Laptop Tercihi Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sgp_0537

sgp_0537

Üye
    Konu Sahibi
Laptop Tercihi Yardım
Arkadaşlar 1500 liraya kadar ayırdığım bir bütçe ile dizüstü pc bakıyorum. Bir çok yorumu falan takip ettim ama herkesin bildiği gibi kesin bir karar veremiyorum.
Ben masaüstü bilgisayar kullanmış biriyim bu güne kadar. Oyun düşkünü biriydim yani açıkçası.
Acer marka bir laptop gördüm 2 gb ekran kartı falan diyordu düşündüm ilk sonra vazgeçtim markaya güvenmedim.
Dizüstü ile oyun oynayacak halim yok tabiki harıl harıl. Ama yani böyle pes 2011 ve yeni çıkacak pes 2012 yi bana tam görsellikte tam performans verecek bir bilgisayar bulunurmu 1500 lira bütçe ile.Aynı şekilde street fighter 4 oyununu falan bilirsiniz yani o tarz oyunları rahatça üst grafikte oynatacak bir laptop işimi çok çok görür. kalkıp gta ıv veya o tarz yüksek grafikli oyunları aşırı performans ile oynayacak halim yok hatta gta ıv'ın hdd de işi yok :)
film arşivi yaparım ve aşırı film izlerim,işte film dışındada pes ve fm tarzı oyunları oynarım ara sıra.
benim bir listem var şuan bulabildiklerimde bir bakarsanız sevinirim. bu pclerden daha faydalı olacağını düşündüğünüz önerileride bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler.

- Standart özellikler aradığım özellikler gördüm ayrıca hoşuma giden 640 gb hdd olması. ekran kartı gt520.

- i7 işlemci var bunda i5 ile çok büyük fark varmıdır aralarında.

Gönlümden listenin 1. sırasındaki asus geçiyor onumu alsam sizce ? ve bu gt520 ile gt 540 arasında ne kadar fark mevcut. ayrıca birde bu dell'in 5110 modelinde gt525 mevcut nedir bu rakamsal kafa karışıklığının nedeni :)
şimdiden teşekkürler yardım ve önerileriniz için.

fnldstntn

Üye
dostum bence gonlunden geçeni al

sgp_0537

sgp_0537

Üye
    Konu Sahibi

fnldstntn

Üye
Yorumun için teşekkür ederim,sorduğum sorularada cevap verebilirmisin acaba ? ekran kartları modellerinde sırf isim değişikliği mevcut kafamı karıştırıyor.
Şu an telefondan girdiğim için ahrıntılı olerak inceleyemiyorum fakat hatırladığım kadarı ile aralarında pekbir fark yok...ayrıca asus olanı alırsan ısınma problemide yaşamazsın ve son olarak pesi rahatlıkla oynayabilirsin....

sgp_0537

sgp_0537

Üye
    Konu Sahibi
Bir türlü karar veremiyorum ya :) kimisi de diyor gt520 alacağına 540 lı bir makina bul onu al.
Şu packard bell'in aynı özelliklerini barındıran bir tane asus model bulsam 1500 lira civarında gözüm kapalı alacam.
+
Taksitle 150 lira fazla ödemek şartıyla şu makinayı buldum ve bana göre kusursuz bir makina gibime geliyor.

Bu pc nasıldır size göre arkadaşlar.

mehmetkabaoglu

mehmetkabaoglu

Üye
ASUS K53SV-SX144D bu makine fena değil :)

futbol123

futbol123

Üye
içlerinden en iyisi gt540-gt525-gt520 dir
bi kere gt520m yi cıkar berbat bir ekran kartıdır 64bit asus veya packedbell almanı tavsiye ederim gt540m li bir notebook alırsan daha iyi

sgp_0537

sgp_0537

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar hepinize yorumlarınız önerileriniz için teşekkür ederim.
Karara vardım büyük ihtimal ile bu 2 modelden birini alacam. Aynı özelliklere sahipler tek farkları hddleri biri 320 biri 640 gb hdd.

Büyük ihtimalle 320 gb olan ilk makinayı alacam. diğerini alacağıma aradaki fark ile gidip 1-2 tblik bi taşınılabilir hdd alırım :)

lord1902

Üye

Mau5Trap

Mau5Trap

Üye
Karara vardım büyük ihtimal ile bu 2 modelden birini alacam. Aynı özelliklere sahipler tek farkları hddleri biri 320 biri 640 gb hdd.

Büyük ihtimalle 320 gb olan ilk makinayı alacam. diğerini alacağıma aradaki fark ile gidip 1-2 tblik bi taşınılabilir hdd alırım :)
Güzel seçim :)Şimdiden hayırlı olsun.

mehmetkabaoglu

mehmetkabaoglu

Üye

yanlış düşünüyorsun 1-2 tlik hdd aldıktan sonra onun üzerinden oyun vs. yükleyemezsin. pcde güncellemelerden sonra sana yer kalmaz 320 gb 2012 yılı içinartık çok az gelir. benden söylemesi:nono:

sgp_0537

sgp_0537

Üye
    Konu Sahibi
lord1909, önerdiğin samsung model 2600 lira konuya bakmadınmı max bütçem 1500 lira :) ama yinede teşekkür ederim.
+
mehmet_2009,yorumun için çok teşekkür ederim,yalnız ben zaten bu makinayı oyun oynamak için düşünmüyorum. taşınılabilir hddyi film,müzik tarzı arşiv yapmak için alıyorum.
pc'nin kendi hddsinde ise olacak muhtemelen 3-4 oyun olur onlardanda biri pes 2012 çıktığı zaman. fm 2012 çıktığı zaman. ve bu tarz 1-2 tane daha oyun olur en fazla.
şuanki kullandığım pc gibi içini oyunla doldurmam yani :) ama söylediklerin dikkatimi çekti yinede. sonuçta ben bir kaç tane oyun kurarım bilgisayara dediğin sorunu yine yaşarmıyım acaba.
senelerdir bilgisayar kullanıcısıyım ama işte insan kararsız kalıyor :)

lord1902

Üye
Hayır. İnternet te 2.600. Bimeks magazasına gittm. 2.050 tl. kur duşerse dahada inecek. Ayrıca bende asus k serısndn alcadw ama önermyolar. Asus N serısını öneryolar. Ayrıca bu samsung un ısınma sorunu yok. İçinde özel bir fan war.

----------Eklendi @ 06:23:29 ---------- Yazıldı @ 06:20:50 ----------

Laptop un hdd si en az 500 gb olmalı. Arkadasın dedıgi gbi 320 rısk li

----------Eklendi @ 06:23:48 ---------- Yazıldı @ 06:23:29 ----------

Laptop un hdd si en az 500 gb olmalı. Arkadasın dedıgi gbi 320 rısk li

mehmetkabaoglu

mehmetkabaoglu

Üye
lord1909, önerdiğin samsung model 2600 lira konuya bakmadınmı max bütçem 1500 lira :) ama yinede teşekkür ederim.
+
mehmet_2009,yorumun için çok teşekkür ederim,yalnız ben zaten bu makinayı oyun oynamak için düşünmüyorum. taşınılabilir hddyi film,müzik tarzı arşiv yapmak için alıyorum.
pc'nin kendi hddsinde ise olacak muhtemelen 3-4 oyun olur onlardanda biri pes 2012 çıktığı zaman. fm 2012 çıktığı zaman. ve bu tarz 1-2 tane daha oyun olur en fazla.
şuanki kullandığım pc gibi içini oyunla doldurmam yani :) ama söylediklerin dikkatimi çekti yinede. sonuçta ben bir kaç tane oyun kurarım bilgisayara dediğin sorunu yine yaşarmıyım acaba.
senelerdir bilgisayar kullanıcısıyım ama işte insan kararsız kalıyor :)

bence yaşarsın zaten artık her şey büyüyor win 7 pcde driverlarla birlikte 30 GB yer dolduruyor bir crysis 2 15-GB. pes 12ninde orijinali 10-15 GB olacaktır.
sonuçta aldığın 1-2 sene zor idare eder gibi geliyor bana.
ayrıca Windows'un rahat çalışması için ne kadar çok alan olursa o kadar iyi '' olduğunuda biliyorsundur...

ve dediğin gibi makineyi sen kullanacaksın. iyi düşün.

alpharry

alpharry

Üye
kardeş asus k53sv sx 144d kullanıyorum çok memnunum. son oyunları yüksek seviyede oynadım bitirdim. makinede ısınma sorunu yok.hdd az gerçekten ama 1 tb harici kullanıyorum sıkıntı yaşamıorum.gt520m giriş seviyesi ekran kartıdır yani oyunları min seviyede çalıştırmak için tasarlanmıştır.gt540m le karşılaştırılamaz bile

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt