Sizce Hangisi Daha iyi ve Kullanışlıdır ? (Son ve Güncel Konu)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Sizce Hangisi Daha iyi ve Kullanışlıdır ? (Son ve Güncel Konu)
arkadaşlar daha önceki konumda belirttiğim gibi babam Hacca gidecek ve ayın 10'undan sonra yola çıkacak ve alamama durumu olduğu halde anneme telefon almaya çalışacak ama annemle ben konuştum sen bana s3'ü ver kendine ne istersen al dedi bende tamam dedim ve artık s3'ten hevesimi aldım aslında çok kullanışlı bir cihaz s3 ama tekrar aynı telefondan almak istemiyorum

aklımda 3 tane model var birisi Apple iPhone 5 diğeri hTC One X+(eğer bulamazsa X ) veya Samsung Galaxy SIII Çakıl Mavisi fakat benim aklım Apple'a daha çok gidiyor çünkü Android'in en kral telefonlarından birisi diye tabir ettiğimiz s3'te bile bazı oyunlar zaman zaman takılıyor ve birde değişiklik olsun diyorum ios'u deniyeyim diyorum ama nasıl bir işletim sistemidir diye hiç bilmiyorum gelir gelmez zaten Jailbreak yapacam çünki ios'un aşırı anlamda kısıtlamalı bir işletim sistemi olduğunu biliyorum her neyse sizce hangi cihaz olmalı ?

hTC One X+ :
1.7 GHz'lik dört çekirdekli Tegra 3+(AP37) CPU'ya, 1 GB RAM'e sahip olan One X+, 2100 mAh'lik batarya ve 32/64 GB'lıkdepolama alanları ile geliyor. 32 nm üretim süreci ile üretilen bu yeni GPU Tegra 3'e(One X'te yer alan AP33) göre, %25 daha hızlıyken, daha az enerji tüketiyor ve daha az ısınıyor. Android işletim sisteminin son sürümü olan 4.1 Jelly Bean ile sunulan One X+, HTC'nin Sense4+ kullanıcı arayüzünü kullanıyor. One X gibi 4.7 inç'lik bir ekran boyutuna sahip olan cihaz, Sense4+ ile gelen ''Tap and Go'' sayesinde kullanıcılar Beats marka ses aygıtlarına daha kolay erişim sağlıyor ve istenildiği zaman bu aygıtlarla bağlantı kurulup, sonlandırılabiliyor. Ayrıca, cihazda Beats Audio için özel ses çıkış anfi entegresi yer alıyor. Bu sayede cihaz One X'e göre daha iyi bir ses veren bir model olarak karşımıza çıkıyor.​

One serisi ile kamerada yakalamış olduğu başarıyı sürdürmek için kamera yazılımında çeşitli güncellemelere giden HTC, One X+'ta 8 megapiksellik bir arka kameraya, f/2.0 lense ve ImageChip teknolojisine yer veriyor. Ayrıca, ön kameranınkullanımda fayda sağlayacak portre modu ve kameranın uygulamasının hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacak Sightseeing modları da cihaza eklenmiş durumda.​

NFC ve Bluetooth 4.0 bağlantı teknolojilerinin de yer aldığı One X+, 134.36 x 69.9 x 8.9 mm'lik boyutlara sahipken 135 gr. ağırlığında. One X+ ile birlikte ''Get Started'' adındaki web tabanlı servisini de tanıtan HTC'nin bu servisi kullanıcıların ilkkurulumunu bilgisayar üzerinden kontrol edebilmelerine olanak sağlıyor.​

Bu yılın sonbahar ayları içerisinde piyasada yerini alması beklenen cihazın ekim ayı içerisinde Kuzey Asya ve Avrupa, kasım ayı içerisinde ise Güney Asya bölgesinde satışa sunulması bekleniyor.

Cihazın vergisiz fiyatı : 395£ - 635$ imiş. Ve 22 ekimde çıkıyormuş.

Apple iPhone 5 :
iPhone 5 ( İnceleme )

Samsung Galaxy SIII : Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Talip sürekli konu açmak yerine eski konularını güncelleyebilirsin. Benim gördüğüm bu en az 5.konu kardeşim.. Onex+ o zamana kadar çıkmaz,s3 ü zaten kullanmışsın. iphone5 al.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Talip sürekli konu açmak yerine eski konularını güncelleyebilirsin. Benim gördüğüm bu en az 5.konu kardeşim.. Onex+ o zamana kadar çıkmaz,s3 ü zaten kullanmışsın. iphone5 al.

o konuları Nasıl Hortlatabilirim Necati ?,kilitlettim çoğunu :oke:

one x+ çıkmazsa one x dediğim gibi öyle bir tercihimde var hatta şunuda belirtiyim iphone 5 çok pahalı olursa 4s alma şansıda var :oke:

MoonLife01

MoonLife01

Üye
Galaxys3 kullanmışsan, İphone 4 sana cok kücük gelir ekranı olsun ekran kullanımı olsun.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

o konuları Nasıl Hortlatabilirim Necati ?,kilitlettim çoğunu :oke:

one x+ çıkmazsa one x dediğim gibi öyle bir tercihimde var hatta şunuda belirtiyim iphone 5 çok pahalı olursa 4s alma şansıda var :oke:

4s in 5 ten bir eksiği yok zaten 5 bir ara model sanırım 5s de güzel birşey çıkar ortaya çıkmazsa :apple: için işler kötü zaten.. valla android kullandın diye ben 5 dedim ama 4s in ekranı sana çok çok küçük gelir tat alamazsın one x de alabilirsin ben bunların arasında kalsam one x alırım ama demin senin için yorumladım ben.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

4s in 5 ten bir eksiği yok zaten 5 bir ara model sanırım 5s de güzel birşey çıkar ortaya çıkmazsa :apple: için işler kötü zaten.. valla android kullandın diye ben 5 dedim ama 4s in ekranı sana çok çok küçük gelir tat alamazsın one x de alabilirsin ben bunların arasında kalsam one x alırım ama demin senin için yorumladım ben.

:tşk:sağol,4s'in ekranı biraz ufak birde şekil itibariyle 5 daha iyi duruyor + 5 in 1 GB rami ve A6 İşlemcisi var o yüzden 5 dedim zaten ama ios'u hiç bilmiyorum işte halk arasında iPhone'lar çok böyle el üstünde tutulur ama kimiside android telefonlar daha iyi diyor ne biliyim işte bu konuyu açmamın asıl amacıda buydu zaten :oke:

sen ios kullandın mı ? nasıl dı ? androidde yapabildiğin neleri yapamıyordun veya iosta yapıpta androidde ne yapılamıyor diyim :)

- - - Eklendi - - -

bu arada iphone 5s'in kasası 5 ile %99,9 bence aynı olur :evet:

- - - Eklendi - - -

birde hani daha önce yurt dışından iphone getirtmedik,karşımıza sorun çıkar mı sizce mağazada falan getirenler ??

amcalu1

amcalu1

Üye
Çıkarsa One x+ al yoksa iphone 5 one x+ tegra 3 u tam performansla kullanacak quadrant standart tan:7520, antutu benchmarktan:14650
Puan alıyor ve beats audio, sense arayuzu, tasarım ve malzeme kalitesi de cabası

Why Always Me

Why Always Me

Üye
İphone 5 alamıyorsan Galaxy S3 al bence..4S 'in ekranı çok küçük zevk alamazsın o cihazdan ama eğer 5 alabiliyorsan al tabiki..Ben olsam 2 cihaz belirtirdim kafamda onlarda şunlar ; öncelikli olarak
1 ) İphone 5
2 ) Galaxy S3

3-4-5 gerek bile duymuyorum en iyi 2 cihaz bunlar.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
İphone 5 alamıyorsan Galaxy S3 al bence..4S 'in ekranı çok küçük zevk alamazsın o cihazdan ama eğer 5 alabiliyorsan al tabiki..Ben olsam 2 cihaz belirtirdim kafamda onlarda şunlar ; öncelikli olarak
1 ) İphone 5
2 ) Galaxy S3

3-4-5 gerek bile duymuyorum en iyi 2 cihaz bunlar.

sen s3 hastalığına yakalanmışsın :ehe :evet:

- - - Eklendi - - -

Çıkarsa One x+ al yoksa iphone 5 one x+ tegra 3 u tam performansla kullanacak quadrant standart tan:7520, antutu benchmarktan:14650
Puan alıyor ve beats audio, sense arayuzu, tasarım ve malzeme kalitesi de cabası

orası öyle işte dediğim gibi asıl cihazlar one x+ ve ip5

- - - Eklendi - - -

bu arada yorumlarınız için çok teşekkürler :tşk:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
valla Talip ios bana göre biraz sıkıcı bir arayüze sahip ama kullandıkça keyif alabilirsin jailbreak yaptığında androidde yaptığın herşeyi yapabilirsin ve bir oyun için yok apk yok sd bilmem ne hiç uğraşmazsın cydia dan çat çat yüklersin.

Why Always Me

Why Always Me

Üye

sen s3 hastalığına yakalanmışsın :ehe :evet:

- - - Eklendi - - -

orası öyle işte dediğim gibi asıl cihazlar one x+ ve ip5

- - - Eklendi - - -

bu arada yorumlarınız için çok teşekkürler :tşk:

Zorla al demiyoruz kardeşim gerçekleri söylüyoruz İphone 5 alabiliyosan al alamıyorsan S3 yani bunun daha ötesi yok..Sende konu açma hastalığına yakalanmışsın aynı şeyleri hergün günlerce söylüyoruz burda arkadaşın da dediği gibi en az 5 konu var aynı konular..Yorumları dikkate almıyorsan neden konu açıyorsun ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
One X+ olmadı One X al derim ben.Hem SIII'ten dah başarılı cihazlar hemde Sense arayüzünün zevkini almış olursun :) Benim oyun One X+ ya da One X'ten yana bu yüzden.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Zorla al demiyoruz kardeşim gerçekleri söylüyoruz İphone 5 alabiliyosan al alamıyorsan S3 yani bunun daha ötesi yok..Sende konu açma hastalığına yakalanmışsın aynı şeyleri hergün günlerce söylüyoruz burda arkadaşın da dediği gibi en az 5 konu var aynı konular..Yorumları dikkate almıyorsan neden konu açıyorsun ?

geçenki konuda one x+'ya dair hiçbir bilgi yoktu kimisi çift çekirdekli olacak falan bile diyordu ama kesinleşti ve one x in abisi oldu + iPhone 5 tanıtılmamıştı :oke: o yüzden yeni konu açma gereği duydum :evet:

zorla al demiyorsun biliyorum ben seni aşağılamak amaçlı falan söylemedim ona her yerde s3'ü övüyorsun o yüzden şaka manasında söyledim :oke:

- - - Eklendi - - -

One X+ olmadı One X al derim ben.Hem SIII'ten dah başarılı cihazlar hemde Sense arayüzünün zevkini almış olursun :) Benim oyum One X+ ya da One X'ten yana bu yüzden.

iphone 5 ?

- - - Eklendi - - -

valla Talip ios bana göre biraz sıkıcı bir arayüze sahip ama kullandıkça keyif alabilirsin jailbreak yaptığında androidde yaptığın herşeyi yapabilirsin ve bir oyun için yok apk yok sd bilmem ne hiç uğraşmazsın cydia dan çat çat yüklersin.

arayüz problem değil aksine daha çok hoşuma gidiyor widgetsiz arayüzler :evet:

jb yapmak kolaymı peki riskleri var mı ?
daha sonra yurt dışından hiç iphone getirtmedim alırken bir şeye dikkat edilmesi gerekir mi ? gerekirse neler ?
Harita Uygulaması sorunluymuş onun bir çözümü var mı mesela android'e TomTom yüklenebiliyor onlara yüklenebiliyor mu ?
cyda ile installous arasında ne gibi farklar var ?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

geçenki konuda one x+'ya dair hiçbir bilgi yoktu kimisi çift çekirdekli olacak falan bile diyordu ama kesinleşti ve one x in abisi oldu + iPhone 5 tanıtılmamıştı :oke: o yüzden yeni konu açma gereği duydum :evet:

zorla al demiyorsun biliyorum ben seni aşağılamak amaçlı falan söylemedim ona her yerde s3'ü övüyorsun o yüzden şaka manasında söyledim :oke:

- - - Eklendi - - -

iphone 5 ?

- - - Eklendi - - -

arayüz problem değil aksine daha çok hoşuma gidiyor widgetsiz arayüzler :evet:

jb yapmak kolaymı peki riskleri var mı ?
daha sonra yurt dışından hiç iphone getirtmedim alırken bir şeye dikkat edilmesi gerekir mi ? gerekirse neler ?
Harita Uygulaması sorunluymuş onun bir çözümü var mı mesela android'e TomTom yüklenebiliyor onlara yüklenebiliyor mu ?
cyda ile installous arasında ne gibi farklar var ?

arada farklar yok aynı şey istediğini kullan,harita için google maps ve ya nokia maps yükleyebilirsin.. yurtdışından getirtirken bişeye dikkat etmen gerekmez getir kaydını yaptır kullan.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

arada farklar yok aynı şey istediğini kullan,harita için google maps ve ya nokia maps yükleyebilirsin.. yurtdışından getirtirken bişeye dikkat etmen gerekmez getir kaydını yaptır kullan.

nokia maps derken ? apple'da öyle birşey mi var yahu :allalla: varsa ne güzel,hani en son ios 6'da apple harita uygulamalarını biraz kısıtlamıştıya onu demek istedim :evet:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

nokia maps derken ? apple'da öyle birşey mi var yahu :allalla: varsa ne güzel,hani en son ios 6'da apple harita uygulamalarını biraz kısıtlamıştıya onu demek istedim :evet:

kısıtlamayı kaldıracak kendi harita rezilliğinden dolayı :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

kısıtlamayı kaldıracak kendi harita rezilliğinden dolayı :D

kaldırdı diye biliyorum ama internet üzerinden erişime izin verdi şuanda sadece öyle biliyorum yani ?

- - - Eklendi - - -

haberi görünce " Tim Cook Özür Diledi " yazıyordu bende Tim Çok Özür Diledi sandım ilk önce :ehe

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
aynen öyle birşey işte ama jb ile yüklersin sanırım :hmmm

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Bilmiyorum bence Iphone 5 alınası bir model değil.Apple beni çok şaşırttı Iphone 5 ile.Ayrıca ekranı çok küçük heleki benim gibi Galaxy Note kullanıp ona ideal boyut diyen birisi için :kıskıs: Bir zamanlar nasıl Iphone kullanıyormuşum aklım almıyor.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Bilmiyorum bence Iphone 5 alınası bir model değil.Apple beni çok şaşırttı Iphone 5 ile.Ayrıca ekranı çok küçük heleki benim gibi Galaxy Note kullanıp ona ideal boyut diyen birisi için :kıskıs: Bir zamanlar nasıl Iphone kullanıyormuşum aklım almıyor.

:bilmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...