N8 mesaj sorunu 160 karakterli bir sms 3 mesaj olarak gönderiliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
N8 mesaj sorunu 160 karakterli bir sms 3 mesaj olarak gönderiliyor
Arkadaşlar, N8 telefonumda 160 karakterli 1 sms, 3 sms olarak ücretlendiriliyor. Galiba her 70 karakter bir mesaj olarak görülüyor.

Bu hatayı gidermenin bir yolu var mı? Sms'ler çok pahalıya geliyor.... Acil yardım lütfen.

pRime.

pRime.

Üye
Türkçe karakter kullanmayın. Bir de sms pakedi yapmanızı öneririm.

mathman20

Üye
Kısa mesaj ayarlarından karakter kodlamasını indirgenmiş destek olarak ayarlamalısınız.

_ardaa

_ardaa

Üye
yuh aradan onca yıl geçti halen Türkçe karakter sorunu var mı:allalla:

yasa çıkmıştı güya yeni akıllı telefonlar Türkçe için tam destek sunacak gibisinden, hatta hangi cihazdı unuttum tanıtım videosunda kutu üstüne Türkçe karakter için
tam destek etiketi vardı.

veliahht

veliahht

Üye
indirgenmiş işe yaramıyor çaresi ne acaba

metinakrep

Üye
bende öyle bir sorun yok tam destek veya indirgenmiş farketmez sizin yazılımdan kaynaklı olabilir

nonamex

Üye
Telefon 3 mesaj olarak gonderse bile tek mesaj uzerinden ucretlendiriliyor diye biliyorum ben ?

----------Eklendi @ 11:27:15 ---------- Yazıldı @ 11:26:17 ----------

160 karakteri gecmedikce..

veliahht

veliahht

Üye
hayır orada kaç mesajlık yazıyorsa o kadar düşüyor artı yazılım derken ne yapabilirim ben daha yeni tekrar sorun var diye yeniden kurdum lakin düzelme olmadı çaresi ni bilen yokmu acaba yani tam veya indirgenmiş fark etrmiyor normalde indirgenmişde işe yaramalıydı ama olmuyor offf....:hmmm:hmmm:hmmm

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
Hala çözümü yok sanırım bu işin.. Çok saçma! Nokia çalışanları ne yapıyor acaba? Buna bi hgüncelleme çıakrsalar... Bir de mesela "yakışıklı" diye yazılan bi kelime gönderdiğim çoğu telefonda "yak i s ikl i" olarak görünüyor... Yani Türkçe karakterlereden bir önce boşluk bırakıyor. Telefonum C6-00 ve arkadaşın C5-03 ünde de var aynı sorun...

SuaT6027

SuaT6027

Üye
:pro:

distakjo

distakjo

Üye
eğer o ayar ile olmazsa, son çare olarak SAADECE BÜYÜK HARFLERLE ve Türkçe karakterler kullanmadan yaz sorun ortadan kalkar. Bazı 3310 larda oluyodu bu :D

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
yasa masa yok turkceyi sewen de yok kardes o yuzdn yazma dilini telefn ayarlarndan english yap we turkce karakter kullanma. Tek care bu

Mert045

Mert045

Üye
yasa masa yok turkceyi sewen de yok kardes o yuzdn yazma dilini telefn ayarlarndan english yap we turkce karakter kullanma. Tek care bu

Doğru türkçeyi seven yok. Mesela bu arkadaş 'v' harfi yerine 'w' kullanmış .

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
ha ha haaaaaaaaaaaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt