iPhone 5'te Kamera Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
iPhone 5'te Kamera Problemi
Apple'ın yaklaşık iki hafta önce tanıttığı iPhone 5'inde sorunlar çıkmaya devam ediyor. Bu kez cihazın kamerasında yaşanan problemlerden dolayı Apple'ın başı ağrıyacak gibi görünüyor.

iPhone 5 tanıtıldı ama hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. İlk haftasında 5 milyonluk satış rakamına ulaşan yeni nesil akıllı telefon iPhone 5'in bu kez kamerasında ciddi bir problem olduğu belirtiliyor.

Problem ise çekilen fotoğraflarda pembe bir renklenmenin oluşması. Birazdan göreceğiniz fotoğraflardan daha rahat anlayabileceğiniz gibi, iPhone 5 ile çekilen fotoğraflar her zaman olmasa da arada sırada pembe bir renklenme ile mahvolabiliyor.

Bu problemin ise iPhone 5'in kamerasını korumak amaçlı kullanılan safir camdan dolayı kaynaklandığı iddia ediliyor. Bir başka iddia ise kameranın ışık algılayıcısının fazla ışıkla dolması. Bakalım Apple bu konuyla ilgili nasıl bir çözüm üretecek?

Ayrıca iPhone 5 ile birlikte gelen Lightning kablosunun da USB kısmında problemler olduğu ve bilgisayara taktığınız USB'nin çıkarılamadığı da gelen haberler arasında. Yani Lightning ile problem yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz diyebiliriz çünkü birçok insan bu durumdan şikayetçi olmaya başladı bile.

Kaynak: SDN

• Beğen
Tepkiler: MoonLife01

papakudioflu

papakudioflu

Admin
konu acilmişken soyluyeyim. O meşhur lightining kablosunda da bir chip var. Alanlar gozu gibi korusun:D

• Beğen
Tepkiler: Nextman
kmesne

kmesne

Üye
İyide ışıklı ortamlar 808 de bile renk kaymaları olabilir normal kameralar da bile ışıklı ortamlarda renk kayması siyahlaşma oluyor

Fakat Lumia 920 nin kamerasına bayıldım bence 808 den daha iyi bir kamera

• Beğen
Tepkiler: XeonTR
PriZm

PriZm

Üye
Galaxy S'inde resmin tam ortasında ışığa karşı çekildiğinde hafif pembelik oluyor.ama burdaki pembeleşme epey fazla.

R.A.M

R.A.M

Üye
İphonum olsunda kamerası problem değil :D

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
İlginç bir durum. Bu resimler iphone5 e mi aitmiş :S

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Galaxy S'inde resmin tam ortasında ışığa karşı çekildiğinde hafif pembelik oluyor.ama burdaki pembeleşme epey fazla.

S2'dede var beyaz bir zemine tutulduğunda daha net gözüküyor.Programla aştım ben bu hatayı görünce sinirim bozuluyordu :D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İphonum olsunda kamerası problem değil :D

Yanlış bir düşünce. Ben böyle pahalı bir cihaza para vereceksem en küçük hatasını bile değerlendirirdim. Kamerası olmasa bile almak isteyeceksiniz nerdeyse :ehe

avcitalip

avcitalip

Üye
s2'de de var deniliyordu ama ben hiç karşılaşmadım bence bu haberler fake olabilir :oke:

- - - Eklendi - - -

bu fotolar ip5 ile çekilmiş olmayabilir olsa bile kesin resimlerde oynama var bunu resmi bilgisayarınıza kaydedip sağ tıklayıp özellikler'e girip özet'e tıklayıp görebilirsiniz ip5 ile ilgili hiçbirşey yazmıyor oysaki ip5 ile çekilmiş denilen fotolarda en ince detayına kadar özellikleri yazıyordu + o fotolarda böyle bir problem yoktu bence çamur :oke:

MrExpert

MrExpert

Üye
Evet satılmaya başlandığı günden beridir her şeyine kusur bulunuyor...

MaxipmaN

Üye
tipten kaybediyo ondandır :D

Bluetoooth

Bluetoooth

Üye
s2'de de var deniliyordu ama ben hiç karşılaşmadım bence bu haberler fake olabilir :oke:

- - - Eklendi - - -

bu fotolar ip5 ile çekilmiş olmayabilir olsa bile kesin resimlerde oynama var bunu resmi bilgisayarınıza kaydedip sağ tıklayıp özellikler'e girip özet'e tıklayıp görebilirsiniz ip5 ile ilgili hiçbirşey yazmıyor oysaki ip5 ile çekilmiş denilen fotolarda en ince detayına kadar özellikleri yazıyordu + o fotolarda böyle bir problem yoktu bence çamur :oke:

katılıyorum

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dünyada 2 türlü telefon çok fazla şikayet alır:

1) Pahalı telefonlar
2) Fiyat/performans oranı çok yüksek telefonlar.

Aslında bu bütün teknolojik cihazlar için geçerli :oke:

Nedenlerine gelince;

1) Pahalı telefonlar, pahalı olduğu için her yönünün kusursuz olması beklenir.
2) Fiyat/performans oranı çok yüksek telefonlar ise, çok fazla kullanıcı kullandığı için olmadık yönlerini bile eleştirmeye başlarlar.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
avcitalip

avcitalip

Üye
Dünyada 2 türlü telefon çok fazla şikayet alır:

1) Pahalı telefonlar
2) Fiyat/performans oranı çok yüksek telefonlar.

Aslında bu bütün teknolojik cihazlar için geçerli :oke:

Nedenlerine gelince;

1) Pahalı telefonlar, pahalı olduğu için her yönünün kusursuz olması beklenir.
2) Fiyat/performans oranı çok yüksek telefonlar ise, çok fazla kullanıcı kullandığı için olmadık yönlerini bile eleştirmeye başlarlar.

kesinlikle ama bunlar kul yapısı sonuçta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt