Samsung ATIV-S arayüz incelemesi...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Samsung ATIV-S arayüz incelemesi...
[video=youtube;zc8-s5GlGQQ]http://www.youtube.com/watch?v=zc8-s5GlGQQ[/video]

Lumia 920 kadar sarmadı beni ama yine de izleyelim ;)

phantomddl

Üye
Çok akıcı değil gibi geldi sanki :hmmm Video kalitesinden mi?

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
mobil icinde link koyarmisiniz lutfen.

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
mobil icinde link koyarmisiniz lutfen.

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Yok Ya .. Cihazda Tip Yok Bir Kere .. =]

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
arayüzler zaten aynı hepsinde :ehe ama sarmaz bu samsung ne de olsa :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
"Nokia Maps" diğer WP telefonlarda olmayacak sanırım.
Bugüne kadar hepsinde olacak diye biliyorduk.
Videoda "Bing Maps" var diyor.
Demek ki HTC, Samsung ve Huawei'de Bing Maps olacak.:hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
"Nokia Maps" diğer WP telefonlarda olmayacak sanırım.
Bugüne kadar hepsinde olacak diye biliyorduk.
Videoda "Bing Maps" var diyor.
Demek ki HTC, Samsung ve Huawei'de Bing Maps olacak.:hmmm

21hazirandaki tanitimda nokia maps dahili olarak standart olacak denilmişti. :hmmm
Tabi gordugumuz cihaz us cikişli oldugu icin onlarda bing maps olabilir. Bing maps'in kullanilabilir olmadi yerlerde belki de nokia maps kullanilacaktir.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

21hazirandaki tanitimda nokia maps dahili olarak standart olacak denilmişti. :hmmm
Tabi gordugumuz cihaz us cikişli oldugu icin onlarda bing maps olabilir. Bing maps'in kullanilabilir olmadi yerlerde belki de nokia maps kullanilacaktir.

öyle mi olacak acaba :hmmm

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

öyle mi olacak acaba :hmmm

Bence Nokia dışındakilerde NokiaMaps yok, BingMaps var..
(Tıpkı Android telefonlarda GoogleMaps olduğu gibi)

Nokia'nın kendine özel harita yazılımı olduğu için BingMaps Lumia serisinde olmayacak.
Olsa bile yedek (ikincil) önemde olacak. (WP içinde zaruri geldiği için)

Samsung ve HTC'nin ise kendine özel haritaları olmadığı için WP'li telefonlarında BingMaps, Android'li telefonlarında GoogleMaps yer alacak. :hmmm

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Bence Nokia dışındakilerde NokiaMaps yok, BingMaps var..
(Tıpkı Android telefonlarda GoogleMaps olduğu gibi)

Nokia'nın kendine özel harita yazılımı olduğu için BingMaps Lumia serisinde olmayacak.
Olsa bile yedek (ikincil) önemde olacak. (WP içinde zaruri geldiği için)

Samsung ve HTC'nin ise kendine özel haritaları olmadığı için WP'li telefonlarında BingMaps, Android'li telefonlarında GoogleMaps yer alacak. :hmmm

ama bir ara wp nin varsayılan harita servisi Nokia maps olacak diye haberler çıkmıştı abi :hmmm

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

ama bir ara wp nin varsayılan harita servisi Nokia maps olacak diye haberler çıkmıştı abi :hmmm

Bilemiyorum sonradan vazgeçilmiştir belki.
:hmmm
Çünkü Samsung ATIV-S'in videosunda özellikle vurguluyor "yalnızca bing maps" bulunduğunu...

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Bilemiyorum sonradan vazgeçilmiştir belki.
:hmmm
Çünkü Samsung ATIV-S'in videosunda özellikle vurguluyor "yalnızca bing maps" bulunduğunu...

o zaman ya Ali abinin dediği gibi olacak ya da sadece Nokia ya has olacak. Gerçi çok sürpriz olmaz Nokia ya has o kadar şey varken Wp de :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
o zaman ya Ali abinin dediği gibi olacak ya da sadece Nokia ya has olacak. Gerçi çok sürpriz olmaz Nokia ya has o kadar şey varken Wp de :)

Bak mesela yabancı bir forumda şöyle yazmış birisi:

"The HTC won't have built in Turn By Turn except for what comes with Bing maps so I need to purchase one"

"HTC'de Bing Maps dışında adım adım navigasyon uygulaması olmayacak o yüzden 3. parti bir yazılım satın almam gerekiyor" diyor.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Bak mesela yabancı bir forumda şöyle yazmış birisi:

"The HTC won't have built in Turn By Turn except for what comes with Bing maps so I need to purchase one"

"HTC'de Bing Maps dışında adım adım navigasyon uygulaması olmayacak o yüzden 3. parti bir yazılım satın almam gerekiyor" diyor.

o zaman htc almasın o da gitsin 920 alsın :ehe

IVI-Elia

Üye
Bence Nokia Maps çok daha iyi.Özellikle de bilgisayarda.

İsterseniz link ekleyeyim

(Web Uygulaması müthiş kalite de görüntüler. Not:Internet hızınıza göre kalite değişebiliyor...)
(Internet sitesi ve Web uyg. karışımı daha üsttekinden farkı sadeve uydu değil harita görüntüleri de vermesidir.Ama 3D istiyorsanı üstteki çok daha iyi.)

Bu da bing maps :

Son olarak abi Allah aşkına biri şu samsung'a tasarım yapmayı öğretsin o ne öyle.:off:

- - - Eklendi - - -

Bir dakia durun.Acaba Nokia ile Microsoft haritaları birleştirip yeni bir servis mi oluşturdu ?:hmmm

Yeni gördüm bi bakın:

[/URL][/IMG]

papakudioflu

papakudioflu

Admin
hayir bing haritalar nokia navteq veritabanini kullaniyor. Harita servisleri birleşmedi.

IVI-Elia

Üye
Son ekleme Bing MAps 3d web uyg. indirdim ve sol alt kösede "Maps by Nokia"yazısını gördüm resim ekleyecektim ama gitti :D

ve sağ köşe de de Nokia Maps 2012 yazıyordu.Belki de Nokia telefonlarında sadece adı değişiktir :hmmm

- - - Eklendi - - -

hayir bing haritalar nokia navteq veritabanini kullaniyor. Harita servisleri birleşmedi.

Ben de heyecan yaptım hemen.Navteq 'in Nokia 2007'de mi satın almıştı?Bir de o zaman ikisinin de gösterdiği bölgeler aynı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt