Bırakın Arabanızı Telefonunuz Park Etsin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi

Japon otomotiv üreticisi Nissan, yepyeni bir otomotiv teknolojisini duyurdu. Akıllı telefonlar veya tabletler ile uyumlu çalışan bu teknolojinin tüm ayrıntıları yazımızda.

Otomotiv firmalarının mobil dünyadaki hareketlilikten faydalanmak adına çeşitli çözümler sunma yarışı içinde olduğu uzunca bir süredir bilinen bir gerçek. Bugüne kadar Android destekli ses ve görüntü sistemlerine, otomotiv tanıtım broşürlerine rastlamıştık. Nissan’ın yeni tanıttığı teknoloji ise bu alanda bayrağı bir adım öteye taşıyor.

Nissan NSC-2015 adlı konsept otomobilde tanıtılan yeni teknolojide Android’li Samsung Galaxy S3 akıllı telefonu kullanan şirket, aracın akıllı telefon üzerinden park edilebilmesini veya park edilen yerden tek bir tıklama ile çıkılabilmesine olanak tanıyor.

Aracın şüpheli durumlarda sahibini bilgilendirmesini sağlayacak özel bir donanıma da sahip olan bu teknoloji, otomobilin üzerinde yer alan kameralardan alınan görüntülerin, tanımlanan akıllı telefona video olarak gönderilmesini de sağlayabiliyor. Bu donanıma sahip araçların 2015 yılında yollara çıkmasını planladıklarını belirten Nissan yetkilileri, teknolojinin yeni özellikler ile daha işlevsel hale getirileceğini ifade ediyor.

[video=youtube;LC2wiBQLHRw]http://www.youtube.com/watch?v=LC2wiBQLHRw&feature=player_embedded[/video]

Alinti: Google andorid

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
oo güzelmiş

amcalu1

amcalu1

Üye
Guzell

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Videoda ekledim arkadaşlar :)

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
:ehe

[video=youtube;9ZOqhPbj7rs]http://www.youtube.com/watch?v=9ZOqhPbj7rs[/video]

R.A.M

R.A.M

Üye
ben arabamı yine kendim park ederim zevklidir, yarım debriyaj ara gaz vere vere :D

CABBAR

CABBAR

Üye
Bu japonlardan korkulur :)

acuxx

acuxx

Üye
sildim yorumu.

ZaZuM

ZaZuM

Üye
daha önce ois da vardı yeni bişiy değil

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bunu daha once nokia,microsoft ve ford bir mustangle yapmişti zaten. Hem de sadece parketmiyor nokia lumia900'e girilen navigasyon rotasini takip ediyordu arac.

CasuS_87

CasuS_87

Üye
gelişirse iyi olur :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
bunlar ucuz numaralar yakında arabalar kendi kendini park edecekler :ehe

Placebo-

Placebo-

Üye
Zaten kendi kendileri park eden arabalar var. Ne gerek vardı ki buna? :)

lolaman

lolaman

Üye
:ehe

[video=youtube;9ZOqhPbj7rs]http://www.youtube.com/watch?v=9ZOqhPbj7rs[/video]
Debriyaja basmadan vites atıyor şanzımanı eline alması lazımdı.Arabayı geri vitese aldı diyelim düşürüyor araba ileri gidiyor. Beyin Porsche'nin arkasından koşarak uzaklaşır. :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Debriyaja basmadan vites atıyor şanzımanı eline alması lazımdı.Arabayı geri vitese aldı diyelim düşürüyor araba ileri gidiyor. Beyin Porsche'nin arkasından koşarak uzaklaşır. :D

:koş:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt