Üniversiteli abilerim gelin...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
Üniversiteli abilerim gelin...
Size bir şey danışacağım.

Ben eşit ağırlık bölümü öğrencisiyim. 11'deyim. Bölümüm eşit ağırlık olmasına rağmen ben son sene özel ders alıp sayısal olarak sınava girmek istiyorum. istediğim bölüm itü- uçak ve uzay bilimleri fakültesi- meteoroloji mühendisliği. taban puanı 417. Sizce son sene fen derslerinden özel ders alsam, düzenli çalışıp test çözsem bu puanı alabilir miyim?

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Hiç görmediğin, tanımadığın fizik-kimya-biyoloji derslerini 4 seneye sığdıramayan milli eğitimin yanı sıra sen bunu 1 seneye sığdırmak istiyorsun.Vallahi düşünce güzel de uygulaması çok zor.: )

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
ha bu arada puan türü mf-4 müş yani hangi dersten fazla yapmam gerek

- - - Eklendi - - -

Hiç görmediğin, tanımadığın fizik-kimya-biyoloji derslerini 4 seneye sığdıramayan milli eğitimin yanı sıra sen bunu 1 seneye sığdırmak istiyorsun.Vallahi düşünce güzel de uygulaması çok zor.: )

yani bu fikri kafamdan atmalı mıyım

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Atmayı bırak kazımalısın.

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
417 filan çok zor metin :l

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Gercekten çalışırsan her şeyi elde edebilirsin :)

anılbaran

anılbaran

Üye
Test çözerek hiç bi yere giremezsin dostum ki bunun altına imzanı atarım.Test çözme olayını daha öğrencilerin bir çoğu neden çözdüklerini bile bilmiyolar.Okul işlerinden emekli olmuş birisi olarak sana diyebilirim ki sayısal falan deme sakın bu saatten sonra yani bir de ona kafa yorma eşit alanında kendini geliştir.Yoksa iler de çok üzülebilirsin.

Ama diyosan yok ben ille de sayısal falan diyosan piskolojim çok iyi diyorsan şansını dene .

Tabi çook çalışman lazım ve zehir gibi bir hafıza gerekiyor :)

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
Gercekten çalışırsan her şeyi elde edebilirsin :)

:hmmm

- - - Eklendi - - -

Test çözerek hiç bi yere giremezsin dostum ki bunun altına imzanı atarım.Test çözme olayını daha öğrencilerin bir çoğu neden çözdüklerini bile bilmiyolar.Okul işlerinden emekli olmuş birisi olarak sana diyebilirim ki sayısal falan deme sakın bu saatten sonra yani bir de ona kafa yorma eşit alanında kendini geliştir.Yoksa iler de çok üzülebilirsin.

Ama diyosan yok ben ille de sayısal falan diyosan piskolojim çok iyi diyorsan şansını dene .

eşit ağırlıkta adam akıllı güzel bölüm yok ki

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Ben de TM mezunuyum ama yakınmıyorum iyi kötü okuyorum nolacak yahu : )
İş kendini geliştirmeye bakar.Sosyal aktiviteler-Erasmus-üniversitede dereceler bunlar lazım .

Metin MF

Metin MF

Üye
    Konu Sahibi
:ah keşke en başından sayısal bölümü seçseydim

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Şirinleri bile görebilirsin

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ben sözel mezunuyum ama iktisat yani matematik bölümünü burslu okuyorum :D üstelik ders dili İngilizce :D

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
TM bölümü olman aslında faydan Sözel felan olsaydın matematikte bilmicektin. Şimdi matematiği biliyorsun ve MF-4 ten yerleşeceğin için senin için ne önemli ders FİZİK tir. Sonra kimya sonra biyoloji. Biyoloji zaten ezber ezberine güveniyorsan bu yola başvur. Adam gibi çalışacağın tek ders fiziktir. Bİrde kimyanın organik kimya kısmını bilsen yeterli.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ben sözel mezunuyum ama iktisat yani matematik bölümünü burslu okuyorum :D üstelik ders dili İngilizce :D

TM bölümü olman aslında faydan Sözel felan olsaydın matematikte bilmicektin. Şimdi matematiği biliyorsun ve MF-4 ten yerleşeceğin için senin için ne önemli ders FİZİK tir. Sonra kimya sonra biyoloji. Biyoloji zaten ezber ezberine güveniyorsan bu yola başvur. Adam gibi çalışacağın tek ders fiziktir. Bİrde kimyanın organik kimya kısmını bilsen yeterli.
Hmmm :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Bilkent burslu yazılım mühendisliğini 10 puan ile kaçırmıştım bir ona yanarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt