Android Telefonda Swap alanı oluşturma(RAM yükseltme) +200mb kadar artış

Sponsorlu Bağlantılar

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
Android Telefonda Swap alanı oluşturma(RAM yükseltme) +200mb kadar artış
Kolay yoldan ext2 alanı oluşturmayı anlatacagım.Gidipte mini tool partition cart curt uğraşmassınız.Söy iklerimi harfiyen uygulayın ve dikkat edin.

Öncelikle umuzda CWM recovery yüklü olması gerekiyor.

1-Telefonunuzu kapatın.
2- kısma power ile recovery menüyü açalım.
3- Ses kısma ve açma tuşları ile advanced seçeneğine gelip kamera tuşu ile tıklıyalım.
4-Adcanced sekmesine girdikten sonra, partition Sd storage'yi seçiyoruz.
5-Karşımıza miktarlar çıkıyor ( 256,512 mb) Gibi.
6-Ext 2 alanını kaç miktar olarak belirlemek istiyorsanız seçin,karar sizin.
7-2.ci bir seçenek çıkacak ilk çıkanın aynısını tekrar seçin.
8- Bekleyiniz kendisi ext2 alanını yaratıcaktır az bekleyiniz.
9-Geri tuşuna basıp, reboot system yapıp telefonu açıyoruz ve ext2 alanımız yaratılmış oluyor.

Not: Hafıza kartı biçimlendirilecektir, işleme başlamadan önce önemli dosyalarınızın yedeğini alınır.

Cwm recovery kurulan her telefonda işe yarıyor

Swap alanı Yaratma "$£L!M54" Arkadaşımızın anlatımı ile.

Swap alani olusturmak icin
ilk mesajdaki adimlari uyguladiktan sonra A2SdGui uygulamasini aciyoruz. altta bizden 1-100 arasi swap deĞeri istiyor..İstediginizi yapin ben 100 yaptim.

Ext bölümünü swap alanindan büyük yaptisaydiniz Dalvik bölümünü benim gibi yapabilirsiniz yada istediginiz gibi..

Burada görüldüğü gibi swap taki bos kisim toplam ram'a dahil ediliyor.hEPSİ BU :d
[/B]
2.Yol (daha uğraşlı ama daha kesin ) :D
---------------------------------------------------------------------------------
...............2014 Düzenleme.......

MiniTool Partition Programı ile Hafıza Kartında ext Alanı Oluşturma
Arkadaşlar uzun zamandır yokum konuyu düzenledim türlü sitelerden alıntı yaparak konuyu tekrar oluşturdum bu yöntem daha kesindir. Öncelikle Hafıza Kartını KESİNLİKLE Yedekliyoruz. Çünkü Bu İşlem Sonrası Tüm Verileriniz Silinecek.

1. İlk Olarak Programımımızı Aşağıdaki Linkten İndiriyoruz.

2. Ben Şu Anda 2GB Lık Hafıza Kartında 500MB Alan Oluşturmayı Anlatacağım.

3. Öncelikle Hafıza Kartı Seçili Olduğu Halde Delete Butonuna Basarak Hafızayı Sıfırlıyoruz.

4. Daha Sonra Gene Hafıza Kartı Seçili Olmak Koşuluyla Create Butonu İle 1.5GBlık Bir Alanı Primary – FAT32 İle Biçimlendiriyoruz.

5. Sonra Kalan 500MB Lık Alanı İse Gene Create Basarak Primary – Ext4

6. Son Olarak İse Apply Diyerek Bu Ayarları Uyguluyoruz. Bu İşlem Duruma Göre 5-10dk Sürecektir.

Kolay Gelsin... Yapamayana Yardımcı Olurum... Maxicep ailesi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Gönüldaş, boniiipp, sergen alkan ve 11 diğerleri

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
yok mu teşşekür

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: panpalar
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler faydalı bir bilgi

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
kendimki 1 gb rama sahip canavar yaptım resmen :D

cukuleaks

Üye
Ben partition sd carddan urastim nawyde sahit benim hafiza kart kabul.etmedi swap alanini. Acaba bunla olurmuki?

- - - Eklendi - - -

Mini partition tools wizard onla urastim olmadi

PriZm

PriZm

Üye
kendimki 1 gb rama sahip canavar yaptım resmen :D
bunun gerçek ramin yerini tutmayacağını biliyorsun değilmi?
Ben partition sd carddan urastim nawyde sahit benim hafiza kart kabul.etmedi swap alanini. Acaba bunla olurmuki?

- - - Eklendi - - -

Mini partition tools wizard onla urastim olmadi
bununla olur ama manuel olarak oluşturulan swap partitionundaki performansı göremezsin

PriZm

PriZm

Üye

cukuleaks

Üye

yanlış bilmiyorsam bizim telefonlardaki ramler (S2,S3 hariç.onlarda DDR2 ram var) class 10 micro sd kartlardan 50-60 kat daha hızlı :)
Sence bu swapı yapmalımıyım ali ? Birde benim telefonda oyunları alta alınca direk kapatıyor. Sebebi ne bilmiyorum....

PriZm

PriZm

Üye

Sence bu swapı yapmalımıyım ali ? Birde benim telefonda oyunları alta alınca direk kapatıyor. Sebebi ne bilmiyorum....
LMK değerlerini agrasif olmayan bir seçeneğe ayarla.multitaskingde epey iyileşme oluyor.üstüne swap olduğu zaman smart taskbar ile symbian multitaskından farkı kalmıyor :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Şimdi tam olarak swap şu anlama mı geliyor arka planda çalışan uygulamaların cache dosyaları swap alanındamı çalışıyor?

PriZm

PriZm

Üye
Şimdi tam olarak swap şu anlama mı geliyor arka planda çalışan uygulamaların cache dosyaları swap alanındamı çalışıyor?
Swap tam olarak windowstaki sanal bellek ile aynı olarak çalışıyor.

eğer ramde yeterince boş yer varsa arka plandaki uygulama ramde tutuluyor.eğer aazalmaya başlarsa ramden swap alanına taşınmaya başlıyor.ama uygulamanın çalışmaya devam edebilmesi için küçük bir kısmının ramde çalışır vaziyette kalması şart.
120 mb ram yiyen bir uygulama swap bölümüne taşındığında ramde tutulan kısmı max 10 mb oluyor :)

badmus

badmus

Üye
galaxy s3 te ap2sdgui rootsuz olarak goruyor telefonu. root yapilmis ve izinler verilmis.

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
yüklediğin rom otomatik olarak kapatmaya ayrlamşıtrır

- - - Eklendi - - -

bendede ayını sorun oldu

fatih54102

fatih54102

Üye
iyide ext2 eskidi ext4 desteklemiyor mu android?

panpalar

panpalar

Üye
    Konu Sahibi
eed kernele göre değişiyor

Black

Black

Üye

Swap tam olarak windowstaki sanal bellek ile aynı olarak çalışıyor.

eğer ramde yeterince boş yer varsa arka plandaki uygulama ramde tutuluyor.eğer aazalmaya başlarsa ramden swap alanına taşınmaya başlıyor.ama uygulamanın çalışmaya devam edebilmesi için küçük bir kısmının ramde çalışır vaziyette kalması şart.
120 mb ram yiyen bir uygulama swap bölümüne taşındığında ramde tutulan kısmı max 10 mb oluyor :)
Beyin bedava :muha::muha:

• Beğen
Tepkiler: tifazcik

Üst Alt