(Acil)5800 telefonum açılmıyor,bilgisayar görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

weezer009

Üye
    Konu Sahibi
(Acil)5800 telefonum açılmıyor,bilgisayar görmüyor
Öncelikle iyi akşamlar,

telefonuma 2 ay önce özel bir yazılım yüklemiştim siteden gayet sorunsuz.bir süre sonra sıkılmaya başladım ve orjinale dönmek istedim.Navifirmden rm-356 v50 orjinal dosyalarını indirdim.telefonakurarken telefonda çizgiler çıkmaya başladı ve kapandı.sonra hata verdi phoneix programı.şimditelefonu bilgisayara taktığımda donanım takıldı sesi geliyor fakat 2-3 saniye sonra donanımcıkarıldı sesi geliyor yani düşüyor.telefon açılmıyor. forumdaki çoğu konu ve mesajları okudum ama hiç işime yarayacak birşey bulamadım.coğu dead formattan bahsetmiş.ben telefonubilgisayara tanıtamadıgımdan dolayı hiçbirşey yükleyemiyorum.defalarca bataryayı takıp cıkarmama rağmen.Acil yardımlarınızı bekliyorum..

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
öncesinde yükledin yazılım v60tır büyük ihtimal sen de v50yi kurunca telefon güm... V60ı indir navifirmden yükle telefona inşallah bir şey olmamıştır (telefonun bir şeyi yanıyodu da neydi onun adı :hmmm) eğer yine olmazsa servise gönderecen mecbur

Ulysseus

Ulysseus

Üye
Kardeşim öncelikle flaşladığın CFW'nin sürümü V60 ise sen yazılım düşürme yapamazsın. Yani v60 dan v50 ye düşüremezsin. Dead Phone ile yapmak zorundasın. En güncel dosyaları indir. Aynı işlemleri yap Phoenix ile. Telefonu tak. Görmese bile problem değil. Dead Phone de görmesine gerek yok. Oradaki işlemlerin aynısını v60 için (en güncel sürümü o sanırım) uygula ve flaşla. Sorunun halledilir :oke:

weezer009

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim öncelikle flaşladığın CFW'nin sürümü V60 ise sen yazılım düşürme yapamazsın. Yani v60 dan v50 ye düşüremezsin. Dead Phone ile yapmak zorundasın. En güncel dosyaları indir. Aynı işlemleri yap Phoenix ile. Telefonu tak. Görmese bile problem değil. Dead Phone de görmesine gerek yok. Oradaki işlemlerin aynısını v60 için (en güncel sürümü o sanırım) uygula ve flaşla. Sorunun halledilir :oke:

flaşlarken telefonu takmamı istiyor ve bilgisayar tanımıyor.napmalıyım sizce.

Ulysseus

Ulysseus

Üye
flaşlarken telefonu takmamı istiyor ve bilgisayar tanımıyor.napmalıyım sizce.

Kardeşim sen telefonu tak. Görmeyecektir farketmez. Refurbish butonuna bas. USB kablosunu çıkar

Bataryayı çıkar

USB kablosunu tak

Bataryayı tak

Güç düğmesine BİR KERE bas ve Tamam de

weezer009

Üye
    Konu Sahibi

Kardeşim sen telefonu tak. Görmeyecektir farketmez. Refurbish butonuna bas. USB kablosunu çıkar

Bataryayı çıkar

USB kablosunu tak

Bataryayı tak

Güç düğmesine BİR KERE bas ve Tamam de

dediğinizi sırayla yaptım.fakat yine görmedi.acaba driverlardan dolayı olabilirmi.bilgisayarda ovi suite,nokia suite,cable ve flash driver ne varsa kaldırdım.navifirm ve phoneix var sadece.buarada bunlar da loglar.

Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Initializing
Getting BB5 Phone Information from Update Server...
ERROR: Unable to detect device 0x8401F145. Check USB connection!
Unable to get phone info from update server 0x8401F121
Unable to get phone information from Update Server
Starting to recover the phone
Recoverying phone
Initializing
Scanning image files...
Unable to flash phone 0x8401F121
Initializing
Starting to recover the phone
Recoverying phone
Initializing
Scanning image files...
Unable to flash phone 0x8401F121

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Flash ı tel kapalı iken atacaksın. Açık halde Z:/ silinemez ve sorun doğurur... Yazılım yüklenemediği için pc nin telefonu tanımaması normal. :D

weezer009

Üye
    Konu Sahibi
Flash ı tel kapalı iken atacaksın. Açık halde Z:/ silinemez ve sorun doğurur... Yazılım yüklenemediği için pc nin telefonu tanımaması normal. :D

keşke telefon açılsa hocam :) sadece titriyor power tusuna bastıgımda

Süleyman

Süleyman

Üye
telefonunu kapalı vaziyette bilgisayara tak.
imzamdaki konu dahilinde v60 ı yükle.
Flaşa bastığında hata verirse bir daha flaşa bas açma kapama tuşuna 4-5 kez bas.
Yazılım yüklenmeye başlayacaktır :oke:

beratsi

Üye
bende bir konuda yardımınıza ihtiyaç duyuyorum ; konuşurken kendiliğinden kapanan telefonuma jaf ile flash atmaya çalışıyorum her defasında telefon bulunamadı veya telefon flash modunda değil uyarısı alıyorum acaba nerede hata yapıyorum bir fikri olan var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt