Ubuntu Phone Nokia N9 'u Örnek Almış

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PriZm

PriZm

Üye
Ben asıl Ubuntu Touch OS'in multitaskını merak ediyorum.cidden SGS'im de adam akıllı multitask görebilecekmiyim acaba :D

Telefonda swap da var ama yinede yetmiyor :ehe

pRime.

pRime.

Üye

Halen dolphinden iyi değil bence.zoom yaparken netleşmesi çok uzun sürüyor.ama yeterince stabil.

dolphin sürekli olarak geliştiriliyor. bu tarayıcı ise çok yeni ve ilk sürümlerinde. elinden tutan olursa dolphin kadar iyi olur.

- - - Eklendi - - -

Ben asıl Ubuntu Touch OS'in multitaskını merak ediyorum.cidden SGS'im de adam akıllı multitask görebilecekmiyim acaba :D

Telefonda swap da var ama yinede yetmiyor :ehe

meego'dakinden pek farklı olmaz yani kendi cihazında da multitaski sorunsuz olarak görebilirsin. :D minimum sistem gereksinimi için 800 mhz işlemci ve 256mb ram denmiş.

bu arada şu an için sadece galaxy nexus uyumlu olacakmış yazılım. 2013 sonları 2014 başlarında diğer cihazlarla uyumlu sürümler çıkmaya başlayacakmış. tabi açık kaynak olduğu için bunu beklemeye gerek kalmaz diye düşünüyorum.

PriZm

PriZm

Üye

dolphin sürekli olarak geliştiriliyor. bu tarayıcı ise çok yeni ve ilk sürümlerinde. elinden tutan olursa dolphin kadar iyi olur.

- - - Eklendi - - -

meego'dakinden pek farklı olmaz yani kendi cihazında da multitaski sorunsuz olarak görebilirsin. :D minimum sistem gereksinimi için 800 mhz işlemci ve 256mb ram denmiş.

bu arada şu an için sadece galaxy nexus uyumlu olacakmış yazılım. 2013 sonları 2014 başlarında diğer cihazlarla uyumlu sürümler çıkmaya başlayacakmış. tabi açık kaynak olduğu için bunu beklemeye gerek kalmaz diye düşünüyorum.

:halay1: :halay2: :D

Nexus ve Nexus S'e çıksın yeter ya.zaten Nexus S ile Galaxy S'in donanımı birebir aynı.direkt kopyala yapıştır :ehe

pRime.

pRime.

Üye
bu arada tarayıcı demişken bu da bir başka süper hızlı tarayıcı. firefox api'leriyle geliştirilmiş. henüz doğru düzgün arayüzü bile yok ancak geliştiricisi kesin olarak üzerinde çalışıyor.
[video=youtube;HUmjHWpe-XI]https://www.youtube.com/watch?feature...&v=HUmjHWpe-XI[/video]

- - - Eklendi - - -

flash'ı doğrudan destekliyor.

ka_za

ka_za

Üye
Nexusa ne zaman gelecegi belli mi?

PriZm

PriZm

Üye
bu arada tarayıcı demişken bu da bir başka süper hızlı tarayıcı. firefox api'leriyle geliştirilmiş. henüz doğru düzgün arayüzü bile yok ancak geliştiricisi kesin olarak üzerinde çalışıyor.
[video=youtube;HUmjHWpe-XI]https://www.youtube.com/watch?feature...&v=HUmjHWpe-XI[/video]

- - - Eklendi - - -

flash'ı doğrudan destekliyor.

Gerçekten stabil.

Videonun 1:40 dakikasındaki 3d testi yapan sitenin tam adını biliyormusun pek okunmuyor :D

PriZm

PriZm

Üye
Tamam saol yinede :)

Ben kaçar artık yarın ilgilenirim bu konuyla :ehe

İyi geceler millet :ehe

Şimdiden kafamda SGS ile tam multitask yaptığımı görmeye başladım :zong: :ehe

PriZm

PriZm

Üye
Buradan okuduğum kadarıyla minimum Cortex-A9 çift çekirdek istiyor :( ama diğer istekleri karşılıyor telefonum.ama yinede çalıştırır herhalde :ehe

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Tamam saol yinede :)

Ben kaçar artık yarın ilgilenirim bu konuyla :ehe

İyi geceler millet :ehe

Şimdiden kafamda SGS ile tam multitask yaptığımı görmeye başladım :zong: :ehe
İyi geceler kardeşim rüyana girerse şaşırmam :ehe

pRime.

pRime.

Üye
Buradan okuduğum kadarıyla minimum Cortex-A9 çift çekirdek istiyor :( ama diğer istekleri karşılıyor telefonum.ama yinede çalıştırır herhalde :ehe

ces 2013'teki röportajlardan birisinde telefonu tanıtırken söylemişlerdi tabi ona güvenerek yazdım ben. :) iyi geceler. artık ubuntuyla swipe ve deneyimi yaşarsınız. :D

PriZm

PriZm

Üye

ces 2013'teki röportajlardan birisinde telefonu tanıtırken söylemişlerdi tabi ona güvenerek yazdım ben. :) iyi geceler. artık ubuntuyla swipe ve deneyimi yaşarsınız. :D

İnşallah o röportajdaki kişi bi tarafından uydurmamıştır :ehe

PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar rahat olun daha 2013 4. çeyrekte ilk ubuntu telefonları görecez :oke:

yani o zamana kim öle kim kala :ehe

PriZm

PriZm

Üye
arkadaşlar rahat olun daha 2013 4. çeyrekte ilk ubuntu telefonları görecez :oke:

yani o zamana kim öle kim kala :ehe

Ubuntu yüklü gelen telefonları boşver Nexus için Ubuntu şubatta geliyormuş.portlamalar başlıyor :eller: :D

PalmerTech

PalmerTech

Üye
    Konu Sahibi

Dh ve chip in haberlerinde okudum ama mobilim link veremem sitelerine gir bulursun zaten :)

deneme sürümü gibi birşey olacakmış ya. birçok özellik yok. heralde hatalar varsa geri bildirim isteyecekler.

sedef46

Üye
deneme sürümü gibi birşey olacakmış ya. birçok özellik yok. heralde hatalar varsa geri bildirim isteyecekler.
kardeş n9 için bi opera mini varmı ben kaçtane yüklediysem açmadı bilginiz varsa yardım edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt