Galaxy S3 Orjinal Imei Ile Rom Yükleme Sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

cihan1927

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 Orjinal Imei Ile Rom Yükleme Sorunu.
Merhaba arkadaşlar,
Eşime galaxy s3 hediye aldım fakat (kendimde test ettiğim üzere) Rehbere geçişlerde fazladan 5 sn.donma veya fotoğraf açarken yine fazladan 3-4 saniye donma yapıyor. şimdilik normaldir diyerek geçiştiriyorum. Genel olarak telefon stabil değil gibi. Sorun şu, uzun süredir bir iphone kullanıcısına android sevdirmeye çalışırken (s3 ile) böyle sorunlar yaşanması eşimi android den ve telefondan soğuttu. Tabi bende bunun üzerine stabil çalışacak rom arayışına girdim. Kendim s2 de omega rom v24 kullanıyorum çokta memnunum. Fakat yaptığım araştırmalarda S3 e rom kurulumu sırasında bazı sorunlar oluştuğunu farkettim. Mesela imei silinmesi, kayıtlı değil hataları falan. Bunların çözümlerini de buldum fakat kendime güvenemiyorum. Neden diye sorarsanız, ben bu s3 ü kurtarmaya çalışırken sistemi çökertirsem birdaha nasıl s3 ü ve android i savunabilirim ki:) üstelik eşimin çenesinden beni kim koruyacak. Bir bilgi işlemci olarak utanarak yazıyorum ama bana şu konularda yardımcı olacak birileri lazım.
Tel imeisini sorgulattığımda samsung mobile galaxy s3 olarak görüyorum. Klon imei değil. Gold dan aldım.

1. Custom rom kurarsam imei veya başka türlü sorun yaşarmıyım.,
2. Orjinal rom kurarsam 4.1.2 gibi hangi romu kurmalıyım ki tekrardan takılma olmasın.(kies rom olabilir, farklı ülke romu olabilir).
3. Wipeları yaparsam tel kendini tekrar dan kurabilirmi ( imei sorunu olmadan).

Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Teşekkür ederim...

szqn55

szqn55

Üye
orjinal rom kur yada custom istersen s3e uygun arat kernel sürümüne göre

cihan1927

Üye
    Konu Sahibi
Daha önce kernel ine göre rom arattırmayı duymamıştım. Biraz inceleme yapmam lazım. Normalde rom kuruyordum, kerneli kendisi değişiyordu. Fakat orjinal herhangi bir kies rom kurarsam sorun olmaz diyorsun değilmi? Teşekkür ederim.

szqn55

szqn55

Üye
telefonun orjinal romunu bulman zor ama onu da odinle yapıcaksın sen s3 e ait custom rom buldun mu bu romu dene cwf ile yükle tabi biliyorsan

tomy1925

tomy1925

Üye
Daha önce kernel ine göre rom arattırmayı duymamıştım. Biraz inceleme yapmam lazım. Normalde rom kuruyordum, kerneli kendisi değişiyordu. Fakat orjinal herhangi bir kies rom kurarsam sorun olmaz diyorsun değilmi? Teşekkür ederim.
Üstat eyer stabil olsun diyorsun iphone kafa tutcak rom google coustum romu olan cm romlarindan s3 göre uykun olanı var arastirirsan bulursun.bu arada cwm den mevcut romunuzun ve efs yani imei nizin yedeğini aldiktan sonra rom yuklersiniz:spr

• Beğen
Tepkiler: cihan1927

Tecno06

Üye
Ben şunu merak ediyorum tomy1925 abi. CWM'de efs yedeği alma yok. bunun için başka bootloader mı flashlamak lazım acaba. örneğin rootlu bir bootloader flasladığında otomatik olarak supersu'yu falan da kuruyor. Açıkçası rootlamadan bir bootloader varsa ama içindeki özelliklerde efs yedeği ve backup özelliği varsa bununla yapılabilir. orijinal 4.1.2 kurdum geçen başımdan geçen olaydan dolayı :) (imei uçmuştu), ancak ses açma + home + açma/kapama tuşlarına bastığımda karşıma gelen menüde backup ve restore menüleri yok. orijinal sürümde böyle ama bir bootloader yüklersem bu menüde istediğim yedekleme araçları ortaya çıkıyor. Yani kısacası orijinal rom cwm'sinden nasıl yedek alabiliriz? :)

• Beğen
Tepkiler: tomy1925
szqn55

szqn55

Üye
orjnal telefonlarda imei yedeği bilmiyorum ama replikalarda mobileuncle tool ile alınıyordu

Tecno06

Üye
Sistem dosyalarına dokunmak iste yeter ki hemen rootlu olması gerekiyor diyor cihazda. Yani aldırmıyor :(

tomy1925

tomy1925

Üye
Ben şunu merak ediyorum tomy1925 abi. CWM'de efs yedeği alma yok. bunun için başka bootloader mı flashlamak lazım acaba. örneğin rootlu bir bootloader flasladığında otomatik olarak supersu'yu falan da kuruyor. Açıkçası rootlamadan bir bootloader varsa ama içindeki özelliklerde efs yedeği ve backup özelliği varsa bununla yapılabilir. orijinal 4.1.2 kurdum geçen başımdan geçen olaydan dolayı :) (imei uçmuştu), ancak ses açma + home + açma/kapama tuşlarına bastığımda karşıma gelen menüde backup ve restore menüleri yok. orijinal sürümde böyle ama bir bootloader yüklersem bu menüde istediğim yedekleme araçları ortaya çıkıyor. Yani kısacası orijinal rom cwm'sinden nasıl yedek alabiliriz? :)
Kardeşim google da vereceğim şu isimle ara galaxy S3 i9500 philz touch advenced recovery diye arat bulursun birde şuna dikkat etmek lazim odin ile yuklenen modelini indir. Tabi cihazın rootlu olmasida lazim. Recovery yukledikten sonra recovery moda girip ondan backup and restore bölümü var bölümün içine girip ordan boot,recovery,System,data,cache,ve en muhimi ise efs seçeneği var oradan rahatlikla yedeklerini alabilirsin kardeşim:spr

Tecno06

Üye
İşte rootlu haliyle yedek alınca ve sonra recovery yapınca rootlu olarak gelmez mi abicim. Bu root işinden biraz tüy kıl kapıyorum da :) bankacılık uygulamalarına dahi giremiyorum cepten cihazınız rootlu olduğundan güvenlik amaçlı uygulamayı kullanmanız engellenmiştir.diye mesaj çıkıyor. Ondan özellikle root istemiyorum, ha olmuyorsa rootsuz, rootlarız cihazı sorun değil. Açıklamaların için teşekkürler abi.

szqn55

szqn55

Üye
dogrudur

• Beğen
Tepkiler: Tecno06
tomy1925

tomy1925

Üye
T
İşte rootlu haliyle yedek alınca ve sonra recovery yapınca rootlu olarak gelmez mi abicim. Bu root işinden biraz tüy kıl kapıyorum da :) bankacılık uygulamalarına dahi giremiyorum cepten cihazınız rootlu olduğundan güvenlik amaçlı uygulamayı kullanmanız engellenmiştir.diye mesaj çıkıyor. Ondan özellikle root istemiyorum, ha olmuyorsa rootsuz, rootlarız cihazı sorun değil. Açıklamaların için teşekkürler abi.
Tamam doğru söylüyorsun kardesim şöyle bir durum da var! Benim rom yedeği imei yedegim hep sd karttadir ben yedekleri harici hafıza kartina bilerek alıyorum odin le stock rom flash larken telefonun dahili hafizasini siler.ama hafiza kartında yedekleri durur.mesela senin başına gelen benimde başıma geldi 4.3 ilk s4 de geldiğinde yayınlayan ülke Rusya oldu ve odin den kurdum ama beğenmedim eski 4.2 stock Roma döndüm birde baktım oda ne imei değişmiş. ! Ne yaptim Cihaza root attım cwm yukledim kurduğum imei yedegini tekrar flashladım imei geldi. Root kalksın diye aynı romu tekrar odin den yükledim unroot oldu yani root kalkti imei sorcak olursan yerinde duruyordu:D

Son düzenleme:

Tecno06

Üye
Haa tamam abicim şimdi oldu yani sorunumuzu rootlu haldeyken halledip sonra unroot yapıyoruz :alkis

• Beğen
Tepkiler: tomy1925
tomy1925

tomy1925

Üye
Haa tamam abicim şimdi oldu yani sorunumuzu rootlu haldeyken halledip sonra unroot yapıyoruz :alkis
Kesinlikle anladigin gibi guzel kardeşim yapilmasi gerekenleri yapiyoruz sonra mevcut stock rom dosyasinin üzerinden Aynı yazilimi yüklendiğimizde root kalkmış oluyor coustum recovery de siliniyor stock orjinal olan kısıtlı recovery geri geliyor tabi orijinal recovery modu Wipe yani format atmaktan başka hic bir işe yaramiyor kardeşim:bye2: pc işini ne yaptın kart numarasi tutuyormu kardesim?

Tecno06

Üye
Bir yere verdim abi onda bir tane varmış daha bir cevap çıkmadı uydu ya da uymadı gibi bekliyorum ... :)

Üst Alt