Android Gingerbread 2.3.4 Temiz ve Stabil Kurulum + 2.3.7 Güncellemesi + ICS Kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
hayir hic baglanmiyor.... hep ucak modunda duruyo zaten degistiremiyorum...ilk kurdugumda baglaniyordu sonra bi dahada baglanmadi

2 gün önce flasladığım telefonuma önce konuda olmayan başka bir 2.3.4 yükledim ardından 2.3.7'ye güncelledim... Sonra aşağıdaki konuda verilen yöntemleri kullandım şu an için sorun yok gibi... Uçak modunda görünüyor ama wi-fi sorun yok...:oke:

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
peki 2.3.7 ye nasil guncelledin surumu.. dosyalari varmi.. terminalden veya netten nasil yapiliyor... biraz aciklar misin ...

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
peki 2.3.7 ye nasil guncelledin surumu.. dosyalari varmi.. terminalden veya netten nasil yapiliyor... biraz aciklar misin ...

İnşallah kardeşim... En geç bu akşama güncellerim konuyu...:oke:

byMaMe

byMaMe

Üye
emeğine sağlık osmanayman kardeşim yaptım gayet güzel çalışıyo android:good:

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah kardesim...:oke:

hsngul44

hsngul44

Üye
şimdi hepsi tel özelliğide çalışıyomu bu güncellemede

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef... Telefon özelliği hala yok ve olacak gibi de görünmüyor...:hmmm

abdülhey25

abdülhey25

Üye
konu genişlemiş güzel olmuş abi ancak benimde bi iki sorum olacak ilki bu ice cream sandwich in çalışan çalışmayan özelliklerini tam olarak biliyormusun eğer artısı çoksa merak ettim kurmak istiyorum ama kötüyse hiç bulaşmıyım... bir diğeri de swap desteği demişsin swap nedir ne işe yarar o konuda da aydınlatırsan sevinirim şimdiden çok teşekkürler:oke:

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
ICS'de çalışan özellikler hakkında pek bilgim yok... Konuda da belirttiğim üzere N900 için uygun olan 2.3.4'tür... ICS videolardan bildiğim kadarıyla stabil değil...

[video=youtube;ZgccJK2g4oc]http://www.youtube.com/watch?v=ZgccJK2g4oc[/video]

[video=youtube;cuHFmmZTBVI]http://www.youtube.com/watch?v=cuHFmmZTBVI[/video]

Swap, N900'de 256mb ram'e ek olarak kendi hafızasından eklenen (768mb) virtual(sanal) ram'dir... Yani kendi ram'ine ek olarak swaple birlikte ortalama 1gb ramimiz var... Maemo bunu zaten kullanırken, androidde kullanabilmemiz için konuda anlattığım yolu izleyin... Bir de bahsettiğim "heap size" olayını da uygulayın... Selametle...

byMaMe

byMaMe

Üye
Swap, N900'de 256mb ram'e ek olarak kendi hafızasından eklenen (768mb) virtual(sanal) ram'dir... Yani kendi ram'ine ek olarak swaple birlikte ortalama 1gb ramimiz var... Maemo bunu zaten kullanırken, androidde kullanabilmemiz için konuda anlattığım yolu izleyin... Bir de bahsettiğim "heap size" olayını da uygulayın... Selametle...

osmanayman kardeşim bende bu ram 117 lerde filan anlatılanları hepsini yaptım acaba ne eksik android es task manager den baktığımda öyle gösteriyor

abdülhey25

abdülhey25

Üye
ICS'de çalışan özellikler hakkında pek bilgim yok... Konuda da belirttiğim üzere N900 için uygun olan 2.3.4'tür... ICS videolardan bildiğim kadarıyla stabil değil...

[video=youtube;ZgccJK2g4oc]http://www.youtube.com/watch?v=ZgccJK2g4oc[/video]

[video=youtube;cuHFmmZTBVI]http://www.youtube.com/watch?v=cuHFmmZTBVI[/video]

swap olayını yaptım ilgilendiğin için teşekkür ederim :) ıcs de kalsın artık ne yapalım 2.3.7yle idare edeceğiz..

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu satmaktan vazgeçtin herhalde...

abdülhey25

abdülhey25

Üye
yok satıyorum hala ama alıcı bulana kadar kurcalamaya uğraşmaya devam :) zaten satmakta istemiyorum bu telefonu ama bakalım..

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Benim de bazen aklımdan geçmiyor değil ama gerçekten vazgeçemiyorum bu meretten... Bahsettiğin kurcalama olayı hoşuma gidiyor zaten... nitdroid görüşme olayı da halledilsin, N900'den sonra alacağım telefon N9 olur... Fiyatlar biraz uçuk ama N9 64gb düşünüyorum ama acelem yok dediğim gibi... Telefonumu seviyorum...:oke:

abdülhey25

abdülhey25

Üye
aynen beni de satmasam 1-2 yıl meşgul eder bu telefon ama acil paraya ihtiyacım var bu aralar.. ilerde de androidli bi telefon düşünüyorum çünkü hem yeni telefonlar donanım olarak güçlü hemde uygulama ve oyun olayı çok geniş ve gelişmiş durumda resmen bilgisayarla kapışıyorlar :)

0SEmih0

Üye
maemo'da x-terminal'den kamera dosyalarini attim android'e gectigim zaman ekrana goruntu gelmisti (cok karanlik sadece ama farketmez kamera calissin yeterki) ama cekilen fotoyu kaydetmiyor. bununla alakali bi bilgisi olan_?

Silinen Üye 566228

Silinen Üye 566228

Kapalı Hesap
cok tesekkurler emegine saglik :oke: herseyi yaptim ... son bi sorum olacak bu swap destegini yapmak icin filebox ve leafpad ten bahsetmissin bunlar program mi, bu islemleri telde yapiyoruz dimi.. bu programlari hicbiyerde bulamadim da...

---------- Eklendi @ 05:04:21 ---------- Yazıldı @ 04:23:12 ----------

pardon tamam programlar n900 deposundaymis ben android halindeyken kullanilcak saniyodum :oke: yanliz bi sorun var 0 i 1 yapip kaydetmek istedigimde bu dosya salt okunur diyor kaydetmiyor.. ayrica dalvik.vm.heapsize olan bi satir bulamadim... sorun nerde acaba..

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
once filebox ayarlardan "root access enabled" isaretleyip cikin teli yeniden baslatin... Yine filebox ayarlardan editor olarak "leafpad"i secin... Heap size olayina gelince; 2.3.7 de bu satir olmadigi icin ben manuel olarak yazmistim... İnsallah kendi dosyami upload ederim, gerekli yere atar sorununuzu halledersiniz...

abdülhey25

abdülhey25

Üye
bende olayı bilgisayarda yaptım fileboxla default dosyasını mydocsa taşıdım sonra bilgisayardan not defteriyle açıp değeri 1 yapıp kaydettim sonra telefondan tekrar eski yerine attım dosyayı heap size olayını da aynı şekilde yaptım..

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
maemo'da x-terminal'den kamera dosyalarini attim android'e gectigim zaman ekrana goruntu gelmisti (cok karanlik sadece ama farketmez kamera calissin yeterki) ama cekilen fotoyu kaydetmiyor. bununla alakali bi bilgisi olan_?

Kamera için şu programı kullan kardeşim:

Selametle...:oke: