Muslera'ya büyük onur! İşte Dünyanın en iyi 10 kaleci listesi!

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Muslera'ya büyük onur! İşte Dünyanın en iyi 10 kaleci listesi!

İngiltere'nin en prestijli gazetelerinden Daily Telegraph, "Dünyanın en iyi kalecileri" başlığı altında bir araştırma yayınladı. Galatasaraylı Muslera da bu listede yer aldı ve birçok önemli ismin önünde kendine yer buldu.

İşte Muslera'nın de yer aldığı "Dünyanın en iyi 10 kalecisi" listesi

1- Iker Casillas (Real Madrid ve İspanya)

2- Gianluigi Buffon (Juventus ve İtalya)

3- Victor Valdes (Barcelona ve İspanya)

4- Maarten Stekelenburg (Roma ve Hollanda)

5- Petr Cech (Chelsea ve Çek Cumhuriyeti)

6- Fernando Muslera (Galatasaray ve Uruguay)

7- Joe Hart (Manchester City ve İngiltere)

8- Christian Abbiati (AC Milan)

9- Manuel Neuer (Bayern Münih ve Almanya)

10- Julio Cesar (Queens Park Rangers ve Brezilya)

• Beğen
Tepkiler: India ve haltie

WaLLcoT

WaLLcoT

Üye
Muslera :)

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Valdes'in oldugu bi listede Volkan'ı göremezsin bunu herkes biliyor Volkan Musleradan daha iyi tartısma yaratmaya gerek yok.
Bunu süper final ve milli maçlarda da gördük.Geçtigimiz senelerde de Fenerbahçenin en saglam hattı ve adamlarından biriydi.Muslera takım iyiyken iyi ama pozisyon verildiginde golü yer.Üst düzey bi maç kurtarıcı degil en azından Volkan kadar ve bu liste 2010 dünya kupası performanslarına göre hazırlanmıs belli.Dünyanın en iyi kalecisi o dönemlerde çöküntüde olan Gs'a gelcek degil.Gerçekçi olalım.

• Beğen
Tepkiler: hmgurbuz2
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
gerçekci olalım adam 15 maçta gol yemedi geçen sezon :hmmm adam açıklıyor benden daha iyi diye siz daha neyin kafasındasınız anlamıyorum mütevazı falan değildi

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Futbolcu dedigin Mütevazi olucak ben daha iyiyim demesi abes kaçmazmıydı sence?
O soruyu sormak zaten tam bi ahmaklık.Alex'e hergün Sen mi bilmem ne mi soruları geliyo Alex'in cevabı son derece mütevazi.
Son derece tarafsız bakıyorum ben olaya.Muslera'yı severim çok sıcak kanlı birisi iyi de kaleci ama Volkan daha iyi.
Muslera'nın iyi ya da kötü olması bana bisey kazandırmaz ben takımın durumuna bakıyorum oyunculara degil ve evet Muslera geçen sene parladı çünkü Gs geçtigimiz sezon Fb'den daha iyi top oynadı ve o da bunun meyvesini yedi.

• Beğen
jackalmami

jackalmami

Üye
Tartışmanıza hiç katılmaya gerek duymadan; Buffon'un aşşağılarda olması beni şaşırttı. Valdes'in olması da aynı. Benim kafamdaki sıralamayla pek uyuşmamış :ehe

HakaN-06

HakaN-06

Üye
volkan musleradan iyi dedin ya ne diyim sana gökhan

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
volkan musleradan iyi dedin ya ne diyim sana gökhan

Tabi penaltı kurtardı di mi la :zzz:

Yapmayın sunu güncel yorumcular.Volkan Portekiz maçında kurtarınca bisey diyen oldu mu?
Hem olm bu benim görüsüm lan
:sahan: a little respect..!

osicik

Üye
buffon ve casillas süper bence sonrada muslera ve volkan gelebilir ama öncelikle avrupa maçlarında artış olması gerekir..
bu arada bu akşam semih i tebrik ederim tek kelimeyle müthişti adam puyolları ferdinandları solladı nerdeyse inş. satılmaz :ehe

• Beğen
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Türkiye ligini dikkate almıyorlardır belki de ...
Muslera avrupa da lazio da oynadığı zamanlar da göz önüne bulunduğu icin böyle bence ...

Kesinlikle volkan daha iyi bir kaleci ... Bunu tarafsız söylüyorum ...

• Beğen

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Ben Beşiktaşlıyım.Dolayısıyla tarafsız bir yorum yapacağım.

Muslera,kalesinde güven veren refleksleri çok kuvvetli bir oyuncu.

Demirel,daha iri ve hantal görünmesine rağmen refleksleri bana göre Muslera'dan daha iyi olan fakat gözümle gördüğümü söylüyorum o kadar güven vermeyen bir kaleci.Her an bir hata yapacakmış gibi duruyor.Özellikle karambol anlarında tutacağı adamı,gelen oyuncuları seyrek de olsa göz önünden kaçırıyor dikkati dağılıyor ve bunu ilk golü yedikten sonraki pozisyonlarda yapıyor.

Yine de tartışmasız Türkiye'nin en iyi iki kalecisi ve tabiki dünyanın sayılı kalecilerinden ikisine sahibiz.

Bunun farkını Uefa Kupası ve Şamp.Ligi Kupası'ndaki diğer grup maçlarında göreceğiz inşallah.Galatasaray'a da Fenerbahçe'ye de Avrupa'da başarılar.

• Beğen
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Kaleci dediğin biraz da fizikli olmalı muslera'nın daha doğrusu Gs nin çok pozisyon verdiğini söyleyen var mı ? Hepsini geçtim Arena'daki 2-1 lik maçı hatırlatırım.Bunları geçtim Volkan gibi topa uzanan var mı gerçekçi olalım biraz bence Muslera gelişmeye açık ama Volkan daha önde bana göre. :)

• Beğen
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye ligini dikkate almıyorlardır belki de ...
Muslera avrupa da lazio da oynadığı zamanlar da göz önüne bulunduğu icin böyle bence ...

Kesinlikle volkan daha iyi bir kaleci ... Bunu tarafsız söylüyorum ...

dünyanın diyoruz abi ingilere ispanya italya fransa liglerinden kaleciler var

haltie

haltie

Üye
Musleranın milli takm performansıda oldu o yüzden listededir yoksa sadece Türkiye ligindeki başarısı etkilemez sıralamayı.

Volkan mı Muslera mı derseniz ikisininde çok fazla artısı.İkiside çok iyi kaleci.

Ama volkan bir adım önde takımdaşlık adına bir lider gibi saha dışında bile fenerbahçeliliğini sürekli gösteriyor o olmasa fenerbahçe çok zorlanırdı bu süreçte ve çokta iyi bir kaleci çok fazla ipten almıştır takımı.

Muslere kalecilik pozisyonu için çok genç önünde uzun yıllar var ama görünen o ki iyi bir kaleci olarak yoluna devam edecek.

Bir takımda kaleci çok önemli bence biz bile halısahada maç yaparken kalecinin saçma sapan bir gol yemesi bütün düzeni bozuyor herkes sapıtıyor.Beşiktaşın yıllarca en büyük eksiğide kaleci oldu ne rüstü ne hakan ne cenk başarılı olamadı.mc gregor izlediğim kadarıyla çok daha oturaklı.lafın özü kaleci önemli aga:D

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Musleranın milli takm performansıda oldu o yüzden listededir yoksa sadece Türkiye ligindeki başarısı etkilemez

nasıl etkilemez be abi adam 18 19 maç gol yemeden bitirdi kolay bişeymi dün akşamki yaptılarıda ortada

haltie

haltie

Üye
Etkiler ama tamamen etkilemez volkanda girer bence bu listeye musleranın ardında kalır ama girer volkanı yabana atamayız hiç sevmem bak nefret ederim ama hakkını vermek lazım iyi kaleci

osicik

Üye
baktığın açıya göre değişir mesela kim daha iyi dersen ben muslera derim ama gs-fb için kim daha iyi dersen volkan derim çünkü TÜRK yabancı kontenjanından kullanmıyor...:oke:

jackalmami

jackalmami

Üye
daha iyi kaleciden maksatınız en iyi performanslarıysa, tabii ki volkan daha iyi muslera'dan. Maalesef bu şekilde iyi kaleci seçilmez. Kaliteli kaleci demek; güven veren, sürekli konsantre olan, pozisyonları iyi süzebilen, refleksi sağlam olan vs. Kaleci demektirir. Bu şekilde ele alırsak muslera volkan'ı 3'e-4'e katlar. Zira volkan, kimseye güven veremez. Bana şu ana kadar vermedi açıkçası. Hep içimde acabaları barındırdı. Konsantre olamıyor ki adam. Tamam... Her insan hata yapabilir ama, bu kadarda olmaz. Aşırı agresif bir kaleci. Kim bilir içinden kimlere küfrediyor ki(:D) bir türlü kendini veremiyor maça. Böyle bir kaleciyi de dünyanın en iyi kalecileri arasında göstermek bence fanatikliktir. Ya da yukarıda bahsettiğim şekilde yanlış kaleci seçimi yapmaktır.

haltie

haltie

Üye
O degilde volkan iki sn önce ne top çıkardı maçın ilk saniyeleri o refleks neydi öyle, beşiktaşlıyım ama gurur duydum konu neydi ya ha en iyi kaleciler

jackalmami

jackalmami

Üye
O degilde volkan iki sn önce ne top çıkardı maçın ilk saniyeleri o refleks neydi öyle, beşiktaşlıyım ama gurur duydum konu neydi ya ha en iyi kaleciler

Konuyu hatırlaman iyi olmuş. En iyi kurtarışlar değil çünkü :ehe