Arda Turan'ı G.Saray'dan koparan nedenler!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Arda Turan'ı G.Saray'dan koparan nedenler!

Atletico Madrid’e transferiyle Galatasaraylılar’ı üzen Arda Turan, eleştirilere yanıt verdi.

Arda'nın Galatasaray'dan ayrılıp Atletico Madrid'e transfer olması yaklaşık 1.5 aydır şike iddialarının konuşulduğu Türk futbolundaki gündemi bir anda değiştirdi.

Sarı-kırmızılıların genç kaptanı 12 milyon euroluk bonservisiyle en pahalı Türk futbolcu olarak da tarihe geçti. Transferin resmi olarak açıklanmasının ardından Arda destek aldığı kadar yine eleştirilerin hedefindeki isim oldu. Arda'ya yöneltilen eleştirilerin en büyüğü ise para için kulübü sattığı yönünde.

Para için kulübü satmakla itham edilen Arda kendisiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi:

"Para için gitseydim 5 yılda 5 milyon euro kaybım olmazdı. G.Saray'ı çok seviyorum ama artık yuvadan uçmanın zamanı gelmişti."

ARDA NEDEN AYRILDI?
Bonuslar ve maç başılarla birlikte Arda'ya G.Saray 3.5 milyon euro teklif etmişti. Arda ise yılda 2.5 milyon euroya A.Madrid'e gitmeyi kabul etti. Yani 5 yılda kaybı 2.5 milyon Euro. Ayrıca menajerleri de bununla orantılı olarak daha az para kazanacak.. Menajeri Ahmet Bulut daha önce Emre Belözoğlu ve Okan Buruk'u Inter'e bedelsiz götürdüğü için G.Saray camiasından tepki çekmişti..

1 - Diyarbakır (11 Nisan 2010) maçında ipler kopu.. G.Saray taraftarının yaptığı beste ve ona ettiği küfürler sonrası yuvasından kopmaya karar verdi.. O günden beri kulüp arıyordu.. Sonunda Atletico Madrid hem Arda'yı hem de G.Saray'ı tatmin etti.. Arda'ya yapılan bestede Sinem Kobal'a sinema kapattığı için sitem vardı.. Bir de o maçta Ali Sami Yen'de Arda'ya küfredildi..

2 - G.Saray'da beklediği değeri göremediğini düşünüyordu.. Elano, Lincoln, Keita, Baros, Melo gibi yabancı Selçuk gibi yerli futbolculara ödenen paralar, Emre Belözoğlu, Nihat Kahveci gibi yurtdışından gelip yılda 3.5 milyon Euro kazanan futbolcuların varlığı Arda'nın sadece sözde değil ekonomik olarak da yıldızlaştırılmasını gerektiriyordu.. Arda kendi düşüncesinde bu değeri görmediğini hissetti..

3 - Sinem Kobal ile yaşadığı ilişkide medya tarafından sürekli rahatsız edildiğini, ilişkisini normal insanlar gibi yaşayamadığından şikayet ediyordu.. Sürekli olarak magazin basınına manşet olması, katıldığı çorbacı açılışının bile Arda'ya zarar verecek şekilde lanse edilmesi Arda için bardağı taşıran damlalar oldu..

4 - Sakatlığı sırasında takımın eski kaptanı Hakan Şükür'ün bile "Aslında sakat değil, oynamak istemiyor" demesi, Telegol'de pubis sakatlığının cinsel hayatına bağlanması da Arda Turan'ı kaçıran etkenlerdendi..

5 - Takım içinde kaptanlığını içine sindiremeyenler vardı. Arda bunu biliyordu. Çünkü törenle kaptanlığı vermeden önce Haldun Üstünel, Adnan Polat'ın isteğiyle 6 futbolcu ile toplantı yapıp "Arda'yı kaptan yapmak istiyoruz, ne diyorsunuz?" dedi. Servet ve Sabri çok sıcak yaklaşmadılar. Arda bunu biliyordu ve üzülüyordu.

İŞTE ARDA'YI YUVADAN KOPARAN BESTE
Kimisi gece alemlerinde
Kimisi sinema peşinde
G.Saray ruhu yok hiçbirinde
Düşmüşler paranın peşine
Söyleyin sizden çok mu şey istedik
Formanın hakkını verin dedik
Biz 14 sene bekledik
Sizin gibi ruhsuz görmedik

TARAFTARLAR İKİYE BÖLÜNDÜ
Arda'nın Atletico'ya gidişi farklı yorumların yapılmasına neden oldu. Webaslan açılış sayfasında Metin Oktay'ın sözleriyle Arda'ya gönderme yaparken, UltrAslan ise kaptana internet sitesinden veda etti.

_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
Hepsi Doğru

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Arda yı da yıldız yapan medyadır ... Bunu da es geçmemek gerekir ...

India

India

Üye
bizde yok diye kıskanmamak ta gerekir

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ardanın yetenekleri sınırlı ...
Ardayı Messi ile kıyaslacak kadar uçan , abartan taraf medyadır =)

Bana göre de Özer en az Arda kadar yetenekli ... Sakatlık bir türlü peşini bırakmadı . İnşallah bu sene eski özer geri dönecek ...

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Ardanın yetenekleri sınırlı ...
Ardayı Messi ile kıyaslacak kadar uçan , abartan taraf medyadır =)

Bana göre de Özer en az Arda kadar yetenekli ... Sakatlık bir türlü peşini bırakmadı . İnşallah bu sene eski özer geri dönecek ...

bence avrupada kendini bulacak daha da çok geliştirecektir kendini ben gitmesine seviniyorum kendi adına türkiyede kalsaydı boyu ne uzardı ne kısalırdı

arslansem

arslansem

Üye
Ne Özer'i Ali bi git yaa :ehe Şu besteyi az mı söyledik stadda :ehe

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ne Özer'i Ali bi git yaa :ehe Şu besteyi az mı söyledik stadda :ehe

Şurdan bir izle özeri ...=) Sakatlığı tekrarlamazsa , hatırlatacağım sana Özer i ...

arslansem

arslansem

Üye
Arda 3 4 ay sakatlandı adamın adı sakata çıktı.Ben Özer'in bırak Avrupayı ligde bir gol asist maç kurtarmayı falan hatırlamıyorum :) ama sonuçta fenerli baştacı yaparsın şimdi Ali :ehe

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Arda 3 4 ay sakatlandı adamın adı sakata çıktı.Ben Özer'in bırak Avrupayı ligde bir gol asist maç kurtarmayı falan hatırlamıyorum :) ama sonuçta fenerli baştacı yaparsın şimdi Ali :ehe

Adam sakatlıklardan dolayı oynayamadı ki ... Ayağı kırıldı adamın Semih kolay birşey mi bu =)
Aynı yerden tekrarladı üstelik ... Aksilikler adamı bir türlü bırakmadı ...
Formunu bulsun sana hatırlatacağım... Şimdi bu konuyu kapatalım ...:)

arslansem

arslansem

Üye

Adam sakatlıklardan dolayı oynayamadı ki ... Ayağı kırıldı adamın Semih kolay birşey mi bu =)
Aynı yerden tekrarladı üstelik ... Aksilikler adamı bir türlü bırakmadı ...
Formunu bulsun sana hatırlatacağım... Şimdi bu konuyu kapatalım ...:)

Özer ismini değiştirip Arda yazsana oralara.Yazamazsın ki :ehe

India

India

Üye
ispanya ligi 2 hafta ertelenmiş ardayı biraz geç izleyeceğiz

Samsun55''

Samsun55''

Üye

Kimisi gece aleminde,
Kimisi sinema peşinde.
Galatasaray ruhu yok hiçbirinde,
Düşmüşler paranın peşine!
Söyleyin çok mu birşey istedik,
Formanın hakkını ver dedik.
Biz yeri geldi 14 sene bekledik,
Sizin gibi ruhsuz görmedik.

yetmezmi galatasaraydan koparmak için :)

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi

Kimisi gece aleminde,
Kimisi sinema peşinde.
Galatasaray ruhu yok hiçbirinde,
Söyleyin çok mu birşey istedik,
Formanın hakkını ver dedik.
Biz yeri geldi 14 sene bekledik,
Sizin gibi ruhsuz görmedik.

yetmezmi galatasaraydan koparmak için :)

yeter

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ardaya başarılar diliyorum :)

India

India

Üye
o taraftarın yarısı fenerlidir kesin :)

'Enver'

'Enver'

Üye
bence çok iyi oldu. ardayı la ligada izlemek başka bir zevk olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...