ihtimalle kırılır. onlar reklam amaçlı.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
[video]http://m.youtube.com/#/watch?v=cPfn4pwhTmo[/video]

- - - Eklendi - - -

[video=youtube;cPfn4pwhTmo]http://www.youtube.com/watch?v=cPfn4pwhTmo[/video]

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Şimdi arkadaşlar bir videoda one x plus ile adam çivi cakiyordu gerçekten bu kadar sağlam mı ?

saglamdir suphen olmasin. tabiki dokunmatik ekranin, kirilmiyor diye denemenin alemi de yok. altindaki ekranina zarar verme olasiligin var. vurmaktan ve titresimdeki darbenin etkilerinden. civi cakmak amacli degil korumak amacli yapilan bisey.

- - - Eklendi - - -

hayır değil. ekrana çivi çakarsan büyük ihtimalle kırılır. onlar reklam amaçlı.

serdar cakiliyor @papakudioflu arkadasin kendi iphone'u ile videosu vardi.

- - - Eklendi - - -

tabiki tekrar ediyorum. bu amacla yapilan bisey degil :)

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi

saglamdir suphen olmasin. tabiki dokunmatik ekranin, kirilmiyor diye denemenin alemi de yok. altindaki ekranina zarar verme olasiligin var. vurmaktan ve titresimdeki darbenin etkilerinden. civi cakmak amacli degil korumak amacli yapilan bisey.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

anladım çekiç yerine kullanacak değilim tabi :-) telefonum ekranının çok sağlam olup olmadığını teyit etmek için bilgilendirme için de ayriyeten teşekkürler

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

anladım çekiç yerine kullanacak değilim tabi :-) telefonum ekranının çok sağlam olup olmadığını teyit etmek için bilgilendirme için de ayriyeten teşekkürler

tapatalk

tapatalk

Üye
Bence o çiviler hikaye düşüş açısı ve zemin önemli

fk555897

fk555897

Üye
Gorilla Glass 2 çizilmez ve kırılmaya dayanıklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...