Muslera'ya büyük onur! İşte Dünyanın en iyi 10 kaleci listesi!

Sponsorlu Bağlantılar

haltie

haltie

Üye
Ben çok iyi hatirliyorum ama oda kendini hatirlatti.

Ben beşiktaşlıyım hem volkan hemde musleranin iyi bir kaleci oldugunu cenk ve hakanin ise kötü kaleciler olduğunu söyleyecek kadar tarafsızım musleranin o listede olması doğrudur ama volkanda kendini kanıtlamis bir kaleci hic sevmesemde o yüzden volkan ondan kötü diyemem tarafsız olmak gerek bence biraz

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
Musleraaaa :d

jackalmami

jackalmami

Üye
Ben çok iyi hatirliyorum ama oda kendini hatirlatti.

Ben beşiktaşlıyım hem volkan hemde musleranin iyi bir kaleci oldugunu cenk ve hakanin ise kötü kaleciler olduğunu söyleyecek kadar tarafsızım musleranin o listede olması doğrudur ama volkanda kendini kanıtlamis bir kaleci hic sevmesemde o yüzden volkan ondan kötü diyemem tarafsız olmak gerek bence biraz

Bende tarafsızım. Ve diyorum ki, volkan refleks olarak muslera'dan üstün. Belki de bu konuda casillas'la bile yarışabilir. Kaleyede çok yakışıyor zaten. Onun karşısında gol kaçıranların halini çok iyi anlıyorum. 7 m. Kaleyi insana 2 m. Gibi gösteriyor adeta. Fakat her şey bunlarla bitmiyor. Devamlılık ve konsantre çok önemlidir. iyi kaleciler bu şekilde seçilir. Konsantresizlik yüzünden oyunu da süzemiyor. şimdi de örneğini yaşadık zaten. Az daha içeri alıyordu valbuena'nın ortasına siyahi bir oyuncudan gelen şutu. :) Bu eksiklikleri yüzünden de muslera'dan iyi kaleci denilemez. Sadece bazı özellikleri üstün. Genel anlamda süper bir kaleci değil.

• Beğen
Tepkiler: haltie
benighted

benighted

Üye
volkan-muslera tartismasini gectim van der saar nasil musleradan sonra yazilmis anlamadim o adam bence casillastan hemen sonrasina yazilmali

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
Ben sıralamaya bakmam. Gördüğüm bana Volkanın musleradan 3-4 kat iyi olduğunu söylüyor. Kalecinin 15-16 maç gol yememeside beni ilgilendirmez eğer orta sahanız iyiyse önde basıyorsanız zaten defansa top gelmez kaleye hiç gelmez gelmeyincede adam nasıl gol yesin? Bana şöyle bi video gösterin Galatasaraydayken Musleranın kurtarışları ve Fenerbahçeli Volkan yapmış olduğu kurtarışları Karşılaştıralım. Volkan Seri penaltı atışlarında 3 tane art arda penaltı kurtarmış bir kalecidir. Maçın başından sonuna kadar baskı yediği bir maçta 20 küsür top çıkarmış kalecidir(galatasaray maçı) ama musleraya top 2 defa geliyor 2 side içeride. Duygusal davranmaya gerek yok Volkan mütevazi olduğu için dedi Muslera benden iyi diye Musleraya sorsalar zaten haysiyetli biriyse Volkan benden daha iyi der Hatta Ondan birşeyler bile öğrenebilirim DER! yapmayın bağnazlığa bu kadar gerek yok. Volkan = 2x Muslera

ismail

ismail

Üye
Tartışmaya nazaran

benim için çokta iyi olmasına gerek yok topu seri ve iyi şekilde oyuna soksun yeter :)

Ben Volkan'ı sevmem ama iyi kaleci.
Ama Muslera'ya daha çok güveniyom :D

çünkü shalke macı gözümün önünden gitmiyo.
ama volkanında çok güzel kurtarışları var :oke:
Herkes dikkatsiz demiş doğrudur. Dünkü macta saparanın topunu az daha içeri alıyodu.
Dikkatli olsa tutardı topu

ben Trabzonsporluyum :)
Bizim kalecilerimiz nerkeyse denk seviyedeler ve takımada yetiyolar :)

esokmen

esokmen

Üye
Volkan ülkemizdeki en iyi kaleci olabilir. Ama Muslera daha genç ve daha büyük işler başarmış durumda. Takım iyi olunca iyi diye bir şey yok bence. kurtarışları ortada.

halil_123_

Üye
anan muslera dünyanın 7 . kalecisi

Haluk.

Haluk.

Üye
Tabikide muslera , volkani 2 ye hatta 5e katlayabilir.Hepimiz biliyoruz bunu volkan kaledeyken güven vermiyor , mesela milli takım maçındı ne yapacagi belli değil saatli bomba gibi. Ah bakıyoruz güzel kurtarislir yapıyor. 5dk sonra salakca gol yiyor . Ama muslera? Tabiki güven veren bir kaleci neyi ne zaman yapacagi belli. Güveniyorum ve Muslera tabiki türkiyede volkan dahil en iyi kalecidir. Aksini düşünen varsa camdan atlasin derim başka bisey demem. Ve siz hala neyin kafasındasniz? argo icin k.b

Fernando Nestor MUSLERA <3

lolaman

lolaman

Üye
En iyi kaleci Volkan'dır bence.Türkiye de tabii ki.Muslera çok cılız kalıyor elleri gazetede gördüğüme göre 22 cm miş benim elim 24cm tamam belki eli büyük olan iyi kaleci olacak diye bir şey yok ama frikiklerde kafa toplarında falan el uzunluğu boy falan önemli oluyor ve Muslera burada geri kalıyor.Gel gelelim penaltılara volkan daha iyi şüphesiz o da Tecrübeden kaynaklıdır diye düşünüyorum yüzlerce penaltı görmüştür artık oyuncuların nereye atıcaklarını tahmin ediyordur fakat Muslera daha genç.Hem Volkan ağır bir sakatlıktan çıktı.Adam artık korkuyor pozisyonlarda.Volkan hem Ronaldo'nun yerden seken frikiğini hem penaltısını hemde karşı karşıya topunu çıkardı.Ama şu da var ki Akhisar maçında Gökhan Gönülün pasına vuramadı gelişine kaçırdı az daha gol yiyorduk direğin yanından sürterek çıktı top dışarı.Ama 2 kalecide benzer goller yiyor.Örnek:Alex'in Muslera'ya yolladığı 2-2 biten maçın 2. golünü atmıştı Muslera topu göremedi neredeyse.Selçukta Arenada'ki 1-2 yendiğimiz maçta bir gol atmıştı.Gerçi Volkan'ın Selçuğun golünde topa değdi bayağı ama etkili olamadı.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Volkan , muslera dan kat ve kat daha iyi kaleci . Bunun tartışması bile olmaz .