Telefonunuzu Hızlandırmak İçin 9 Altın Kural

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Telefonunuzu Hızlandırmak İçin 9 Altın Kural
Bu ipuçları Nokia 5230 ile test edilmiştir ve hiçbir garantisi yoktur.

NOT: Bu ipucunu kullandıktan sonra bütün bilgileriniz silinecektir. Bunun için önce yedek alınız.
Dosya yöneticisi'nden SADECE Mesajlar, Rehber, Ayarlar, Ajanda kayıtları, Notlar ve Yer imleri'nin yedeklerini alın, TÜMÜ'nün değil.

Hafıza kartınızdaki müzik, uygulama, resimler vs. yedeklerini mutlaka bilgisayarınıza alın. Ayrıca gizli klasör olan Backup (yedek) klasörünün yedeğinide bilgisayarınıza almayı unutmayın.​

1. Hafıza kartınızı biçimlendirin. Bu sayede ortalama 15 MB bellek kazancı sağlayacaksınız.
2. Telefonunuza hard format atın. Yapılışı: Telefonunuzu kapatın. Tamamen kapalı olduğundan emin olun ve sırasıyla Yeşil (yes) - Kırmızı (no) - Kamera - Açma kapama düğmesini basın ve basılı tutun. Ülke soran ekran gelene kadar bekleyin, daha sonra elinizi tuşlardan çekebilirsiniz.
3. Herzaman boyutu az, görseli abartılmamış temalar (iVertigo gibi) kullanın. Eğer başka temalar kullanmak istiyorsanız herzaman 'DI' ekini içeren (Default Icons - ikonsuz) versiyonunu varsa kullanın. Kısacası herzaman orijinal ikonları kullanmaya çalışın.
4. Eğer kullanmıyorsanız veya istemiyorsanız tema efektlerini kapatın. Bu sayede ortalama 5 MB bellek kazancı sağlayacaksınız.
5. Sadece ihtiyacınız olan programları kurmaya gayret edin. Gereksiz program kurulumları bellekten yerler ve kaldırıldıklarında dahi bellek kazancı sağlamazlar. Bu yüzden ilk aşamada hafıza kartını biçimlendirdik.
6. Sadece hızlandırma modları uygulanmış, ikonsuz CFW'leri tercih edebilirsiniz. Ben T.C.K v1 Final Stil 5'i ve Speedy v1.0'ı öneririm.
7. Python bileşenini ve SymCleanup uygulamasını kurun ve istediğiniz gibi çalıştırın.
8. Hızın zevkine varmak istiyorsanız, MemoryUp programıyla biraz bu zevki yaşabilirsiniz.
9. En hafif ev ekranlarını (Orange Tornado gibi) kullanın. C6 widgetli ev ekranını kullanıyorsanız, widgetlerin sayısını olabildiğince azaltın.

Şimdi, tekrar eski yedeklerinizi (Ayarlar dışında) geri yükleyebilirsiniz. Umarım ki, gerçekten telefonunuz hızlanmıştır.

• Beğen
Tepkiler: biltek, Cengiz_17, 0ceanS13 ve 3 diğerleri

Mrt045

Üye
Teşekkürler yararlı.

CilginTurk1

CilginTurk1

Üye
Bunlar genelde bilinen basit kurallar ama bunu herkez bilmiyor olabilir.Gene de emek harcanmış güzel bir konu.:tşk:

BaranASYA

BaranASYA

Üye
Eline Sağlık Kardeşim Deneyelim Bağlım :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bilinen kurallar ama arada unutulan oluyor. Mesela ben hep performans düşüklüğünden şikayetçiydim. Orijinal ikon kullanınca bu şikayetimde gitti :)

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
mstf_l

mstf_l

Üye
milet tema efektlerini kapatıyor ben kullanamıyorum :(
güzel konu faydalı bilgiler. Bilmeyenler var teşekkürler Furkan

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869

stwnash

Üye
memory up programını nerden bulabilirz ??

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

.Geography.

.Geography.

Üye
Her ne kadar basit ve bilindik yöntemler olsa da emeğine sağlık. Teşekkürler.

kezban yenge

kezban yenge

Üye
5800 müthiş hızlandı.teşekkürler

tempestshine

tempestshine

Üye
Tema efektleri kapatınca benim telefon çok yavaşlıyor.Efektler açıkken daha iyi :oke:

SoNeR375

SoNeR375

Üye
emegıne saglık bilmeyenler için yararlı olur :)

Malamadrı

Malamadrı

Üye
Daha önceden başka yerde de okumuştum

forkos

Üye
Bunlar genelde bilinen basit kurallar ama bunu herkez bilmiyor olabilir.Gene de emek harcanmış güzel bir konu.:tşk:

hee dimi ? herkes "herkes" in herkez değilde herkes olarak yazıldığını bilmiyor olabilir

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
Tema efektlerini kapatmak çok iyi geldi :D teşekkürler.

Hasan Enes

Hasan Enes

Üye
Elllerine sağlık.

Üst Alt