OmegA™ v4.6 Ultimate Final C6v40 Port 5800 | 5230 | 5530 | X6

Sponsorlu Bağlantılar

caglar103

Üye
arkadaşlar bunda işcep yüklenmiyor. yükleyebilen var mı?

bjk190319033

Üye
Biri bi cevap versin yaw@@@@@@@@@@
1.)Beyler diyelim 52.0.007 versiyonlu bir telefona cfw kurmak istiyoruz ama rarın icindeki dosya "RM-356_52.0.101_prd.core.C0r".Biz bunu kurmak icin dosyanın adını boyle deiştircekmiyiz yanı 101 i 007 yaparsak böyle>"RM-356_52.0.007_prd.core.C0r" yoksa başka bişeymi yapcaz lütfen cevap verin.

Saygılarımla...

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Eline emeğine sağlık. Sunrise rezaletinden sonra çok güzel geldi bu CFW. Önceden BlackStar kullanıyordum. Ondan da çok memnundum bu daha iyi :)

fettahh

Üye
5230 serisini indiriyorum toplamda 6 dosya var ama ppm ışığı yanmıyor dosyalar kayıp ya da hasarlı diyor bi çok kere indirdim hala aynı hata?

okan1100

okan1100

Üye
5230 için örnek ışıkların gösterdiği dosyalar:
MCU Flash file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_50.0.001_prd.core.C00
PPM Flash file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_50.0.001_prd.rofs2.V02 (bunun sonu .V20 olabilir önemli değil .V02 olarak değiştirirseniz ışık yanar yada PPM ışığına tıklayıp dosyayı elle seçebilirsiniz.)
CNT Flash file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_50.0.001_C02_prd.rofs3.fpsx (5230 için bu ışık yanmamalı)
APE Variant file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM588_50.0.001_000_000_U001.uda.fpsx

canoner

Üye
Biri bi cevap versin yaw@@@@@@@@@@
1.)Beyler diyelim 52.0.007 versiyonlu bir telefona cfw kurmak istiyoruz ama rarın icindeki dosya "RM-356_52.0.101_prd.core.C0r".Biz bunu kurmak icin dosyanın adını boyle deiştircekmiyiz yanı 101 i 007 yaparsak böyle>"RM-356_52.0.007_prd.core.C0r" yoksa başka bişeymi yapcaz lütfen cevap verin.

Saygılarımla...

arkdasım eger bu cfwi y kurcaksan ılk sayfada dikkat edersen 007 ve 101 için iki ayrı lınk verilmiş...ındırıp gonul rahtlıgıyla kurabılırsın.. ama versiyonu 007 olan teline 101 de kurabilirsin

sphynx33

Üye
MCU Flash file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_50.0.001_prd.core.C00
PPM Flash file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_50.0.001_prd.rofs2.V02 (bunun sonu .V20 olabilir önemli değil .V02 olarak değiştirirseniz ışık yanar yada PPM ışığına tıklayıp dosyayı elle seçebilirsiniz.)
CNT Flash file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM-588_50.0.001_C02_prd.rofs3.fpsx (5230 için bu ışık yanmamalı)
APE Variant file: C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-588\RM588_50.0.001_000_000_U001.uda.fpsx

Sağolasın 4 gündür cevap bekliyordum sonunda cevap veren biri oldu beni ve benim gibi arkadasları dertten kurtardı.

mustafa

mustafa

Üye
:) Hocam sunrise ne Allah aşkına yaa. O fw süper dendikçe şaşıyordum zaten. Senin kıyaslaman gereken daha ileri düzey cfw ler var boşver :) NomadCRY olarak bilinen emin abi bunu dh de de yaptı bi kaç kez merak etmeyin geri ekler konusunu dikkat çekme amaçlı yapıyor zannedersem :D Ben hep söyledim yine söylüyorum hiç bir şey için değil sırf konu anlatımına verdiğin önem için bile yüklenir çalışman :) Bende senin 5800 için bir çalışma yapmanı bekleyen isteyenlerdendim. Ama ofw üzerinden yapmanı bekliyordum 5230 daki çalışmanı görünce çok heveslenmiştim yüklemek için. Tekrar söylüyorum sunrise şişirilmiş içi boş bir cfw (bana göre) içerisine 3d ikon var(mış) diye cfw nin konu başlığına 3d yazılmasından anlayın olayın ne kadar trajik olduğunu. Yeni versiyonu çıkacağı zaman yeni ne modlar var vs demişti sitede bende bi kaç şey yazmıştım dün de bir yerde köprünün altından çok su aktı sunrise çok iyi yeni modlar var vs deyince dedim biliyorum o akan suları :) Neyse fazla uzatmıyım Allah hepinize uzun ömürler versin hayırlı bayramlar :)

bjk19031903

Üye
arkdasım eger bu cfwi y kurcaksan ılk sayfada dikkat edersen 007 ve 101 için iki ayrı lınk verilmiş...ındırıp gonul rahtlıgıyla kurabılırsın.. ama versiyonu 007 olan teline 101 de kurabilirsin

Dostum bi cfw de adam bi rarın icine hem 101 yazan hemde 007 yazan surumler atmıs ve sadece 1 likn koymuşda oyle 007 ayrı 101 ayrı diye ayırmamiş, rarın icinde 5 dosya var 4ünde v52.0.101, 1inde v52.0.007 yazıodu dosyaların donunda :D ve alta bi adam yazmıs ismini deistir öyle flashla diye de ondan sordum öyle bi olayın olup olmadığını. İlgine teşekkurler... :D

güvercin

güvercin

Üye
arkadaşlar ben yamayı kurmama rağmen videoları görmüyor şimdi format atmak da istemiyorum varmı bunun bir çözümü

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
arkadaşlar ben yamayı kurmama rağmen videoları görmüyor şimdi format atmak da istemiyorum varmı bunun bir çözümü

Bu sorunu 2 gündür farkettim. Yamaların çözüm olmadığı kanısına vardım. Bu tür hataların çoğalmasını bekliyorum. Böylece belki v4.6 yayınlayabilirim. Fakat bu versiyon yükseltme işini kafadan değil gerektiği için yapacağım. Konuya eklediğim yamaların uygulanmış hazır halleri gelecek inşallah. Ayrıca yeni elde ettiğim tema, efekt vs. var. Yeni modlar çıkıyor. Bakalım hâlâ beklemedeyim. Mod çıkaranlardan Allah razı olsun.

Dostum bi cfw de adam bi rarın icine hem 101 yazan hemde 007 yazan surumler atmıs ve sadece 1 likn koymuşda oyle 007 ayrı 101 ayrı diye ayırmamiş, rarın icinde 5 dosya var 4ünde v52.0.101, 1inde v52.0.007 yazıodu dosyaların donunda :D ve alta bi adam yazmıs ismini deistir öyle flashla diye de ondan sordum öyle bi olayın olup olmadığını. İlgine teşekkurler... :D

Bu CFW'de her telefona ait kendi dosyaları var. Kendiniz ekstra hiçbir işlem yapmıyorsunuz. Bunu soranlarda var: "Konuda herşey açıkça anlatılmış fakat ben yinede ekstra bir işlem yapmalımıyım". Konuda ne yazıyorsa dikkatlice okuyup CFW yi kurduktan sonra hiçbir işlem yapmanız gerekmiyor. Zaten konu CFW'yi ilk defa kuracaklar için hazırlanmış.

:) Hocam sunrise ne Allah aşkına yaa. O fw süper dendikçe şaşıyordum zaten. Senin kıyaslaman gereken daha ileri düzey cfw ler var boşver :) NomadCRY olarak bilinen emin abi bunu dh de de yaptı bi kaç kez merak etmeyin geri ekler konusunu dikkat çekme amaçlı yapıyor zannedersem :D Ben hep söyledim yine söylüyorum hiç bir şey için değil sırf konu anlatımına verdiğin önem için bile yüklenir çalışman :) Bende senin 5800 için bir çalışma yapmanı bekleyen isteyenlerdendim. Ama ofw üzerinden yapmanı bekliyordum 5230 daki çalışmanı görünce çok heveslenmiştim yüklemek için. Tekrar söylüyorum sunrise şişirilmiş içi boş bir cfw (bana göre) içerisine 3d ikon var(mış) diye cfw nin konu başlığına 3d yazılmasından anlayın olayın ne kadar trajik olduğunu. Yeni versiyonu çıkacağı zaman yeni ne modlar var vs demişti sitede bende bi kaç şey yazmıştım dün de bir yerde köprünün altından çok su aktı sunrise çok iyi yeni modlar var vs deyince dedim biliyorum o akan suları :) Neyse fazla uzatmıyım Allah hepinize uzun ömürler versin hayırlı bayramlar :)

Allah razı olsun destek olduğun için. Orjinal FW leride ilerde düzenlemeyi düşünüyorum. Şimdilik üniversite işlerim var. Ev tutma, yerleşme vs filan :) Düzeni sağlarsam çok güzel şeyler çıkarabilirim Allah'ın izniyle. OmegA'nın yarıda kalan orjinal düzenlemesi OFW Edit Beta 2'yide tamamlamayı düşünüyorum.

Çözüm için teşekkürler.

Edit: Bir önceki sayfada gördüm. Soranlar var, buradan cevaplayayım: C6'nın 2. ev ekranına hiçbirşey eklenemediğinden bu CFW de de eklenemiyor. Nokia bir sonraki güncellemede C6'nın 2. ev ekranına widget desteği eklerse o zaman olabilir.

güvercin

güvercin

Üye

Bu sorunu 2 gündür farkettim. Yamaların çözüm olmadığı kanısına vardım. Bu tür hataların çoğalmasını bekliyorum. Böylece belki v4.6 yayınlayabilirim. Fakat bu versiyon yükseltme işini kafadan değil gerektiği için yapacağım. Konuya eklediğim yamaların uygulanmış hazır halleri gelecek inşallah. Ayrıca yeni elde ettiğim tema, efekt vs. var. Yeni modlar çıkıyor. Bakalım hâlâ beklemedeyim. Mod çıkaranlardan Allah razı olsun.

geri dönüş için teşekkürler ben zaten bazı modları kendime göre ayarlamaya çalıştım güzel oldu şu an için tek sıkıntım videoların gözükmemesi onada bir çare bulursam -format atmadan tabiki- daha güzel olacak bulan varsa bir zahmet paylaşsın. emeğin için teşekkürler

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Maalesef format gerekiyor. Yama ile olmuyor. Çok ciddi bir hata. Sırf bu videolar için yeni bir versiyon çıkarmaya karar verdim. Ancak şöyle tespitlerim var:

- Tema efektleri Nokia N8 ile aynı fakat beğenmeyenler mevcut. O yüzden değiştirip/değiştirmeme arasında kararsızım.
- Yeni ANNA ikonları daha iyi bir tema buldum. Anna ikonları içerisinden çıkarıp yazılıma entegre edebilirsem temayı ekleyebilirim ancak.
- Konudaki yamaları CFW ye entegre edebilirim.

Başka bir yenilik henüz mevcut değil. O yüzden yeni versiyon çıkarmayacağım şimdilik. Dediğim gibi beklemedeyim.

Bu arada video görünmeme sorununu yamayla, formatsız gidermek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

turko9999

turko9999

Üye
hocam ikinci eve ekranına widget modu bulursan süper olur valla

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
hocam ikinci eve ekranına widget modu bulursan süper olur valla

Edit: Bir önceki sayfada gördüm. Soranlar var, buradan cevaplayayım: C6'nın 2. ev ekranına hiçbirşey eklenemediğinden bu CFW de de eklenemiyor. Nokia bir sonraki güncellemede C6'nın 2. ev ekranına widget desteği eklerse o zaman olabilir.

Yazmıştım.

----------Eklendi @ 14:02:27 ---------- Yazıldı @ 13:52:08 ----------

Video görünmeme yaması ve diğer yamalardaki küçük hatayı buldum ve sorunları çözdüm. Yamaların ismi OmegA v4.5 Yama olduğu için, birini yükledikten sonra diğer yamayı yüklemeye çalıştığımızda "Uygulama zaten mevcut" sorusunu soruyordu. Bu soruya "Evet" denince yama yükleniyor gibi görünüyor fakat bir önceki yamayıda kaldırıyordu.

SIS uzantılı yamaların tümü yeniden düzenlendi. Birazdan upload edilip konuya eklenecek. Artık video görünmeme sorunuda tarihe gömüldü. Zaten çözülememesi bana komik geliyordu bu kadar basit ve ciddi bir hatanın.

----------Eklendi @ 14:14:35 ---------- Yazıldı @ 14:02:27 ----------

SIS uzantılı yüklenebilir yamaların düzeltilmiş yeni versiyonları upload edilip konuya eklendi. Video görünmeme sorununu gidermek için "Galeride resim/video görünmeme sorununu düzeltme" yamasını kullanabilirsiniz.

Not: Düzeltilmiş yamaları yüklemeden önce Uygulama Yöneticisi'nden OmegA v4.5 Yama'yı kaldırın. Ardından konuda yazdığı gibi yamaları yükleyebilirsiniz.

SUNWEST_39

Üye
kardeşim eline emegine saglık kullanıyorum doğrusu kullanmak zorundayım çünkü nokia nın durumu içler acısı yeni model cıkarıp satacam diye eski modellere hic önem vermiyo kusura bkama senin cfw ninde digerlerinden pek bi farkı yok 5530 da sana bir sayfa hata yazabilirim yamaları kabul etmiyor zate düzelteyim eee cfw ye gömmek gerek bunu yapacak vaktım ve imkanım olsa kendime cfw yaparım ama yok maalesef bundan dolayı c6-01 alana kadar size tabiyim.... kolay gelsin...

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
5530 kullanıcıları şuana kadar "kullandığını" dahi yazmadığından ve elimde 5530 telefonu olmadığından OmegA CFW si 5530'da nasıl duruyor diye bakma imkânımda bulunmadığından test ve hata raporu almadım. Bana 1 değil 10 sayfa hata yazsan düzeltmek için elimden geleni yaparım.

bjk190319033

Üye
Dostum cfwyi telefonumuza yükledikten sonra nasıl tema atcaz? Şimdiden teşekkürler.

bjk190319033

Üye
5800 kullanıyorum şu an orjinal, temalari direk telefona bluetoothla direk atip kuruyordum. Bunda nasıl olcak c6 temalarınımi indirip kurcam telefona yoksa yine ayrı bir programlami telefona atcam ? Umarim açık konuşmuşumdur :D

Üst Alt