Galaxy S3 Ekran Kırılması [Çözüm]

Sponsorlu Bağlantılar

leamer

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 Ekran Kırılması [Çözüm]
Arkadaşlar benim başıma gelen bir olayı sizle paylaşmak istedim yardımcı olmak amacı ile;

Geçenlerde s3 kılıfımı kız arkadaşıma vermiştim.kılıfsız kullanıyordum.otururken telefonu kucağıma koymuşum.unutup ayağa kalktığımdada telefon yere düştü ve ekranı kırıldı.sadece cam kırığı vardı.telefon tamamen herşeyi çalışır vaziyetteydi.sadece üssteki cam kırıktı.samsung servisini aradığımda 550tl gibi bi fiyat verdiler.farklı servislere sorduğumdada 450-400 arası fiyatlar çıkardılar.kendilerine parçayı ben getirsem kaça takarsınız dediğimde 50 tl işçilik parası isteriz dediler.parça internette gittigidiyor tarzı sitelerde satılıyor ve fiyatı 80 tl civarında.yani garanti dışı kalmasını göze alıyorsanız sadece 130 tlye değişim yapabiliyorsunuz.ben şuan kararsızım.çünkü daha 3 ayı geçmiş bir telefon.önümde 1,5 yıldan fazla garanti süresi var.ama alıpda durumu olmayan arkadaşlar olursa.yada gözünü karartır aman yemişim garantisini diyen bu şekilde ucuza halledebilirsiniz cam probleminizi.

• Beğen
Tepkiler: muratvemine

esokmen

esokmen

Üye
Arkadaşlar benim başıma gelen bir olayı sizle paylaşmak istedim yardımcı olmak amacı ile;

Geçenlerde s3 kılıfımı kız arkadaşıma vermiştim.kılıfsız kullanıyordum.otururken telefonu kucağıma koymuşum.unutup ayağa kalktığımdada telefon yere düştü ve ekranı kırıldı.sadece cam kırığı vardı.telefon tamamen herşeyi çalışır vaziyetteydi.sadece üssteki cam kırıktı.samsung servisini aradığımda 550tl gibi bi fiyat verdiler.farklı servislere sorduğumdada 450-400 arası fiyatlar çıkardılar.kendilerine parçayı ben getirsem kaça takarsınız dediğimde 50 tl işçilik parası isteriz dediler.parça internette gittigidiyor tarzı sitelerde satılıyor ve fiyatı 80 tl civarında.yani garanti dışı kalmasını göze alıyorsanız sadece 130 tlye değişim yapabiliyorsunuz.ben şuan kararsızım.çünkü daha 3 ayı geçmiş bir telefon.önümde 1,5 yıldan fazla garanti süresi var.ama alıpda durumu olmayan arkadaşlar olursa.yada gözünü karartır aman yemişim garantisini diyen bu şekilde ucuza halledebilirsiniz cam probleminizi.

Arkadasim sana soyle soyleyeyim telefonun cami catlamissa ic dis farketmez %99 garanti gitmistir

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
%99 değil %100. Benim telefonun ekranı kırıldı garantiden düştü telefon..

leamer

Üye
    Konu Sahibi
%99 değil %100. Benim telefonun ekranı kırıldı garantiden düştü telefon..
Arkadaşlar samsung müşteri hizmetlerini ve servisini arayarak özellikle sordum.eğer camı kendilerine yaptırırsanız garantiniz devam etmektedir.cam ücreti istiyorlar çünkü bu problem kullanıcı hatası.ama onlara yaptırırsanız buda 550tl ye maloluyor.o zaman garantiniz kaldığı yerden devam ediyor :)

hunter41

hunter41

Üye
550 tl verilmez arkadaşım kendin alıp kendin yaptır.Cok abartılmış bir rakam bunun maliyeti nedir 550 tl diyorlar onu anlamadım.Koskoca araba camı değiştiriyorsun 150 tl ye ne cam mış bu ya :off:

maxirabit

maxirabit

Üye
İşte bu yüzden diyorum ki bazen şu;pasaport kayıtlı telefonlar daha sağlıklı oluyor:)
Sen o telefona 1600 üstü verip yurt için alıp birde üstüne 550tl cam kırıldığında verdin mi evlat acısı gibi olur.
Oysa ki,1200'den başlayan fiyatla pasaport garantili açılmamış bulunuyor,üstünede cam'ı kırılsada kendin alıp taktırsın yine misli misli kardasındır.O yüzden yurt içi garantili telefonun bir espirisi kalmıyor espiriden çok eşşek şakası oluyor:)

aytekbasak

Üye
bilader gittigidiyor tarzı sitelerde 80 lira demişsinya hani ben bulamadım ya yardımcı olabilir misin?benim ekranda kılcal bi çatlak oluştu ama dokunmatiğinde falan sıkıntı yok sadece camını değiştirebilir miyim acaba yardımcı olursan sevinirim kardeşim..

avcitalip

avcitalip

Üye

geçmiş olsun kardeşim,eğer çalışıyorsa bence değiştirmeye gerek bile yok :evet:

- - - Eklendi - - -

+ o ucuz olanlar yan sanayi oluyor ama orijinal diyorlar :evet:

- - - Eklendi - - -

İşte bu yüzden diyorum ki bazen şu;pasaport kayıtlı telefonlar daha sağlıklı oluyor:)
Sen o telefona 1600 üstü verip yurt için alıp birde üstüne 550tl cam kırıldığında verdin mi evlat acısı gibi olur.
Oysa ki,1200'den başlayan fiyatla pasaport garantili açılmamış bulunuyor,üstünede cam'ı kırılsada kendin alıp taktırsın yine misli misli kardasındır.O yüzden yurt içi garantili telefonun bir espirisi kalmıyor espiriden çok eşşek şakası oluyor:)

:evet: ben şimdiye kadar kendi kendine bozulan Samsung telefon görmedim illaki bir kullanıcı hatası yüzünden oluyor :evet:

shinnizle

shinnizle

Üye
O camın 500 lira olmasının sebebi gorilla glass 2 olması.ama tabi yan sanayi olanlar iş görürmü?tercih meselesi...1700 liraya telefon aldıysam 200-300lira kâr için çakma cam taktırmam.bu da benim fikrim...

HasimSahin

HasimSahin

Üye
3310 olsaydı, en fazla çatlardı. O da 5 lira. 4.kattan salladım telefonu topladım yine çalıştı. Gelde s3'ü salla. Tuzla buz olur.

technoshark

technoshark

Üye
450 tl mi... Naptın sen ya, o kadar para verilir mi?

muratvemine

muratvemine

Üye

Helal olsun vallaha sırf vatandaşlara yardım için böyle bi konu açmışsın, erdemli bi davranış.

yasin054

yasin054

Üye
Aynen s3 olunca bir cam için benden 650 tl istediler.Yazık telefon parasının yarısı servise neden bu kadar çok diye sorunca o sadece cam değil komple dokunmatik ile beraber değişiyor dedi.Ben şu an değişmedim bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

PremiumWork

PremiumWork

Üye

kendisi max 15 TL zaten :ehe

:ehe :kop:

- - - Eklendi - - -

Öncelikle geçmiş olsun böyle olay yaşayan arkadaşlara.Gerçektende garantiler telefonun yarısını istiyorlar ellerine düştün mü yandın :(

gebert

Üye
sadece cam kırıldıysa ihtiyacınız olan şey sadece ön cam oda ebayde 15 - 20 $ arası bi fiyata satılıyor nasıl takılcağınında videoları youtubeda mevcut.. telefon tamircilerine gidip sorduğumda komple dokunmatik değişcek deyip 500-600 gbi bi fiyat veriyorlar hiç gerek yok boşu boşuna ütülmeyin

axmetmcl

Üye

geçmiş olsun kardeşim,eğer çalışıyorsa bence değiştirmeye gerek bile yok :evet:

- - - Eklendi - - -

+ o ucuz olanlar yan sanayi oluyor ama orijinal diyorlar :evet:

- - - Eklendi - - -

:evet: ben şimdiye kadar kendi kendine bozulan Samsung telefon görmedim illaki bir kullanıcı hatası yüzünden oluyor :evet:

Buyur kardeş burdan gör kendi kendine bozulan. Ve Samsung'un rezaletini gör...
http://www.maxicep.com/android-cihaz-destek/5-gunluk-samsung-s3-ekrani-gitti-731485.html

- - - Eklendi - - -

Bu arada millet, belki izlemişsinizdir youtube'ta veya başka bir yerde crush (düşüş) testlerini. Samsung S3 e hiçbir şey olmazken ya da az zarar alırken, Iphone 4S daha kötü dağılıyor vs.

1) Eee kime inanıcas biz bu dünyada? 20-30 cmden halıya, halıflekse, laminant parke düşen bu telefonlar nasıl dağılıyor?
Bizim ülkede zaten telefon fiyatları en yüksek olduğu için bunlara bir şey olmaz dandik ekranları çakalım zaten para boktur gider yenisini alırlar diye mi düşünüyorlar?

2) Kendisini telefon tamircisi diye sunan telefoncular daha telefona bakmadan ekran açılmıyor dendiğinde hemen 550 TL demesini bir biliyorlar, insanları dolandırmaya utanmıyorlar mu? Telefonunuz brick olmuştur, yazılım bozulmuştur vb. bir durum olmuştur ama onlar ekranınız bozuk diyip, ekranınızı değiştirmeyip yazılım sorununu hallettiklerinde ekranınız değişti 550 TL rica edelim demesini nasıl utanmadan yapabiliyorlar?

3) 1. madde geçerli değilse ki inanmak istemiyorum ama ingilizce forumlarda aradığınızda böyle binlerce sorun değil 10-20 tane sorun görüyorsunuz. O zaman bu Samsung'un kalitesizliği nedir?

avcitalip

avcitalip

Üye
Buyur kardeş burdan gör kendi kendine bozulan. Ve Samsung'un rezaletini gör...
http://www.maxicep.com/android-cihaz-destek/5-gunluk-samsung-s3-ekrani-gitti-731485.html

- - - Eklendi - - -

Bu arada millet, belki izlemişsinizdir youtube'ta veya başka bir yerde crush (düşüş) testlerini. Samsung S3 e hiçbir şey olmazken ya da az zarar alırken, Iphone 4S daha kötü dağılıyor vs.

1) Eee kime inanıcas biz bu dünyada? 20-30 cmden halıya, halıflekse, laminant parke düşen bu telefonlar nasıl dağılıyor?
Bizim ülkede zaten telefon fiyatları en yüksek olduğu için bunlara bir şey olmaz dandik ekranları çakalım zaten para boktur gider yenisini alırlar diye mi düşünüyorlar?

2) Kendisini telefon tamircisi diye sunan telefoncular daha telefona bakmadan ekran açılmıyor dendiğinde hemen 550 TL demesini bir biliyorlar, insanları dolandırmaya utanmıyorlar mu? Telefonunuz brick olmuştur, yazılım bozulmuştur vb. bir durum olmuştur ama onlar ekranınız bozuk diyip, ekranınızı değiştirmeyip yazılım sorununu hallettiklerinde ekranınız değişti 550 TL rica edelim demesini nasıl utanmadan yapabiliyorlar?

3) 1. madde geçerli değilse ki inanmak istemiyorum ama ingilizce forumlarda aradığınızda böyle binlerce sorun değil 10-20 tane sorun görüyorsunuz. O zaman bu Samsung'un kalitesizliği nedir?

o değilde geçen hafta cumartesi günü sabah dershaneye giderken s3'ümün kulaklığını ve s3'ün kendisini aynı cebe koydum sonra dersaneye gittiğimde telefonun ekranında(gorilla glass'ın) derin bir çizik var ilk başta inanamadım hani adamlar anahtarla falan yapıyorlar birşey olmuyor dedim saç falan sandım fakat değilmiş epey derin bir çizikmiş :evet: kullanırken pek belli olmuyor fakat çok can sıkıcı duruyor :( benim o drop test gibi testlere güvenim ciddi anlamda azaldı...

Üst Alt