Galaxy S3 Ekran Kırılması [Çözüm]

Sponsorlu Bağlantılar

axmetmcl

Üye

o değilde geçen hafta cumartesi günü sabah dershaneye giderken s3'ümün kulaklığını ve s3'ün kendisini aynı cebe koydum sonra dersaneye gittiğimde telefonun ekranında(gorilla glass'ın) derin bir çizik var ilk başta inanamadım hani adamlar anahtarla falan yapıyorlar birşey olmuyor dedim saç falan sandım fakat değilmiş epey derin bir çizikmiş :evet: kullanırken pek belli olmuyor fakat çok can sıkıcı duruyor :( benim o drop test gibi testlere güvenim ciddi anlamda azaldı...

benim güvenim samsunga azaldı kardeş. ürünü orjinal alıyorsak ve bunlar oluyorsa bu crush testlerinin değil tellerin dandikliliği.
nerden baksan bütün tel markalarından kullandım böyle bir rezalet görmedim.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
ya arkadaşlar ben heralde çözümü buldum camı taktırdıktan sonra sigorta yaptırsak nasıl olur :)

avcitalip

avcitalip

Üye
benim güvenim samsunga azaldı kardeş. ürünü orjinal alıyorsak ve bunlar oluyorsa bu crush testlerinin değil tellerin dandikliliği.
nerden baksan bütün tel markalarından kullandım böyle bir rezalet görmedim.

az kaldı Nokia (kalite) geri dönüyor...

blacktalon

blacktalon

Üye
o zaman söyle bi sonuc cıkıyor telefonu alırken fıyatının yarısı ekrana gidiyor sadace o cama :)

axmetmcl

Üye

Tuzla Buz Olurdu Sanırım :ehe Gorilla Glass 2 bile çiziliyor :evet:

aşağıdaki yazım için demek istemiştim kardeş ekran olarak değil yani:

Bu arada millet, belki izlemişsinizdir youtube'ta veya başka bir yerde crush (düşüş) testlerini. Samsung S3 e hiçbir şey olmazken ya da az zarar alırken, Iphone 4S daha kötü dağılıyor vs.

1) Eee kime inanıcas biz bu dünyada? 20-30 cmden halıya, halıflekse, laminant parke düşen bu telefonlar nasıl dağılıyor?
Bizim ülkede zaten telefon fiyatları en yüksek olduğu için bunlara bir şey olmaz dandik ekranları çakalım zaten para boktur gider yenisini alırlar diye mi düşünüyorlar?

2) Kendisini telefon tamircisi diye sunan telefoncular daha telefona bakmadan ekran açılmıyor dendiğinde hemen 550 TL demesini bir biliyorlar, insanları dolandırmaya utanmıyorlar mu? Telefonunuz brick olmuştur, yazılım bozulmuştur vb. bir durum olmuştur ama onlar ekranınız bozuk diyip, ekranınızı değiştirmeyip yazılım sorununu hallettiklerinde ekranınız değişti 550 TL rica edelim demesini nasıl utanmadan yapabiliyorlar?

3) 1. madde geçerli değilse ki inanmak istemiyorum ama ingilizce forumlarda aradığınızda böyle binlerce sorun değil 10-20 tane sorun görüyorsunuz. O zaman bu Samsung'un kalitesizliği nedir?

avcitalip

avcitalip

Üye
aşağıdaki yazım için demek istemiştim kardeş ekran olarak değil yani:

Bu arada millet, belki izlemişsinizdir youtube'ta veya başka bir yerde crush (düşüş) testlerini. Samsung S3 e hiçbir şey olmazken ya da az zarar alırken, Iphone 4S daha kötü dağılıyor vs.

1) Eee kime inanıcas biz bu dünyada? 20-30 cmden halıya, halıflekse, laminant parke düşen bu telefonlar nasıl dağılıyor?
Bizim ülkede zaten telefon fiyatları en yüksek olduğu için bunlara bir şey olmaz dandik ekranları çakalım zaten para boktur gider yenisini alırlar diye mi düşünüyorlar?

2) Kendisini telefon tamircisi diye sunan telefoncular daha telefona bakmadan ekran açılmıyor dendiğinde hemen 550 TL demesini bir biliyorlar, insanları dolandırmaya utanmıyorlar mu? Telefonunuz brick olmuştur, yazılım bozulmuştur vb. bir durum olmuştur ama onlar ekranınız bozuk diyip, ekranınızı değiştirmeyip yazılım sorununu hallettiklerinde ekranınız değişti 550 TL rica edelim demesini nasıl utanmadan yapabiliyorlar?

3) 1. madde geçerli değilse ki inanmak istemiyorum ama ingilizce forumlarda aradığınızda böyle binlerce sorun değil 10-20 tane sorun görüyorsunuz. O zaman bu Samsung'un kalitesizliği nedir?

doğru,aynı şey şimdi çarşamba günü benimde başıma geldi kardeşim

okulda telefon 1.50m'den yere düştü ve darbeyi öyle bir açıyla aldı ki telefon super amoled hd ekran çatladı fakat gorilla glass 2'ye hiçbirşey olmadı servisi aradım şaka gibi bana 590 TL fiyat çıkarttılar

konunun devamı : http://www.maxicep.com/cep-telefonl...iyor-ne-yapmami-tavsiye-edersiniz-737753.html

sen nasıl onarttırdın kardeşim veya onarttırmayı düşünüyormusun ? ne yapacağımı bilmiyorum en ucuz bu ekranlar nereden bulunur acaba ? normal tamircilerde 500-550 TL civarı bir fiyat biçiyorlar Allah Aşkına bu ekranın içinde ne varda telefonun yarı fiyatı ? alt tarafı bir ekran hani 300-400 TL olsa neyse diyeceğim s3 ün ekranı doğrudur pahalıdır diyeceğim ama çok uçuk fiyatlar var :ağlarım: :(

ebay'dan baktım orijinal olup olmadıklarını bilmiyorum yaklaşık 400-450 TL civarına geliyorlar Türkiye'ye...

RizeOnline

Üye
Ben telefoncuyum o tarz ekranlar beş para etmez arkadaşım ha ekran kalitesi benim için sorun değil diyorsan o senin bileceğin iştir ayrıca o kadar para verip almışsın mantıklı olan garanti servisinde taktırıp garanti süresinin devam etmesini sağlamaktır.

avcitalip

avcitalip

Üye
Ben telefoncuyum o tarz ekranlar beş para etmez arkadaşım ha ekran kalitesi benim için sorun değil diyorsan o senin bileceğin iştir ayrıca o kadar para verip almışsın mantıklı olan garanti servisinde taktırıp garanti süresinin devam etmesini sağlamaktır.

kardeşim anladık lazsın bizde Rize'liyiz :ehe

sen ne kadara satarsın peki ekranı(ORİJİNAL)

obromine

Üye
Ekran kirilmasini bugun 1.5 metreden dusunce ekranimin paranparca olmasi ile yasadim. 3 haftalik cihaz. Acikcas sok oldum arastirmalarim sonucu ekrana cihazin donanimin her şeyinin bagli oldugunu anlamamla sonuclandi. Samsung 570 lira para istiyor. ekran tuz buz ama cihaz calisiyor. Sahsen icime oturmus durumda bir daha b o yle bir cihaz almam bana not 2 den pahaliya geldi. Telefon bu duser haliyle surekli elde olan birsey. Ne yapacagimi bilmiyorum telefon uzerine kezzap dokulmus aderiana lima gibi oldu.o para cepten cikacak anlasildi. Teli hemen satacagim galaksy 4 cikmadan. Gidip tuslu bir telefon alacağım. Tiksindim teknolojinin karanlık kumpaslarindan

avcitalip

avcitalip

Üye
Ekran kirilmasini bugun 1.5 metreden dusunce ekranimin paranparca olmasi ile yasadim. 3 haftalik cihaz. Acikcas sok oldum arastirmalarim sonucu ekrana cihazin donanimin her şeyinin bagli oldugunu anlamamla sonuclandi. Samsung 570 lira para istiyor. ekran tuz buz ama cihaz calisiyor. Sahsen icime oturmus durumda bir daha b o yle bir cihaz almam bana not 2 den pahaliya geldi. Telefon bu duser haliyle surekli elde olan birsey. Ne yapacagimi bilmiyorum telefon uzerine kezzap dokulmus aderiana lima gibi oldu.o para cepten cikacak anlasildi. Teli hemen satacagim galaksy 4 cikmadan. Gidip tuslu bir telefon alacağım. Tiksindim teknolojinin karanlık kumpaslarindan

o şekilde satman biraz zor almıyorlar bende ilkte satmayı denedim :evet:

geçen hafta salı günü Telpa Servisine verdim bize 490 küsür lira fiyat çıkarttılar,şimdi yarına kadar arayıp ödemeyi yaptıracaklar ve monte edip gönderecekler :evet: açıkçası bende şok oldum üstelik bir one x'in ekranı kadar bile iyi olmayan ekranı var ama ondan daha pahalı :( bundan sonra çok dikkatli kullanacağım ama eğer satarsan çok ucuza satmak zorunda kalacaksın bence sende yaptır hem 12 aya kadar taksit yapıyorlar hemde 6 ay garanti veriyorlar sakın normal telefoncuda falan yaptırma :oke: zaten ya daha pahalıya yada aynı paraya yapıyorlar yaptırmışken yetkili teknik serviste yaptır :evet:

KALIMERA

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Samsung Galaxy Note 2 ve S3 telefonların kırılan camlarını değiştiriyorum.
Eğer sadece camınız kırılmış, çatlamış ve dokunmatik ve LCD' sinde hasar yoksa bu değişimi TL 150,- karşılığında gerçekleştirebiliyoruz.
Ayrıca LCD si de arızalanmış telefonlara komple LCD değişimi de yapabilmekteyim. Telefonlarınızı düşürmemeniz dileği ile
selamlar...

- - - Eklendi - - -

532-2754691

avcitalip

avcitalip

Üye
nasıl bu kadar ucuza yapabiliyorsunuz ? ben telpa servisinde s3'ün ekranını 500 TL'ye değiştirdim :evet:

skywalker06

skywalker06

Üye
80tllik satılan ekranın gorillaglass olduğunu pek sanmıyorum ayrıca başarı samsung servisinden daha ucuza takıyor bir arayın fiyat alın birde benim anlamadığım şu gorillaglass ekranı nasıl kırlıyor hala anlamış değilim ben ace 2yi okadar düşürdüm hiç birşey olmadı

Dampierre

Dampierre

Üye
Eğer işçiliğim iyi diyorsanız, 100 tl altı maliyeti ve orjinalden ödün vermeden sadece ekran camı değişimi. Samsung servisinin 550 tl istemesinin sebebi, on paneli ekran, çerçeve falan her şeyiyle değiştirmesidir.

yalnız, cidden çok zor bir değişim. Ama şöyle bir durum var, bunu yaparsın, oldu diyelim 50 tl ye tamir etmiş olursun, olmadı 550 değilde 600 tl fiyat çıkar. Bence iyi bir deneme olur.

kartal93th

Üye
arkadaşlar benim başıma gelen bir olayı sizle paylaşmak istedim yardımcı olmak amacı ile;

geçenlerde s3 kılıfımı kız arkadaşıma vermiştim.kılıfsız kullanıyordum.otururken telefonu kucağıma koymuşum.unutup ayağa kalktığımdada telefon yere düştü ve ekranı kırıldı.sadece cam kırığı vardı.telefon tamamen herşeyi çalışır vaziyetteydi.sadece üssteki cam kırıktı.samsung servisini aradığımda 550tl gibi bi fiyat verdiler.farklı servislere sorduğumdada 450-400 arası fiyatlar çıkardılar.kendilerine parçayı ben getirsem kaça takarsınız dediğimde 50 tl işçilik parası isteriz dediler.parça internette gittigidiyor tarzı sitelerde satılıyor ve fiyatı 80 tl civarında.yani garanti dışı kalmasını göze alıyorsanız sadece 130 tlye değişim yapabiliyorsunuz.ben şuan kararsızım.çünkü daha 3 ayı geçmiş bir telefon.önümde 1,5 yıldan fazla garanti süresi var.ama alıpda durumu olmayan arkadaşlar olursa.yada gözünü karartır aman yemişim garantisini diyen bu şekilde ucuza halledebilirsiniz cam probleminizi.

Arkadaşlar;
galaxy s3 cami sadece 49 tl!!!
ithalatçidan direk!!!
sorunsuz ve problemsiz çalişir... Bilen biri montaj yaptiği takdirde %99,99 sorunsuz çalişir!!!
toptan alimlarda %10 indirim yapilabilir!!!
son 100 adet!!!!

son kullanicilar için teknik servis ücreti ekstra 95tl alinarak yapilabilir!!! Ekranin durumuna göre yapilip yapilamayacaği başlamadan önce söylenir...

ekranda tarafimizdan alinirsa servis değişim ücreti 80tl olarak iskonto edilir!!!

shelbyozzy

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt