Çikolata ile çalışan motosiklet üretildi

Sponsorlu Bağlantılar

maxirabit

maxirabit

Üye
    Konu Sahibi
Çikolata ile çalışan motosiklet üretildi

İTÜ Enerji Enstitüsü’nde çikolata ile çalışan motosiklet üretildi. Metro’nun yeni reklam filminde de gösterilecek olan motosiklet “Enerji Geliyorum Demez” sloganı ile tüketicilerle buluşuyor.

İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü Altuğ Şişman, 10 bilim adamının 6 ay boyunca çalıştığını belirterek, “Metro’daki şeker ve yağ molekülleri, piroliz reaksiyonu yardımıyla özel bir motosiklet tarafından kullanılabilecek daha küçük hidrokarbon moleküllerine parçalanarak yine özel bir kompresör yardımı ile yüksek basınçlı tüplere dolduruluyor. Tüplerin içindeki bu gazın enerjisi, bu gazla çalışacak şekilde modifiye edilmiş motosiklet tarafından mekanik enerjiye dönüştürülüyor” dedi.
Kaynak:Hürriyet.
[video=youtube;2IpPoY7zTIc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2IpPoY7zTIc[/video]

CABBAR

CABBAR

Üye
Helal olsun be :)
artan akaryakıt fiyatlarına alternatif :ehe

Placebo-

Placebo-

Üye
Te allahım ya. O çikolatayı bana versinler bana.

maxirabit

maxirabit

Üye
    Konu Sahibi
Haberde zaten şöyle bir diyalog geçiyordu''hem motorsikletim doyuyor hem ben'' kırt:D adam çikolatayı yiyor fazladan kalanıda depoya koyuyordu:D

tarxhn

tarxhn

Üye
yakında çikolata fiyatıda artar

maxirabit

maxirabit

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca bir ekleme;Bunu reklam için yaptılar yani devamı olmayabilir:D
Sadece,metro reklamında çıksın ''aa metroyla,çalıştırılmış'' denilsin diye.
Aklıma şu geldi,gitti gidiyor kızı:D

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
içine kaliteli çikolata koyarsak 2 km yol alabiliriz

balcolu

balcolu

Üye
ilginç :D

Astrosman

Astrosman

Üye
Hadi dağ yolunda kaldık çokamel yok o zaman tükrükle mi çalıştıracağız? :ehe

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
yakında çikolata fiyatıda artar

maxirabit

maxirabit

Üye
    Konu Sahibi
içine kaliteli çikolata koyarsak 2 km yol alabiliriz
Direk çikolatayla çalışmıyor reklam öyle dengesiz olmuş ama çikolatadan oluşan gaz diye kıvıyorlar ozaman lgpden farkı kalmaz:D

meymendi

Üye
çikolotayı direk motora koymuyorlar gazını ayrıştırıyorlar. eh madem gazını ayrıştırıyorsunuz çikolotoya ne gerek varki benim çocukların doldurduğu bebek bezleride olur. hemde 2 tane tam dolu bezle yarım kilo biyogaz alırsınız ..GARANTİLİDİR...zırvalıktan başka birşey değil. 10 kg hayvan dışkısı özelliklede inek, 1 haftalık tüp üretiyor. bu saçmalıklarla uğraşacaklarına BİYOGAZ tesislerine önem verseler elektriği bile vatandaş kendisi üretir...

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Cikolata'yada Zam Gelmesin Simdi ..

Olur Mu Olurr .. =]

CasuS_87

CasuS_87

Üye
Adamlar yapıyo :D

Preloader

Preloader

Üye
beyaz çikolata ile çalışır mı acep? :)

badmus

badmus

Üye
1 kg cikolatayla 1km gidiyor. :hmmm

arslansem

arslansem

Üye
Vay be helal olsun.Şunlar yaygınlaşsa da benzin fiyatları düşse :ehe

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
İyi de çikolatanın kilosu benzinin litre fiyatından zaten fazla :hmmm
Öte yandan çikolata gibi kutsal bir besin maddesinin böyle gereksiz bir olayda heba edilmesini de esefle kınıyorum!!!

sadikbircan

Üye
Bunun sonucunda ortaya şu çıkıyor isteyince çikolatayla bile motosiklet çalıştıran bilim adamları isterse herşeyle yapabilir bunu.Hatta suyla çalışanını bile yaparlar."Bu araba sumu yakıyo" sorusuna evet su yakıyo diyebiliriz belki bir gün :D

kilicaslan17

Üye
İyi de çikolatanın kilosu benzinin litre fiyatından zaten fazla :hmmm
Öte yandan çikolata gibi kutsal bir besin maddesinin böyle gereksiz bir olayda heba edilmesini de esefle kınıyorum!!!

Metronun reklam filmi için yapıldı bu proje.Yoksa böyle motor olmaz.1kg çikolata ile 10 km falan gidiyor.