Wp7 Uygulamalari Wp8'de Calisacak Mi .?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
    Konu Sahibi
Wp7 Uygulamalari Wp8'de Calisacak Mi .?
[h=2]Microsoft'un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 8'in piyasaya sürülmesine oldukça kısa bir süre kaldı ve en çok merak edilen konulardan biri de aydınlandı.[/h]

Microsoft'un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 8'in SDK'sını geliştiricilere hala göndermemiş olması, Windows Phone 8 piyasaya sürüldüğünde çok az uygulamaya sahip olacağı endişelerini doğurdu.

Hal böyle olunca herkesin merak ettiği konu ise, Windows Phone 7 ya da 7.5 için yazılan uygulamaların yeni işletim sisteminde çalışıp çalışmayacağı oldu.Microsoft'un bu konuda daha önce yaptığı açıklamalara baktığımızda, "Windows Phone 7.5 için yazılan uygulamalar, bir sonraki büyük işletim sisteminde de çalışacak" dendiğini hatırlıyoruz.
Ayrıca 12 Eylül'de düzenlenen Windows Phone Developers Blog'da da Andrew Whitechapel'ın "Eğer uygulamanızda çok absürd bir şey yapmadıysanız, uygulamalar çalışmaya devam edecek" cümlesinden destek verileceğini de anlamış oluyoruz aslında.Yani muhtemelen Windows Phone 8 ile çalışan bir akıllı telefona sahip olduğunuzda, Marketplace'ten Windows Phone 7 ya da 7.5 için yazılmış uygulamaları da indirip kullanabileceksiniz gibi görünüyor.

Alinti ..

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
çalışacak :evet: Microsoftun oyun çözünürlüklerini hd ekranlara nasıl uyarladığını da hala kimse bilmiyor :D

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt