n8 mkv oynatma sorunu (acil)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cabal21

cabal21

Üye
    Konu Sahibi
n8 mkv oynatma sorunu (acil)
arkadaşlar ilkkez dedim bi mkv yükleyim şu telefona. bugun birtane mkv 720p film indirdim fakat telefon oynatmıyor. hatta video oynatıcısı görmüyor bile. dosya yöneticisinden açtığımda ise yükleniyor diyor ve bekliyor

Uruloki

Uruloki

Üye
eğer desteklemediği kodekse açmayabilir mesela bende vardı üç tane kodek motoru açıyordu pc de olsun o kadar olsun dimi olmadı pc de total video converter ile tekrar mkv yap onun kodekleri açıyor telefon

muratcan1905

Üye
bende telefona ovi suite modunda atmayı denedim windows gezgini 5 kere çöktü bende bu yüzden olduğunu anladım sonra depolama moduna aldım attım filmi bu sefer film atıldı ancak görmedi telefon filmi yani mkv işine hiç girme derim 2 3 tane film denedim hiç birini çalıştırmadı.

cabal21

cabal21

Üye
    Konu Sahibi
açamadığım film bide tron yani. neyse artık pc de izleriz.

emreartuc

emreartuc

Üye
ben de bundan son derece şikayetçiyim. dvdrip 480p, avi 720p oynattım ama mkv 480 indirdim özellikle belki açar diye ama açmadı alet yaw

SilentOne

SilentOne

Üye
aslında mkv açması lazım

Uruloki

Uruloki

Üye
aslında evet açması lazım ama bazı kodekleri desteklemediğinde açmıyor işte yoksa ben normalde açılmayan 720p mkv yi total converter ile tekrar 720 mkv yaptım bu sefer açtı

• Beğen
Tepkiler: n000k
emreartuc

emreartuc

Üye
aslında evet açması lazım ama bazı kodekleri desteklemediğinde açmıyor işte yoksa ben normalde açılmayan 720p mkv yi total converter ile tekrar 720 mkv yaptım bu sefer açtı

converter ile çözünürlük mü değiştiriyosun neyini değiştiriyorsun yani açılıyor bende değiştiriveriyim :) birde ne kadar sürüyor convertleme

Uruloki

Uruloki

Üye
converter ile çözünürlük mü değiştiriyosun neyini değiştiriyorsun yani açılıyor bende değiştiriveriyim :) birde ne kadar sürüyor convertleme

hiçbir şey değiştirmeden sadece çevireceği formatı mkv yap orda 1080p olcak sen onu 720p yapıcan sonra çevirince telefona atıcaksın hop açıyo sonra

_ardaa

_ardaa

Üye
hiçbir şey değiştirmeden sadece çevireceği formatı mkv yap orda 1080p olcak sen onu 720p yapıcan sonra çevirince telefona atıcaksın hop açıyo sonra

n8 default olarak mkv formatını destekliyor mu 720p olanları? başka hangi formatları destekliyor merak ettim

Uruloki

Uruloki

Üye
evet normal olarak mkv destekliyor cihaz orda sorun yok zaten diğer formatları hatırlamıyorum ama nokia sitesinden bakabilirsin

cortex47

cortex47

Üye

codec değiştiriyor. muhtemelen boyutu da büyümüştür mesela.

---------- Eklendi @ 13:21:26 ---------- Yazıldı @ 13:20:30 ----------

eğer desteklediği codec'lerle kodlanmış bir 720p mkv atarsanız, evet açıyor. zaten gpu'su 720p kodlayıp çözmeye destek veriyor.

kordanadam

Üye
n8 default olarak mkv formatını destekliyor mu 720p olanları? başka hangi formatları destekliyor merak ettim
n8 istisnasız mp4 flv 3gp 3g2 formatlarını oynatır. Avi olarak da divx ve xvid codecli olanları oynatır. H264(fmp4) olan avileri oynatmaz. Pek de önemli değil çogu avi divx ve xviddir. Wmv 'lerde ise eski kodekler olan wmv1 wmv2'yi oynatmıyor. Wmv3leri oynatıyor. Mkvyi denemedim. Ama sanırım mpeg4 olan codeci destekliyor mpeg1(vcd) ve mpeg2 (dvd) codeclileri oynatmıyor.

mert41994

mert41994

Üye
flv oynatmayan Belle'den mkv çalıştırmasını bekliyorsunuz. Convert ederek mp4 yapıp seyredin

ANIL

ANIL

Admin
mkv açıyor zaten 1080p açmıyor..

mert41994

mert41994

Üye
720p kadar destekli telefon ne yazık ki. 1080'i yeni nesillerin dahi destekleyeceğini sanmıyorum

candost38tr

candost38tr

Üye
bılgısayar konusunda fazla bılgısı olmayan bırısı bıle bılgısayarında mkv dosyasını bıle ızleyemezken telefonda ızlemekten bahsedılıyor ...normalde baska bır program yoksa bılgısayarda ne medya player nede vınamp acabılıyor o vıdeoyu.sadece vlc playerde acabıldım ben .ama soyle bısey var daha oncelerı annada ızleyebıldıgım vıdeoları belleyı yukledıkten sonra aynı formattakı vıdeoları ızleyemez olduk her nedense?

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
720p mkv acıyor ancak ses çıkmıyor. Görüntü var ses yok

cortex47

cortex47

Üye
bılgısayar konusunda fazla bılgısı olmayan bırısı bıle bılgısayarında mkv dosyasını bıle ızleyemezken telefonda ızlemekten bahsedılıyor ...normalde baska bır program yoksa bılgısayarda ne medya player nede vınamp acabılıyor o vıdeoyu.sadece vlc playerde acabıldım ben .ama soyle bısey var daha oncelerı annada ızleyebıldıgım vıdeoları belleyı yukledıkten sonra aynı formattakı vıdeoları ızleyemez olduk her nedense?

arkadaşım codec pack denen bir şey var, yükle hangi programla açıyorsan aç, adama laf ediyorsun, senin bilgin yok.

---------- Eklendi @ 01:55:40 ---------- Yazıldı @ 01:55:12 ----------

n8 istisnasız mp4 flv 3gp 3g2 formatlarını oynatır. Avi olarak da divx ve xvid codecli olanları oynatır. H264(fmp4) olan avileri oynatmaz. Pek de önemli değil çogu avi divx ve xviddir. Wmv 'lerde ise eski kodekler olan wmv1 wmv2'yi oynatmıyor. Wmv3leri oynatıyor. Mkvyi denemedim. Ama sanırım mpeg4 olan codeci destekliyor mpeg1(vcd) ve mpeg2 (dvd) codeclileri oynatmıyor.

istisna var, ben oynatmadığı mp4 ve avi dosyasına rastladım.

---------- Eklendi @ 01:55:57 ---------- Yazıldı @ 01:55:40 ----------

flv oynatmayan Belle'den mkv çalıştırmasını bekliyorsunuz. Convert ederek mp4 yapıp seyredin

ne alaka?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...