OmegA™ v4.6 Ultimate Final C6v40 Port 5800 | 5230 | 5530 | X6

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
11 MB olması ikon desteğinden kaynaklanıyor. En iyisi sen C sürücüsüne telefondan yükle kasmaz.

İşCep, Java hatalarını giderme yaması konuya eklendi.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Anlatımı okumadan sorun bulmayın, sonra konuya bakıp yorumlara göre CFW yükleyenlerin kafasında soru işaretleri oluşuyor. King'i örnek alıp herkes konuyu iyice okuyup öyle CFW yi flashlamalı.

@king: Sorunun çözüldüğüne sevindim.

Buhara15

Üye
Rambo senden bir kaçtane isteğim olacak :1- 4.0 fontunu uyguladım çok güzel oldu artık c-5 kilidi kesik çıkmıyor fakat şu gülücükleri biraz daha nasıl büyütürüz yama varmı bunun için2- hani şu eklediğin Easy keylock varya onu sağ seçim tuşuna ekledim daha kolay kapatmak için fakat ismi biraz uzun olduğu için gerisi nokta nokta oluyor bunun onun ismini nasıl değiştirebilirim ya da tamamen nasıl kaldırabilirim, gizleyebilirim çünkü ona benzer keylock isimli bir program daha var onun hem logosu hemde ismi değişebiliyor ama iki tane aynı program olsun istemiyorum menüde3- bu N8 ikonlari varmı sende daha önce ki fw de arama ekranında hani tuşlama yaptığımızda isimler çıkıyor ya onlar yeşil çıkıyordu çok güzel ama simdi beyaz ve çok soluk bunları ve diğer program ikonlari için bir yama varmi acaba şimdilik bunlar kardeş cevap bekliyorum senden...

gaddarkhalin

Üye
Yamaları yüklemek için:

1) Arşiv (.rar, .zip) olan yamalar Rofs2 için hazırlanmıştır. SIS olarak yüklenemediğinden bu yola başvurulmuştur. Arşiv halindeki yamaları yüklemek için:

- Arşivin içindeki sistem klasörlerini (sys, system, resource, private vs.), NFE ile açtığınız Rofs2 dosyasının içine atın ve değiştirilme sorularına Evet deyin.
- NFE'den Repack'e tıklayın ve _Rebuilt uzantılı yeni Rofs2 dosyasını flashlarken _Rebuilt uzantısını silin. Flashlayın.

2) Uygulama (.sis) uzantılı olan yamalar telefona flash atmadan yüklenebilmektedir. Bunun için aşağıdakileri yapın:

- RomPatcher'in içindeki c2z yamasını etkinleştirin.
- Dosya yöneticisini açıp yamayı yükleyin.
demişşin hocam
ben şimdi c2z yamasını etkinleştirmeye çalıstıgımda telefon reset atiyor bir kaç denememde ayni sorunu verdi yamadamı yoksa benim telde mi sorun var acaba ???

djkeles

djkeles

Üye
tesekkurler emegıne saglık şimdi kurdum denemesını yapıyorum :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Rambo senden bir kaçtane isteğim olacak :1- 4.0 fontunu uyguladım çok güzel oldu artık c-5 kilidi kesik çıkmıyor fakat şu gülücükleri biraz daha nasıl büyütürüz yama varmı bunun için2- hani şu eklediğin Easy keylock varya onu sağ seçim tuşuna ekledim daha kolay kapatmak için fakat ismi biraz uzun olduğu için gerisi nokta nokta oluyor bunun onun ismini nasıl değiştirebilirim ya da tamamen nasıl kaldırabilirim, gizleyebilirim çünkü ona benzer keylock isimli bir program daha var onun hem logosu hemde ismi değişebiliyor ama iki tane aynı program olsun istemiyorum menüde3- bu N8 ikonlari varmı sende daha önce ki fw de arama ekranında hani tuşlama yaptığımızda isimler çıkıyor ya onlar yeşil çıkıyordu çok güzel ama simdi beyaz ve çok soluk bunları ve diğer program ikonlari için bir yama varmi acaba şimdilik bunlar kardeş cevap bekliyorum senden...

İçiçe yazmışsın zar zor okudum :) . Gülücükler OmegA v4.5 fontunda daha büyüktür. Gülücükler fonta göre büyüyüp-küçülüyor. Yine önceki fonta dönersen gülücükler biraz büyür. Easy Keylock ismini kısaltamazsın sağ seçim tuşundan. Eklediğin diğer keylock programını kaldır. Arama ekranındaki isim listesi rengini temayı OmegA Clearty Night yaparsan düzeltebilirsin.

ben şimdi c2z yamasını etkinleştirmeye çalıstıgımda telefon reset atiyor bir kaç denememde ayni sorunu verdi yamadamı yoksa benim telde mi sorun var acaba ???

Symbian uygulama pakedinden C2Z Maker'i kur ve yama oluştur. Eğer o da hata verirse forumdan 5800 için C2Z yaması bul. Benim eklediğim yama 5230 da sorunsuz çalışıyor. Bir de hafıza kartın bozulmuş olabilir bende de aynı sorun oldu. C2z'yi etkinleştiremiyordum. Hafıza kartının yedeğini alıp format attım. Patches klasörünüde sildim. Telefona da hard format çektim yama ondan sonra çalıştı.

tesekkurler emegıne saglık şimdi kurdum denemesını yapıyorum :)

Bulduğun hataları yaz, yama çıkarayım.

Aleksandar

Aleksandar

Üye
5800'a kurulumu tamamladım. Herşeyi ile süper bir cfw. İşte Rambo_Ft işte Omega 4.5 işte Hayat :aha:
Eline sağlık kardeşim böyle her alanda sorunsuz bir cfw yaptığın için.
:tşk:

gaddarkhalin

Üye
C2Z Maker sorunumu çözdü tşkler tekrar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
5800'a kurulumu tamamladım. Herşeyi ile süper bir cfw. İşte Rambo_Ft işte Omega 4.5 işte Hayat :aha:
Eline sağlık kardeşim böyle her alanda sorunsuz bir cfw yaptığın için.
:tşk:

Sanada tebrikler. Hataları bildirdin, yeniliklerden haberdar ettin, kusursuzlaştırmama yardım ettin. Allah da sana yardım etsin her konuda. Güle güle kullan. Kullandıkça bizi hatırla ;)

C2Z Maker sorunumu çözdü tşkler tekrar

Sorunun çözüldüğüne sevindim.

• Beğen
Tepkiler: Aleksandar

tahacan1

Üye
ya hocam RomPatcher'in içindeki c2z yamasını etkinleştirin. BUNU yaptıgımda cıhaz reset atıyo :((

Şehr-i Hüzün™

Şehr-i Hüzün™

Üye
Benim şuan tek istediğim 4x4 menü ve slide unlock ekranı. Şuan ki c5-03 kilidinin üst kısmı kesik çıkıyor.

Aleksandar

Aleksandar

Üye
* 1.sayfadan 4.0'ın font modunu indir rofs2 ye at. ( Artık yazın 4.0'ın yazı tipi oldu ve üstten kesik olmayacak.)
* S60v5 sistem modlama bölümünden rambo'nun yayınladıgı Slide to Unlock' modunu al rofs2'ye at. (Kilit açma artık Slide to Unlock oldu.)
* Şimdi menü düzenini değiştirmek için en kısayol (Eğer hazırda rofs2 ile ugrasıyorsan):
İlk olarak resource'den grid bölümüne gir yada direk şu dosyayı tarat NFE'de. " akn_logical_template_3.xml " Sağ tıkla birlikte aç. de ve notepad ile aç. daha sonra orada şunu ara lct="cell_hc_apps_pane" variety="3" hemen arayışında böyle bir bölüm çıkmazsa bile bunu kendin ara hemen 3. yada 4.satırda bulucaksın. ama Portrait bölümünde ara. daha sonra bulduğunda variety="3" yazan yeri variety="6" yap. (Artık menün 4x4 - 6x2 oldu)
Dikkatlice okursan çok kolay bi şekilde yaparsın kardeşim haydi kolay gelsin :)

Buhara15

Üye
arkadaşlar bende 1158 tane şarkı var ve bugüne kadar hangi fwyi yüklediysem orjinal hariç hep G harfine veya en fazla H Harfine kadar gösteriyor listede şarkıları daha sonrasini görmüyor ve ne yaptıysam düzelmedi yani listenin en sonuna gidip boşluğa tıklıyorum şarkı açılıyor daha sonra liste ortaya çıkıyor tüm şarkılar yada listeden atıyor bir daha açtığımda çıkıyor ortaya nasıl çözebilirız bir yama varmı ?

Aleksandar

Aleksandar

Üye
ya bende müzik listemi sildim yeniliycem ama hatırladıgım 3gün 16 saat'lık müzik vardı ve bütün şarkılar listedeydi :(

gaddarkhalin

Üye
ya hocam RomPatcher'in içindeki c2z yamasını etkinleştirin. BUNU yaptıgımda cıhaz reset atıyo :((

arkadasim bende de ayni sorun vardi Rambo_FT
bana sunu önerdi ve sorunum çözüldu

ben C2Z Makeri kurup yamayı olusturdum o kadar

Rambo_FT

Symbian uygulama pakedinden C2Z Maker'i kur ve yama oluştur. Eğer o da hata verirse forumdan 5800 için C2Z yaması bul. Benim eklediğim yama 5230 da sorunsuz çalışıyor. Bir de hafıza kartın bozulmuş olabilir bende de aynı sorun oldu. C2z'yi etkinleştiremiyordum. Hafıza kartının yedeğini alıp format attım. Patches klasörünüde sildim. Telefona da hard format çektim yama ondan sonra çalıştı.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
@tahacan1: gaddarkhalin çözümü göstermiş. Teşekkürler.

@Şehr-i Hüzün: Aleksandar çözümleri göstermiş. Teşekkürler. Menü düzeni için; Symbian uygulama pakedindeki Menu Grid Switcher v1.02(1) uygulamasını kur ve çalıştırıp istediğin menü düzenini seç, uygula. Menüden Çıkış yap ve tekrar gir. Bu kadar. Ya da Aleksanadar'ın önerdiği yöntemi kullan çok faydalı bir bilgi.

Şu müzik listesi olayını halletmek için müzik çaların güncelleştirebilirsiniz. Normalde 15.0 yüklü fakat şarkı sözleri gibi özellikler mevcut. Symbian uygulama pakedinden Music Player 15.2'yi yükleyip bir de öyle deneyin. Benim şarkılar 300 e kadar bile değil o yüzden sorun olmuyor.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
X6 kullanıcılarının indirmesi gereken Core dosyasında eksik vardı, giderildi ve linki yenilendi. X6 kullanınıları için JAF ta parlaması gereken ışıkların hangileri olduğunu konuya ekledim.

baya1994

baya1994

Üye
rambo ben 52.0.101 den 52.0.007 yaptım versiyon düşürdüm ama versiyon menüsünde v40 diye gözüküyor onu rof2 den nasıl değştiririm.

----------Eklendi @ 17:18:14 ---------- Yazıldı @ 17:05:05 ----------

tamam rombo çözdüm onuda

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nasıl çözdüğünü ben yazayım: NFE ile Rofs2 yi açıp Resource\versions içindeki .txt uzantılı dosyalardan değiştirmek istediğiniz versiyonları değiştirebilirsiniz.

Üst Alt