SYMBIAN Belle refresh HACK [basit ve resimli anlatım]

Sponsorlu Bağlantılar

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
SYMBIAN Belle refresh HACK [basit ve resimli anlatım]
önceikle hatasız hack işlemini gerçekleştirmek için dikkat etmeniz gereken tek birşey var...
hack işlemini "ezbere yapmayın" ve sırasıyla adımları takip edin...

not: konuyu hack yapmakta zorlananlar için açtım faydası olacağını düşünüyorum

1) NortonBelleRefreshHack.sis uygulamasını kurun [ekten 1 nolu dosyayi indir]

2) Uygulamayı açın ve seçenekler - AntiVirus - Quarantine list seçin, 3 adet dosya çıkacak...

3) Seçenekler - Restore all seçin ve gelen soruya Evet seçin

4) Uygulamadan çıkın ve NortonBelleRefreshHack'i kaldırın

5) xplore sisx uygulamasını yukleyin ve ayarlar gizli dosyaları görünür yapın- dil olarak turkçe seçin [alttan indir]
xplore ayarlar resimli anlatım konunun altında

https://www.maxicep.com/forum/attac...0-s60v3s-1s-3-signed-resmi-turkce-sis.184452/

6) RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx uygulamasını telefon hafızasına kurun [ekten 2 nolu dosyayi indir]

7) xplore ile ekten indirdiginiz 3 nolu zip icindeki patches isimli klasoru c ana dizine birakin
[ekten 3 nolu dosyayi indir]

8 ) Uygulamayı açın ve sırayla Open4All ve
Installer Server'in üstüne gelip Options - Add to auto deyin. Telefonunuzu kapatıp açın

9) İnstallserver zip içindeki "sys isimli klasörü" xplore ile c ana dizine bırakın [ekten 4 nolu dosyayi indir]

10) tekrar Rompatcher'ı açın ve İnstallServer Refresh yamasını etkinleştirin.

11) Son olarak tekrar Rompatcher'ı açın ve İnstallServer Refresh yamasını etkinleştirin...

12) şimdi ekten nımbuzz ısımlı ımzasız uygulamayı yukleyin, yukleme işlemi sorunsuz gerçekleşirse hack işlemi başarılı olmuş demektir...

xplore nasıl ayarlanır
resimleri takip edin

resimleri orjinal boyutta görmek için üzerine tıklayın

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

RomPatcher öncesi ve sonrası

hack ne işe yarayacak? unsigned uygulamaları, içeriği modifiye edilmiş uygulamaları ve telefonunuz için gerekli modlamaları yapabilmeniz için ilk aşamadır ve pişman olmayacağınız tek modlamadır :) cihazınızı başarıyla hacklediniz ve şimdi hangi modları uygulayabilirsiniz alttaki linke tıklayın s-3-sistem-modlama/flash-gerektirmeyen-modlar-index

bazı uygulamalarda Yuklenemedi hatası alırsanız

rompatcer uygulamasına girip yamaları kapatın yani mavi konuma getirin ve uygulamadan çıkın...
sonra yuklenemedi hatası aldığınız uygulamayı tekrar yukleyin [internet bağlantınız açık olmalı]

iap bileşeni eksik uyarısı!!

bu şekilde bir uyarı alırsanız alttaki konuyu ziyaret ederek sorununuzu çözebilirsiniz

iap-bileseni-iap-installer-denenmistir-qt-yamasi
yerleşik bileşen hatası alıyorsanız

yuklemek istediğiniz uygulama cihazınızda bulunuyor demektir, çakışan dosyalar var [buyuk olasılıkla widget yuklemeye çalışıyorsunuz]

çözüm
1] sis editor uygulaması ile uygulamanın butun dosyalarını çıkartıp klasörleri xplore ile c ana dizine atıp restart yaparsanız
uygulama yuklenmiş olacaktır
2] cihazınıza joslogh mod yapabilirsiniz ve görsel olarak bir çok değişiklik yapabilirsiniz sis dosyası yuklemenize gerek kalmaz sadece mif dosyaları ile çözüme ulaşabilirsiniz. alttaki linkten 10 dakika içinde joslogh mod yapabilirsiniz.

joshlog-mod-e-c-yapimi-belle-refresh-fp1-fp2-avkon2-mif-kullanimi-resimli-anlatim-01-11-2012

konudan yararlanabilecek telefonlar:
Nokia 500 Refresh Hack
Nokia c6 01
Refresh Hack
Nokia N8
Refresh Hack
Nokia E7
Refresh Hack
Nokia E6
Refresh Hack
Nokia X7
Refresh Hack
Nokia C7
Refresh Hack

adamın dibisin bu en az 5. Hack yapma denemem farklı yerlerden denedim ama olmamıştı seninkinde oldu teşekkürler. Tel Nokia 500

Kardeşim Çok saol 3 haftadır c6-01 Hacklemeye çalışıyordum ama yapamıyorudum konun sayesinde yaptım Çok saol

kardesim Allah razı olsun 15 dkda hackledim ama sayende. ;)

... hack işlemini "ezbere yapmayın" ...
Belirtmeyi unutmuşum. Bu cümleye katılıyorum!!!

emeğine sağlık kardeşim annadan belle sürümüne geçtim diğer haçk olmadı kaç gündür uğraşıyordum allah razı olsun

cok cok sagol helalin var o kadar siteden araştırdım yapamadım senin anlatımınla başardım teşekkürler..

Allah razı olsun :D 10dk da yaptım iyi oldu çok yararlı bir konu olmuş .

üstad demişssin ya ezbere yapmayın,dediğine uydum herşeyi iki kere okuyup yaptım.
Sağolasın hackledim unsignedleride yükleyebiliyorum sayende.
Sevap pointslerin artıyor he : )

ya hocam size ne kadar tskr etsem azdir allah razi olsun simdi modlamaYA geciyorUM

teşekkürler sağolasin Kardeş çok fazla yerden denedim ama olmamıştı Senin paylaşımın sayesinde oldu eyvallah.

ömrümde ilk defa hack yaptım sağol üstad.. N8 belle refresh Çalışıyor

Kardeş allah razi olsun okadar denedimki anlatamam ama seninkini bi kere denedim mutihş bişey bu yaw denemicektim umutsuzdum bundanda deniyek dedim bi kere oldu supersin morq : )
[/B]

Ekli dosyalar

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
  • Cool
Tepkiler: kizkuta, PALA., gonyalı ve 52 diğerleri

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Gayet basit, sade ve hızlı bir şekilde anlatılmış. Umarım hack yaparken zorluk çeken veya hack yapamayan arkadaşlar için bir faydası olur. Böylece sitemizdeki bütün üyeler hack'er olur :D Konu için teşekkürler ...

• Beğen
Tepkiler: sehzade3478, CANGO97 ve yaren_dede
yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
Gayet basit, sade ve hızlı bir şekilde anlatılmış. Umarım hack yaparken zorluk çeken veya hack yapamayan arkadaşlar için bir faydası olur. Böylece sitemizdeki bütün üyeler hack'er olur :D Konu için teşekkürler ...

:rica: aslında konuyu birazda kendim için açtım arkadaşların cihazlarını hacklerken karışık işlemler yuzunden girdiğim konuya tekrar tekrar bakmam gerekiyor... böyle iyi oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Bessonnitsa
CouTFeeL

CouTFeeL

Üye
:tşk: basit ve net bir şekilde anlatmışsın abi ellerine sağlık

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede

latf

Üye
Uygulamayı açın ve sırayla Open4All ve
Installer Server'in üstüne gelip Options - Add to auto deyin. Telefonunuzu kapatıp açın. Demiştin ama no data diyor open4all gibi bsy çıkmadı?

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamayı açın ve sırayla Open4All ve
Installer Server'in üstüne gelip Options - Add to auto deyin. Telefonunuzu kapatıp açın. Demiştin ama no data diyor open4all gibi bsy çıkmadı?

alttaki zip içindeki patches isimli klasörü c ana dizine at.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: yasarpinar12 ve eyyub1453

latf

Üye
attım kardesim.

yaren_dede

yaren_dede

Üye
    Konu Sahibi
tamam Şimdi sıradan devam edebilirsin

latf

Üye
rompatcher hala no data diyo

- - - Eklendi - - -

kardesim Allah razı olsun 15 dkda hackledim ama sayende. ;)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Emeğine sağlık :oke:

• Beğen
OozyStaw

OozyStaw

Üye
çok teşekkür ederim peki şimdi signedleri nasıl kuracam

Samet.25

tsk

Mr.Dan - C6-01

Mr.Dan - C6-01

Üye
Anti virüsü yükledim quarantine list yaptım ama restore all yapınca hata veriyor ( Restore failded :File already exists ) yazıyorr

• Beğen
voljtrann

voljtrann

Üye
1) NortonBelleRefreshHack.sis uygulamasını kurun [alttan indir]

NortonBelleRefreshHack.sis

Nokia 701 de program kurulamadı dahili bilesen hatası verdi sanırım her telefona olmuyor

Üst Alt