HTC'nin WP8'li Yeni Telefonları!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
HTC'nin WP8'li Yeni Telefonları!

Ve beklenen an geldi. Tarih 19 Eylül 2012...
HTC, piyasaya süreceği yeni WP8'li telefonlarını tanıtıyor.
İşte karşınızda WP8'li "HTC 8X" ve "HTC 8S"...

Her iki telefonun ekran camı Gorilla Glass...
8X modelindeki kamera One X'tekinin aynısı. Aynı çip, aynı sensör ve f/2.0 lens.
Tıpkı Lumia 920 ve iPhone 5 tanıtımında belirtildiği gibi, bu tanıtımda da telefonların düşük ışıkta yüksek kaliteli, az parazitli ve iyi netlikte çekimler yapabildiği belirtiliyor.

8X modelinin ön kamerası;
2.1 megapiksel. 1080p video çekme özelliğine, 88 derecelik görüş açısına ve f/2.0 lense sahip. (Diğer markaların ön kameralarının 3 katı görüş açısına sahip)

Telefonlarda aynı zamanda -daha önce sızan haberlerde belirtildiği gibi- Beats Audio özelliği yer alıyor.

8X modelinde ses kalitesi için özel amfi yer alıyor, böylece diğer telefonlara göre kulaklıklara daha yüksek ses gönderiliyor. Aynı kalite hoparlör için de söz konusu. Dinamik ayarlama özelliği ile yüksek ve kaliteli ses sunuluyor.

Bu telefonlar (8X ve 8S), daha önceki WP'li HTC modellerine göre daha geniş bir pazarda yani daha çok ülkede satışa sunulacakmış. Kasım'dan itibaren 50'den fazla ülkede 150'den fazla operatör aracılığıyla piyasada olacakmış.

HTC 8X: 1280x720 çözünürlükte 4,3 inç (342 PPI) Super LCD 2 dokunmatik ekran (Gorilla Glass), 1,5GHz çift çekirdekli işlemci (Snapdragon S4 chipset), 1GB RAM, 16GB dahili depolama alanı (hafıza kartı genişlemesi yok), 1800 mAh batarya, 4G/LTE ve NFC desteği.

HTC 8S: 800x480 çözünürlükte 4.0 inç Super LCD 2 dokunmatik ekran (Gorilla Glass), 1 GHz Snapdragon S4 işlemci, 512 MB RAM, 5 megapiksel kamera, 4G yok, ön kamera yok, hafıza kartı genişlemesi var....

HTC 8X Video:

[video=youtube;KLXXSVCYIEo]http://www.youtube.com/watch?v=KLXXSVCYIEo[/video]

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

man20

man20

Üye
gözümüz sende tatlım :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Heyecanla bekliyorum detayları.İnşallah istediğim gibi 4 çekirdekli tepe cihazı gelmiştir :eller:

- - - Eklendi - - -

Alttaki resimleri görünce bir an kendimi Lumia tanıtımında gibi hissettim.

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Biraz Lumia'yi Andiriyor ..

Insallah Kaliteli Bir Cihazdirrr ..

amcalu1

amcalu1

Üye
Tipsiz duruyor

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Bu Steve Ballimer'a gıcık oldum.Senin Nokia lansmanının dışında ne işin var be adam!Microsoft CEO'su ama hiç sevmedim bu işi...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
dort cekirdek cihaz yok malesef

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
8x dual core 1.5ghz s4 8s ise dual core1.0ghz. 8x 1gb ram 8s 512mb ram ile geliyor.
8x 4.3" 720p ekran ile geliyor.

• Beğen
erdgnblt

erdgnblt

Üye
çakma nokia :)

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Yok .. Alinmaz ..

HTC HTC Dediler .. Bumuydu HTC'nin Bombasi ..

Tipide Lumia .. Ozellikleride Lumia .. :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bekleyelim bakalim belki zenith de tanitilir ama bu iki cihaz lumia820nin rakibi olamaz.

_RYUK_

_RYUK_

Üye
ben cezbedîci bir tarafları göremedim.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Aslında bence 8X -kamera ve nokiaya özel uygulamaları saymazsak- Lumia 920'ye meydan okuyacak donanıma sahip.
İki telefon da donanım ve tasarım yönünden birbirine çok benziyor. Bazı yönlerden birbirlerine karşı artıları var. :hmmm Birazdan ekleyeceğim...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Aslında bence 8X -kamera ve nokiaya özel uygulamaları saymazsak- Lumia 920'ye meydan okuyacak donanıma sahip.
İki telefon da donanım yönünden birbirine çok benziyor. Bazı yönlerden birbirlerine karşı artıları var. :hmmm

o kamera one x'te kullanilan kamera ve lumia900 ile anca yarişiyordu bence kamerasi lumia920nin yaninda vasat kalir.

• Beğen
Tepkiler: n000k
famemonster16

famemonster16

Üye

o kamera one x'te kullanilan kamera ve lumia900 ile anca yarişiyordu bence kamerasi lumia920nin yaninda vasat kalir.

Bence de Lumia'da fotoğraftan istemediğin kişiyi çıkartabiliyorsun var mı ötesi :halay2:Htc'nin bence tek iyi yanı Beats Audio olması.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bu htc artik batarya konusunda sabikali kalicak galiba. Bu cihaza 1800mah batarya napsin biz lumia920nin 2000mah bataryasina az derken.

• Beğen
Tepkiler: n000k
msy2017

msy2017

Üye
ben de lumiaya benzettim biraz batarya 1800 niye 2000 filan olsaydı.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
bu htc artik batarya konusunda sabikali kalicak galiba. Bu cihaza 1800mah batarya napsin biz lumia920nin 2000mah bataryasina az derken.

Ekran Lumia'ya göre küçük olduğu için (ve telefonlarda asıl enerji tüketen faktör ekran olduğu için) bataryasının da Lumia'ya göre az olması normal kabul edilebilir.

HTC 8X: 4.3 inç ekrana 1800 mAh
Nokia Lumia 920: 4.5 inç ekrana 2000 mAh...

Tabi batarya ömrü, işlem hızı v.b özelliklerin asıl kıyaslama sonuçları performans testleri sonucunda belli olacaktır.
Bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Ekran Lumia'ya göre küçük olduğu için (ve telefonlarda asıl enerji tüketen faktör ekran olduğu için) bataryasının da Lumia'ya göre az olması normal kabul edilebilir.

HTC 8X: 4.3 inç ekrana 1800 mAh
Nokia Lumia 920: 4.5 inç ekrana 2000 mAh...

Tabi batarya ömrü, işlem hızı v.b özelliklerin asıl kıyaslama sonuçları performans testleri sonucunda belli olacaktır.
Bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

orantilarsak 8x'in ekrani %5 daha kucuk ama bataryasi %10 daha duşuk. Bu cihazdaki tek beklentim htcnin cihazlarinin kolay hacklenmesi. :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

orantilarsak 8x'in ekrani %5 daha kucuk ama bataryasi %10 daha duşuk. Bu cihazdaki tek beklentim htcnin cihazlarinin kolay hacklenmesi. :D

Hack olayı da önemli bir unsur evet :)
Ama ben en çok "Lumia 920 vs HTC 8X vs iPhone 5" karşılaştırma videosu için sabırsızlanıyorum.
Genel özellikler açısından Lumia 920 üstün görünüyor.
(kamera, kablosuz şarj, pureview, puremotion)

Ama yine de işlem ve grafik hızı v.b faktörler yönünden çok manyak bir düello olacak.
:duello:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt