farklı imei

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
akrepkore

akrepkore

Üye
    Konu Sahibi
farklı imei
arkadaşlar bugün 3hattım için ucuz 2'el bi telefon aldım acele bir şekilde telefoncuda çalışıyormu diye baktım sıkıntı yok.ama imei kontrol etmedim eve geldimki imei farklı telefonumda samsung imeisi mevcut tel nokia kasada yazan ile *06# de çıkan farklı...bende hemen sistemden sorgu yaptım telefonda yüklü olan imei kayıtlı yazıyor açıklamada samsunga kayıtl gözüküyor. Ama tel nokia...kasada bataryanın altındaki imei'yi sorgulattigimda sistemde başka tele klonlanmis yazıyor.lakin telefon kayıtlı sonuç olarak...kafama takılan konu telefonda samsungun imeisi olması sıkıntı yaratırmi.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada yapmam gereken birşey varmı.lütfen bildiğiniz bir bilgi varsa yardımcı olun..saygılar.

CABBAR

CABBAR

Üye
Sanırım imei klonlamasi olmuş. Satın aldığınız yerle, nokia ile ve operatörle iletişime geçin. Bende oldu aynı sorun öncelikle nokia'ya dilekçe yazdık daha sonra nokiadan aradılar ve imei kaydının yapıldığını söylediler. En son avea'yi aradım ve sinyal sıfırlaması yaptırdım

akrepkore

akrepkore

Üye
    Konu Sahibi
evet klonlanmış imei sorguladıgımda dedigim gibi samsung a ait bir imei gözüküyor eski model bi samsung imei si mevcut telefonda.
kasada ki imei nosu ile telde yüklü olan imei nosu cakısıyor.benim merak ettigim ne gibi sorunlar dogurur sıkıntı oluştururmu acaba..
telefon eski garantisi olmayan sadece hattın acık kalması için aldıgım ucuz bir telefon...
dogabilecek bi sorun varmıdır acaba kullanabilirmiyim telefonu?

CABBAR

CABBAR

Üye
Bana mesaj gelmişti 30 gün içinde cihaz kullanıma kapatılacak diye. Ne kadar doğru bilmiyorum. Şu anda cihazı kullanabiliyorum ama sadece tek bir numarada kullanabiliyorum

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bence aldıgın yere götür degişmesini söyle kesin trip yapacaktır polise gidecegini klonlanmış cihaz sattıgını ıhbar edecegini söyle hemen degişir :ehe

akrepkore

akrepkore

Üye
    Konu Sahibi
bir kaç arkadaşa sordum telde yüklü imei önemli diyorlar tanıdık telefoncu arkadaşlar. sistemde onun ne şekilde gorundugu önemliymiş sistemde kayıtlı gözüküyor.kayıtta sorun lakin farklı bir telden klonlanmış..klonlanan telefonda muhtamelen kırılıp atılıştış eski model bir telefon

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
anakart degişse anlarız ama samsung imeisi nokia ya klonlanmış çelişkili bir durum

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
valla bence değiştir kardeşim ilerde kapanırsa sıkıntı çekersin :hmmm

akrepkore

akrepkore

Üye
    Konu Sahibi
valla anladım btk yı arayacam soracağım eğer sıkıntı olursa götüreceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt