Apple Uzmanları ! iPhone 5 ile ilgili bazı sorularım var !

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Apple Uzmanları ! iPhone 5 ile ilgili bazı sorularım var !
Öncelikle Merhaba,daha önce Samsung Galaxy s2 ve note kullanmıştım şuanda da s3 kullanıyorum fakat artık :apple: elma almak istiyorum bir değişiklik olması için sizce ios nasıl bir sistem android'e göre artıları ve eksileri neler bunları çok fazla merak ediyorum kimisi android daha iyi diyor ama bence kod karışıklığından başka birşey değil sizce iphone 5 nasıldır ? sizlerden biraz bana :apple:'dan bahsetmenizi istiyorum :evet:

telefonu babam hacdan kendisi getirecek ve kendisi telefonlardan zerre anlamaz kendisinde s2 var gram anlamıyor sırf dini uygulamalar falan yüklemek için aldı bile diyebiliriz,bu yüzden yanlış birşey yapmasından korkuyorum geçen sene anneme orijinal iphone 4 getirecem diye dubai malı olan çakma iphone'lardan getirdi ve ona o telefonu satan adamın orijinal dediğini kandırıldığını söyledi :( orada o telefona 300 TL falan para vermiş tabi kendiside çakma olduğunu öğrenince çok üzüldü her neyse şimdi kendisi bu yıl anneme yeni bir telefon getirecekti ve annem benim telefonumun aynısından istedi bende anneme dedim al ben sana benim s3'ü veriyim babam bana başka telefon alsın oda tamam dedi ve bende iki modelde karar kıldım birisi one x+ diğeri iphone 5 ti ve değişiklik olsun one x+ ip5'ten daha güçlü olsa bile bir ios'u deniyeyim dedim ve iphone5 te karar kıldım artık caydırıcı birşey olmazsa iphone 5 aldıracam inşallah

daha önce yurt dışından IPHONE getirtmedik nelere dikkat etmek gerekir samsung'da mesela s2'lerde 3-4 tane çeşit var Türkiye'de satılanların geneli I9100 ama bazılarıda I9100G ama donanım olarak I9100 daha üstün ve kendiliğinden yanan skyrocket diye bir modeli daha da var yani anlıyacağınız çeşit çeşit modelleri var aynı şey apple'da da varsa babam alırken nelere dikkat etmeli ve orijinal olup olmadığını nereden anlamalı ? Türkiye'de garantisi var mı ? samsungların 1 yıl donanımsal arızalara karşı garantisi var çünki :evet:

fiyat olarak 3.200 TL falan olursa babam almaz zaten max 1.500 TL falan verir gibime geliyor,baktığım kadarıyla gittigidiyor'da 2.300 TL civarında sıfır sim kilitsiz modelleri satılıyordu fiyatın pek problem olacağını sanmıyorum :evet:

- - - Eklendi - - -

akakçe :

muzocuk.

Üye
İos mukemmel bir sistemm androide gore daha stabil hizli kardesim symbian kullanicisiydim iosa gectim iphone 3gs kullaniyorum cok mesaj atan birisi oldugum klawyesini cok sewdimm bayildim beni en cok etkileyen ozellik telefonu kapatsan bile uygulamalar olsun mesajda selam
Yazmis olsun hic kapanmiyo sen kapatana kadar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
İos mukemmel bir sistemm androide gore daha stabil hizli kardesim symbian kullanicisiydim iosa gectim iphone 3gs kullaniyorum cok mesaj atan birisi oldugum klawyesini cok sewdimm bayildim beni en cok etkileyen ozellik telefonu kapatsan bile uygulamalar olsun mesajda selam
Yazmis olsun hic kapanmiyo sen kapatana kadar

öyle olduğunu biliyorum zaten ios'un stabil olduğunu o donanımla s3'ün kasarak açtığı oyunları takılmadan açmasından anlayabilirsiniz :)

Epple

Epple

Üye
iPhone 5 zaten tek cesit. Babana soyle orjinali zaten 1200-1300 den asagi olmaz. Duyduguma gore bu Zemzem Tower mi ne oranin altinda bir markette satiliyormus boyle elektronik esyalar. Bu arada, iPhone 5 Suudi Arabistan'a ne zaman gelecek bilgin var mi? Yani baban eli bos donmesin :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 5 zaten tek cesit. Babana soyle orjinali zaten 1200-1300 den asagi olmaz. Duyduguma gore bu Zemzem Tower mi ne oranin altinda bir markette satiliyormus boyle elektronik esyalar. Bu arada, iPhone 5 Suudi Arabistan'a ne zaman gelecek bilgin var mi? Yani baban eli bos donmesin :)

ne zaman geleceği hakkında bir bilgim yok ama gelir büyük ihtimalle ya araplar bence hacı müşterilerini kaçırmamak için daha erken getirtebilirler gelmezse 4s'e falan bakarım zaten :off:

babama zemzem tower'ın altındaki yeri söylerim ama o bana ben Cidde'ye giderim alırım dedi güvenilir olması için :eller: sonuç itibariyle iphone'dan memnunmusun kardeşim ? android'e geçmeyi hiç düşünüyormusun ?

- - - Eklendi - - -

iphone 5 tek çeşit ama mesela bunu 4s'ten biliyorum Amerika'da satılan 4s'lerin kutusu daha büyük oluyormuş :evet: bunun gibi farklar mesela donanımı falan farklı çıkar Türkçe dil desteği olmaz falan çok üzülür :ağlarım: :)

- - - Eklendi - - -

bu kaynakta 1.773 TL diyor inşallah bukadar pahalı değildir :off:

3680 Suudi Arabistan Riyali = 1 772,24323 Türk Lirası

muzocuk.

Üye

öyle olduğunu biliyorum zaten ios'un stabil olduğunu o donanımla s3'ün kasarak açtığı oyunları takılmadan açmasından anlayabilirsiniz :)

Kardesim simdiden hayirli olsun insallaah baban alir sorun cikmaz ogrenciyis bisde anca 3gs alabiliyorus :)

alaStar

alaStar

Üye
iphone iyi güzelde bu itunes olayı bozmuyomu olayı mesela arkadaşlarımda iphone var bende optimus var uygulama ve oyunlar pahalı diye kullanamıyolar jailbreak yok mu yapmadınız mı diyorum yaptık ama orda da beş para etmez oyunlar var diyalar ben ise maxicep e giriyorum istediğim uygulama ve oyunu ücretsiz kurup işimi görüyorum..

Epple

Epple

Üye
iphone iyi güzelde bu itunes olayı bozmuyomu olayı mesela arkadaşlarımda iphone var bende optimus var uygulama ve oyunlar pahalı diye kullanamıyolar jailbreak yok mu yapmadınız mı diyorum yaptık ama orda da beş para etmez oyunlar var diyalar ben ise maxicep e giriyorum istediğim uygulama ve oyunu ücretsiz kurup işimi görüyorum..

Orda 5 para etmez oyunlar mi varmis :D Hic gulecegim yoktu :D Ee o zaman Appstoredaki oyunlar da bes para etmez. Cunku Jailbreak, Appstore'daki oyunlarin aynisinin crackli halini telefona yukleme olanagi sunuyor. Fark yok. Sanirim arkadaslarin tam anlamiyla kavrayamamis JB olayini.

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor
alaStar

alaStar

Üye
Orda 5 para etmez oyunlar mi varmis :D Hic gulecegim yoktu :D Ee o zaman Appstoredaki oyunlar da bes para etmez. Cunku Jailbreak, Appstore'daki oyunlarin aynisinin crackli halini telefona yukleme olanagi sunuyor. Fark yok. Sanirim arkadaslarin tam anlamiyla kavrayamamis JB olayini.

olabilir çünkü bende ne varsa appstore da aynısı orda var diye biliyodum ve bunu duyunca şaşırdım açıkçası :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim simdiden hayirli olsun insallaah baban alir sorun cikmaz ogrenciyis bisde anca 3gs alabiliyorus :)

Bende ogrenciyim lise 3 okuyorum öğrenciyiz diye kendinizi küçümsemeyin ben s3 ü harçlıklarımı biriktirerek aldım :evet:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Cook sağol yazım hatalarım t9 dan kaynaklanıyor bu arada tapatalk tan yazıyorum :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Installous u denesinler :oke:

Symbianize

Symbianize

Üye
İos derim cunku istemedigin yada istedigin herseyi bi tweakla yklersin mesela ben android kullandim halada var galaxy s3 um ama iostaki cogu gerekli prog yok mesela kanallarin uyglamasi bile yok uyg falan ilk iosa cikiyor daha stabil ve guzel bence ios tercih et bende 15 tatilde umreye gitmistim ordan aldim 4s en ucuzunu ciddeden al mekke medine kazik turistiz diye kazikliyolar ciddeden disturbitorunde aldim ben gayet memnunum

fnldstntn

Üye
İlk olarak Androide kullandığın için iosa çok daha kolay alışırsın basit bir sistem ama kapalı olması biraz seni sıkabilir...One X+ in donanimi daha iyi fakat ios aradaki donanım farkını fazlası ile kapatıyor...Ayrıca Hacdan iphone pek avantajlı değil türkiyeden garantili aldan daha iyi İphoneu USA dan almak avantajlı...En çok dikkat etmesi gereken konu sim kilidi,eğer kilitli gelirse çok başın ağrır sim free olması önemli...

- - - Eklendi - - -

Ben androidi ve iosu uzun süre kullandım...Artık android bana hiç çekici gelmiyor fakat imkanım olunca bi ios almayı istiyorum özellikle ipad...

Revolution X

Revolution X

Üye
Sordugun soru mu ? Tabikide İPhone Android telefonlar fln hıkaye ben androıd telefon kullandım ınan cok pısmanım markaya veya modele aldanma sakın androıd pısmanlıktır .s .s yani anlıyıcagın sonuna kadar İPhone diyorum.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
İos derim cunku istemedigin yada istedigin herseyi bi tweakla yklersin mesela ben android kullandim halada var galaxy s3 um ama iostaki cogu gerekli prog yok mesela kanallarin uyglamasi bile yok uyg falan ilk iosa cikiyor daha stabil ve guzel bence ios tercih et bende 15 tatilde umreye gitmistim ordan aldim 4s en ucuzunu ciddeden al mekke medine kazik turistiz diye kazikliyolar ciddeden disturbitorunde aldim ben gayet memnunum

ne kadara almıştın peki kardeşim ? bu arada tweak ne oluyor ? androidde tanımı varı mı ? :)

- - - Eklendi - - -

Sordugun soru mu ? Tabikide İPhone Android telefonlar fln hıkaye ben androıd telefon kullandım ınan cok pısmanım markaya veya modele aldanma sakın androıd pısmanlıktır .s .s yani anlıyıcagın sonuna kadar İPhone diyorum.

bende şimdiye kadar ace,wonder deneme şansım oldu ve s2,note,s3'ü de kullandım ama hiç birisi bana kullanırken kalite hissi vermedi kuzenimin 3GS'i bile böyle ben kaliteyim diyor s3 ise plastiğin önde gideni geçen gün kapağını yıkadım hemen şişti üzerindeki malzeme :off:

ya hem değişiklik olsun diyorum kalite arıyorsan benim için iphone :evet:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Kiz arkadasinda olunca artik yatirim yapamiyosun :)

benim kız arkadaşım yok rahatım :ehe o işler için bizim yaşımız için bence daha erken :evet: o yüzden düşünmüyorum üniversite'de olur ama :ehe

- - - Eklendi - - -

arkadaş kaç tl harçlık alıyosa artık :D

haftada 30 TL :evet: 10 TL'si ile haftayı geçirip 20 TL'yi kenara bırakıyorum Allah'a şükür Sigaram v.s yok yani pek fazla giderimde yok evden yiyecek birşeyler götürüyorum bazen :evet:

- - - Eklendi - - -

İlk olarak Androide kullandığın için iosa çok daha kolay alışırsın basit bir sistem ama kapalı olması biraz seni sıkabilir...One X+ in donanimi daha iyi fakat ios aradaki donanım farkını fazlası ile kapatıyor...Ayrıca Hacdan iphone pek avantajlı değil türkiyeden garantili aldan daha iyi İphoneu USA dan almak avantajlı...En çok dikkat etmesi gereken konu sim kilidi,eğer kilitli gelirse çok başın ağrır sim free olması önemli...

- - - Eklendi - - -

Ben androidi ve iosu uzun süre kullandım...Artık android bana hiç çekici gelmiyor fakat imkanım olunca bi ios almayı istiyorum özellikle ipad...

açık kaynaklı olmasının aslında benim için hiçbir önemi yok çünkü ben rom falan atan birisi değilim en son işte bir cm9'u yükledim s3'e 1 gün içinde tekrar orijinal roma geri döndüm çok stabildi fakat Touchwiz'in falan olmaması benim için sıkıntıydı yani bana stabillikten çok özellik gerekiyordu o yüzden tekrar orijinal rom'a döndüm,root için siyah kernel attım bir tane orijinal kernelden kat kat daha hızlı ve overclock destekliyor 1.800 GHZ'ye telefonu kilitleyebiliyorum :ehe

Hacdan iPhone Almak Neden Avantajlı değil ? arada fiyat uçurumu var çünki de :evet:

donanım konusunda ios sayesinde sıkıntı olmadığını ve ios'a 512 MB'ramin çok rahat yettiğini biliyorum üstelik ip5'te 1GB var donanım olarak aslında çokta kötü donanım değil 1 GHZ çift çekirdek işlemcisi vardı birde sanırsam :evet:

Epple

Epple

Üye
ne kadara almıştın peki kardeşim ? bu arada tweak ne oluyor ? androidde tanımı varı mı ? :)

Cok onceden anlatmistim. Bastaki kisim tweak nedir'i anlatiyor. Geri kalan kisim da installous yuklemeyi. İsine yarar belki ilerde.

Tweak demek, jailbreak yaptiktan sonra telefonunu kisisellestirebilecegin, kisayollar ekleyebilecegin, parayla bile alamayacagin ozellestirmeleri yapabilcegin programlardir. Cydiadan sadece bunlari indirebilirsin. Mesela tweaklere birkac ornek vereyim.

Kilit acma efektini degistirebilirsin

Notification centerini degistirebilirsin.

Bunlar en dandik tweakler. Daha bir cogu var arastirip ogrenirsin.

Asil jailbreak amacina gelirsek, yani uygulamalari bedava indirmek istersen dedigim adimlari takip et.

1) Springboarddan Cydia'yi bul ve ac. Biseyler yuklenirse bekle bitsin (Reloading data der galiba)

2) Alttaki sekmelerden Manage yazana tikla

3) Sources'i sec

4) Sag ustte Edit yazar ona tikla. Sonra sol ustte Add cikar. Ona tikla

5) Simdi bi kutu gelcek onune. Basta http:// eki yazan bi kutucuk. Orda yazana dokunmadan -yani http:// in devamina- cydia.hackulo.us Yaziyosun ve add e basiyosun

6) Bi kutu daha cikcak. Alttaki Add anyway e basiyosun. Siyah bi ekran ve yazilar geliyo. İslem bitince alttaki return to cydia ya basiyosun.

7) Tekrar cydia ekranina donersin. Yine Manage > Sources kismina geliyosun. Ordaki listeden Hackulo us a basiyosun

8) Yine cikan programlardan installous 5 i buluyosun.

9) İnstallous 5 yazan seye tiklayinca bi ekran cikcak. Sag ustte install a bas. Sonraki cikan yerde confirm e bas. Yine siyah ekran ve yazilar vs vs gelcek

10) Yukleme bitince altta Restart Springboard gibi buna benzer bisey cikar ona tikliyosun. Biraz bekle telefonun yeniden basliycak

11) Son olarak telefonun tekrar acilinca springboarddan installousu bul ve ac. Artik burdan istedigin programi bedava indirebilirsin

Umarim isine yarar :)

Alinti degil.

Üst Alt