Gt-i8150 Nee (norveç) I8150xxlmb Orjinal Rom. Performans Süper Şarji Oldukça Tavsiye Ederim

Sponsorlu Bağlantılar

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Gt-i8150 Nee (norveç) I8150xxlmb Orjinal Rom. Performans Süper Şarji Oldukça Tavsiye Ederim
GT-I8150 NEE (NORVEÇ) I8150XXLMB ORJİNAL ROM. PERFORMANS SÜPER ŞARJI OLDUKÇA TAVSİYE EDERİM.
ORJİNAL BİR ROMDUR. NEDEN TAVSİYE EDİYORUM.. KISACA
1_Performansı oldukça iyi 10 un üzerin de program yükledim herhangi bir kasma takılma donma yapmadı.
2_Şarj süresi bence çok başarılı 3g kapalı 10 saate yakındır açık ve % 94 de
3_Türkçe seçeneği var.
4_3G den internte girmek için şunu yapmanız lazım.kurulumdan sonra telefonu wrlisesle nete bağlayıp apnturkeyi indirip kurmanız gerekiyor. Ama bende wrlises internet yok ben ne yapacam derseniz aşağıdaki adresten kurabilirsiniz..

5_Görüntülü konuşma vsvs çok gayet iyi.

BURADA YAZILANLAR TAMAMEN TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR. YÜKLEMEYİ BİLMİYORSANIZ YAPMAYIN YADA BİLEN BİRİLERİNE GÖTÜRÜN. BÜTÜN SORUMLULUK SİZE AİTTİR...

YÜKLEME
1_( Arkadaşar dediğim eylül ayı güncellenmiş rom Kies
Eylül ayı güncenlenmiş romu GÜNCEL ROMDA KATKISI OLAN ( ousta) KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDERİM..
Adresinden orjinal Norveç romunu indiriyoruz.
2_Yüklemeyi yapacağımız Odin ve Ancora.Ops indirmemiş gerekiyor.
Odin indirme adresi
Ancora.Ops ,indirme adresi
Yukarıdakileri indirdik.. İndirdiklerimizi bir klasörün içine zipten çıkartarak atalım.
Telefonu temizleme Benim yine tavsiyemdir. Orjinal romu yüklemeden önce telefonu bir temizleyelim..İstemiyorsanız direkt odinle yüklemeye geçebilirsiniz..
-------------CWM Recovery sini kurunuz.Samsung Galaxy W CWM Yükleme
Telefonunuzu recovery modunda başlatın.(Ses açma+Home+Açma/Kapama)
-Şu an kullandığınız roma geri dönebilmek için "backup&restore/backup" yolunu izleyerek yedek alın.
-wipe data ----wipe cache ---advanced/wipe dalvik cache----advanced/wipe battery stats----mount and storage/format system-- sonuç olarak Eski ROM bilgilerinizin tamamen silinmesini sağladık..Telefonumuz açık bir konumda bizi bekliyor..

ODINLE YÜKLEMEE

1_.telefonu resetleyip download mode'a alıyoruz.(ses kapama+menü tuşu+power tuşu)
Burada yapacaklarınız forumda daha önceki konularda da anlatılmıştı.
http://www.maxicep.com/samsung-andr...m-yukleme-surekli-guncel-surumler-517285.html
2.telefonu bilgisayara bağlayın ve odin programını açın.
3.one package seçili olsun,ops yazan yere ancora.ops'u koycaksınız,one package yazan yere de md5 dosyasını.
4.starta basın en fazla 15-20 saniye sonra telefonunuz kendiliğinden açılacak. 2_3 dk da yüklenmiş olacaktır.. TELEFONUNUZ AÇILDI İSE İŞLEM TAMAMDIR..
5.
Recovery Mode ile root olma

1. dosyayı indirin ve telefonun SD kartına atın dosyayı (Harici kart değil) Bu önemli
2. Ayarlar / Uygulamalar / Geliişim ---> USB hata ayıklama ve Sahte konumlara izin ver'i seçili hale getirin
3.Telefonu kapat
4.Telefonun Volume Up + Home + Power tuşlarına basarak Recovery mode'a alın resmi şu şekilde

6_
telefonda şu simgeyi gördüğünüzde sol taraftaki menü tusuna basarak recovery bölümüne girin bir menü gelecek karşınıza
7.Gelen menüden apply sdcard yazan bolume ses artırma ve azaltma tuşlarını kullanarak gelin ve seçmek için Home tuşuna basın
8. Update.zip dosyasını seçin ve yüklemeyi yapın ve kurulmasını bekleyin 5 10 saniye kadar sürüyor. Kurulum bittikten sonra menüden ses artırma ve azaltma tuşlarını kullanarak reboot system now a gelin ve seçmek için Home tuşuna basın. Telefon kapanıp açılacak ve artık rootlusunuz :)

Kendi telefonumda bu şekilde yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım.Yine tekrar ediyorum.. Her zamanki gibi bütün riskler size ait, sorumluluk kabul etmiyorum işin ehli değilseniz yüklemeyin.

• Beğen
Tepkiler: H SİZER ve ousta

ousta

ousta

Üye
Garanti dışı kalır mı diye çekinen arkadaşlar ben odin ile yükledim bundan 10 gün öce gps için garantiye yolladım türkiye sürümünü yüklediler ve garanti dışı kalmadı. Yani bu orjinal rom garanti dışı bırakmıyor. Bilginize...

Arkadaşlar wipe data ve
wipe cache yapamayanlar bu kod ile yapabilirler ben denedim oldu.

Tam reset * 2767 * 3855 #

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Google nin Gps si sorunsuz anında yerini buluyor sorunsuz ve çok hızlı çalışıyor... Hatta dur şimdi ayrıca ndrive11 yükleyeyim bakalım o nasıl çalışacak..Şuan güncel mapsi yüklüyor.. Bende merak ediyorım ndriverde çalışacakmı evinde içinde ndrive çalışmadı ama balkonda benim yerimi buldu.. Sorunsuz..
Ayrıca Telefonu modem yapma , radyo, fotograf çekme şarj ve bir çok şeyi test ettim

ousta

ousta

Üye
Cevap verdiginiz için çok teşekkür ederim indirip yukleyecegim :-)

erdi_s

erdi_s

Üye
Garanti disi kaliyo dimi

enginizmir

enginizmir

Üye
stabil olması şarjı iyi olması ve 3g goruntulu gorusme bedava olmusken kullanabilmesi ... Walla Aklımı çeliyorsun ... :)))
şimdi cm9 beta 2 silinip bu rom yuklenirmi .?? hız yonunden çok kayıp yasarmıyım ki... sonucta 1.8 işlemci olarak kullanıyorum... biraz daha düşünmeliyim sanırım... :) belki tecrübe eden biri bizi aydnlatırr..

erdi_s

erdi_s

Üye
Konuyla ilgilenen yok fazla

ousta

ousta

Üye
Bu galaxy w nin orjinal romu norveç sürümü. orjinal sürümdeki hızı nasılsa o hızda belki biraz daha seri olur. ama senin şuan kullandığın işlmci hızında olmasını bekleme. ama stabil ben slovekya sürümünü kullandım. şimdi bunu deneyeceğim bu haziran ayında yapılmış yayınlanmış.

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Garanti disi kaliyo dimi

kardeş garanti dışı kalıp kalmamasıyla ilgili hiçbir fikrim yok.. Ama mantıken samsungun kendi orjinal yazılımı olmaması lazım diye düşünüyorum. Bilmediğim için cevap vermedim...

- - - Eklendi - - -

-

- - - Eklendi - - -

- - Eklendi - - -

stabil olması şarjı iyi olması ve 3g goruntulu gorusme bedava olmusken kullanabilmesi ... Walla Aklımı çeliyorsun ... :)))
şimdi cm9 beta 2 silinip bu rom yuklenirmi .?? hız yonunden çok kayıp yasarmıyım ki... sonucta 1.8 işlemci olarak kullanıyorum... biraz daha düşünmeliyim sanırım... :) belki tecrübe eden biri bizi aydnlatırr..

Engin kardeş

Aklını çelmek istemem ama bu roma ne kadar yükleme yaparsan yap , telefonu kapat aç kullandığı ram 168 olarak başlatıyor. Donma sakma yok ve yemin ederim şuan ikinci günün akşamı telefonu hala şarj etmedim. Telefonu aldım alalı ilkez şarjsız bir gece geçirdi.
Ben bu romu uzunca bir süre değiştirmem..Ayrıca ben cm9 betayı hiç beğenmedim direkt başka roma geçtim..

Tercih senin

erdi_s

erdi_s

Üye
Ya bana da orjinal rom oldugu icin garanti disi kalmaz gibi geliyo ama emin olamiyorum. Telefonu alali daha 3-4 ay oldu. Ozellikle bi program ve oyundan ciktiktan sonra telefon kendine cok gec geliyo. Norvec surumunde oyle bisey oluyo mu yoksa mesela oyundan ciktiginda menuyu hemen acabiliyo musun

ousta

ousta

Üye
Arkadaşlar ben slovakya sürümünü yükledim 10 gün öne garantiye gönderdim hiç bir sorun olmadı. Yani garantiyi etkilemiyor çünkü orjinal yazılımı.

erdi_s

erdi_s

Üye
O zaman yuklerim iste :-) eyvallah

ousta

ousta

Üye
karahanliist SamMobile.com Da norveç için eylül ayı güncellemesi var acaba o daha mı iyi bir bakarsan sevinirim.

Arkadaşar dediğim eylül ayı güncellenmiş rom Kies

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
karahanliist SamMobile.com Da norveç için eylül ayı güncellemesi var acaba o daha mı iyi bir bakarsan sevinirim.

Arkadaşar dediğim eylül ayı güncellenmiş rom Kies

Şuan indiriyorum eğerki benim yüklediğimle aynı ise yüklemeyecem değilse yükleyeceğim.
Ama yüklemelerimde mutlaka cwr ile tertemiz yapıp sonra odinle yükliyorum

ousta

ousta

Üye
Ben yükledim seri geldi bana. Yeni bir başlık mı açayım yoksa sen kendi başlığın altında mı olmasını istersin?

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
bende şuan yukluyorum nasıl beğendinmi hızlı dimi bence bu başlıkda devam etsin derim ama yinede sen bilirsin..

ousta

ousta

Üye
Tamam kardeşim sadece altında banada teşekkür edersen sevinirim linki oraya kopyala sonra sileyim ben olur mu?

- - - Eklendi - - -

Arkadaşalr ben şuan kullanıyorum ilk olarak şunu diyebilirim ki ekran geçişleri animasyonlarda takılma yok ve hızlı

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Ousta kardeş konuya ekledim linkini ve teşekkürde ederim ayrıca.
Samsung un bu orjinal Eylül güncellesinde rom kullanımıda daha da azalmış geçişler harika hızlı seri. Yarın şarjla ilgili bilgileride paylamış olacağım...

ousta

ousta

Üye
Ben teşekkür ederim kardeşim bende fark ettim önceden animasyon kullanmıyordum şimdi çok rahat. şarjı da normal kullanım 2 gider test et bakalım

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Bende yükledim çogu romu denedim ama orjinal romun yerini tutmuyorlar yalnız orjinal romda çok gereksiz program var titanium backupla çoğunu dondurdum ram kullanımı 150 ye kadar düştü telefon uçuyor gps çok mükemmel evin içinde bile anında buluyor yüz tanıma ekran kilidide fena değil video çekerken resim çekme özelliğide var eğer şarjida iyi giderse uzun bir zaman bu romu kullanabilirim emekleriniz için sağolun arkadaşlar

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk

Üst Alt